Урок з предмету «Математика»
з теми: Число і цифра 5. Склад числа 5.
Виконала
учитель початкових класів
Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №11
Новогродівської міської ради Донецької області
О.М. Димитрова
с. Миколаївка
Конспект уроку з математики 1 клас
Тема уроку. Число і цифра 5. Склад числа 5.
Мета: актуалізувати вміння порівнювати предметні множини способом складання пар;формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 5;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнівнавичкилічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набір математичних матеріалів (геометричні фігури, цифри),картки для парної роботи, роздатковий матеріал, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі:математична освітня галузь, природнича освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Девіз уроку: «Уважність, старанність, праця – наш шлях до знань»
Починаємо урок.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоби гарно працювати,
Треба нам увагу мати,
Працьовитість і уміння,
Та ще трішечки терпіння
Гарні риси всів ми маєм,
Тож урок розпочинаєм.
Ми не будем гаять час,
Бо знання чекають нас.
3.Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
4. Робота з математичними матеріалами.
- Відгадайте загадку.
Чотири ноги має, а ходити не вміє. (Стіл)
Покажіть геометричну фігуру, на яку схожа стільниця стола. ( квадрат)
До якої групи геометричних фігур вона належить? ( Чотирикутник)
5. Робота з малюнком.
- Діти, з якими цифрами ми вже познайомилися?
- Покажіть їх на нашому полотні.
- Діти, розгляньте малюнок і розфарбуйте стільки предметів, скільки вам підказує цифра.
3. Вправа «Назвіть сусідів»
- В будинок цифри ці зайшли.
Ось – цифра 2, а онде - три.
Вони не вірять, що ви, малята,
Сусідів зможете назвати?
- Назвіть «сусідів» чисел2, 3.
4. Приклади на порівняння
Цифри нам не вгамувати,
Б’ють веселощі за край.
Зможемо їх порівняти.
Друже, приклади складай!
II. Основна частина
Наші пальчики рахують.
Треба їх порахувать:
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Завітала цифра нова,
І весела, і чудова.
Її будемо вивчати
І предмети рахувати.
III, Вивчення новогоматеріалу
Ці чотири олівці
Я тримаю у руці.
Ще один додам швиденько.
Порахуйте їхскоренько.
Хто розумний, хто з вас вправний
Хто у школі був не марно?
Хто зуміє здивувать?
Скільки олівців тут? П’ять!
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у класі по п’ять.
- А чого у вас вдома по п’ять?
- Число п’ять позначається цифрою 5.
- Послухаємопісеньку про цифру, з якою ми сьогодніпознайомилися – про пятірку.
Цифри люблять танцювать:
Один, два, три, чотири, п’ять.
Цифра п’ять найвеселіша,
Кличе до танку скоріше.
Нумо з нею танцювать:
Один, два, три, чотири, п’ять.
Щоб новеньке щось створити,
Беремо ми LEGO, діти.
Знов він нам допомагає:
З нами цифру п’ять збирає.
Чом пятірочка сумна?
Місця не знайшла вона.
Ми підкажем, діти, вмить:
За четвіркою стоїть.
а) Аналіз цифри
- Цифра 5 складається з маленькоїпрямоїпалички, правого півовала і горизонтальноїхвилястоїлінії. Спочаткупишетьсямаленька пряма паличка. Починаютьїїписатитрохиправіше за середину верхньоїсторониклітини (як і цифру 4) і ведутьпохило до центра клітини. З цієї точки пишутьмалийправийпівовал — такийсамий, як другийелемент у цифри 3. Потімугорізліва направо пишутьсяостаннійелемент (злегкавигнута вниз паличка). Початок йогоспівпадає з початком першогоелементуцифри, а закінчуєтьсяелемент у верхньому правому кутку клітини.
б) Робота в зошиті
а) Пропишемо цифру 5 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемоїївологимпензликом на дошці.
в) Олівцямистаранно пропишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
10. Склад числа 5.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
Раз! –
Руханка чекає нас.
Два! –
Вище, вище голова!
Три! –
Нахиляйсь, не говори.
Чотири! –
Руки став поширше.
П’ять! –
Будем присідать.
Щоб були здорові,
Починаєм знову.
Раз! –
Вже за партами весь клас!
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких намальовано порівну.
- Назвіть предмети, яких намальовано не порівну.
Палички вам пропонують.
Пропонують поскладати
І фігуру нам зібрати.
І задачі для нас має.
Слухаємо і міркуєм,
Відповіді всі готуєм.
Он на ганку біля хати
Грають милі цуценята.
Троє білих, мов той сніг.
Двоє в плямках. Скільки всіх? (3+2=5)
В лісі посеред лози
Заховалось три кози.
А у лузі їх ще дві
Рвуть ромашки у траві.
Треба нам порахувати:
Скільки всього кізок? (П’ять)
Досить цифрам з нами грати.
Хай спішать допомагати.
Цифри зможе хто згадати,
Буде паву гарну мати.
V Рефлексія
VІ Підсумок