Читання
Тема. Буква щ, позначення нею звукосполучення [шч ]. «Наша Батьківщина».
Мета: ознайомити учнів з буквою щ, яка позначає звукосполучення [шч ], удосконалювати вміння виконувати звукобуквений аналіз слів; вчити читати склади і слова з буквою щ; розвивати навички читання, мислення, мовлення; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення та закріплення вивченого.
Ець-ець-ець – подув сильний вітерець,
Ає -ає-ає – вже весною повіває,
Ість-ість-ість – вже з’явився перший гість,
Ок-ок-ок – голубіє пролісок.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Букві «ща» сказала «ша»,
-Ти стрибаєш, як лоша.
Я на тебе дуже схожа,
Хоч стрибати так не можу…
-А відгадка тут проста:
Я – з хвостом,
Ти - без хвоста.
Упіймав Івасик рибу,
Але витягти – мука!
Бо сердита і велика
На гачок зловилась … (щука).
а) читання слів, поданих у таблиці;
б) читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.
V. Робота над текстом «Наша Батьківщина».
1.Вірш.
-Послухайте вірш і скажіть, яке слово найбільше повторюється?
Знаєш, що таке Батьківщина?
Батьківщина – це ліс осінній,
Це домівка твоя і школа,
Це гаряче сонячне коло.
Батьківщина – це труд і свято,
Батьківщина – це мама і тато.
Прадід – батько дідуся або бабусі.
Безкраї (лани) – які не мають видимих меж.
Шахта – система підземних споруд, де добувають корисні копалини (переважно вугілля).
а) -Знайдіть речення, в якому сказано, що таке Батьківщина?
б) -Чим вона багата?
7. Гра «Квіточка» (читає той учень, на парту якого впала квіточка).
8. Робота над прислів’ям.
VІ. Підсумок уроку.