Математика
(План- конспект уроку 1 клас НУШ)
Тема. Число нуль. Цифра нуль. Віднімання рівних чисел. Порівняння чисел.
Мета:1)ознайомити учнів з числом нуль, його місцем у числовому ряду. Порівнювати число нуль з іншими числами;
2)розвивати вміння зіставляти, робити висновки. Розвивати вміння логічно мислити.
3)виховувати вміння самостійно працювати. Виховувати вміння чітко висловлювати свою думку і прислухатися до думки інших.
Хід уроку
І Організація класу
Пролукав веселий дзвоник, Завітали всі у клас!
Будем дружно ми старатись!
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
У нас урок математики. -Яка тема тижня?(Вода)
Пройшов дощик і до нас завітав Капітошка.(Вчитель демонструє малюнок з зображення Капітошки ).
Він пропонує виконати завдання.
ІІ Повторення вивченого матеріалу
Перше завдання Капітошки
1)Гра «Засели будиночки»
8
1
4
6
2
3
7
5 -Які геометричні фігури ви бачите?
2)Гра «Хто швидше?»
-Яке число стоїть за числом чотири?
-Яке число передує числу 9?
-Яке число має «сусідів» 5 і7?
-Яких «сусідів» має число 3?
-Як дістати число 5, якщо є число 4?
3)Гра «Будь уважним» -Скільки лапок у котів?
-Скільки в песика хвостів?
-Скільки вушок у зайців?
-Скільки крил є у лисиці?
-Скільки жаб літає в небі?
-Що означає нуль?(Нічого, жодного предмета)
ІІІ Новий матеріал 1)Повідомлення теми
Тема нашого уроку:
«Число нуль. Цифра нуль. Віднімання рівних чисел.»
2)Знайомство з цифрою нуль(Вчитель показує табличку з зображенням нуля)
3)Фізкультхвилинка(Діти проговорюють слова віршика та виконують відповідні рухи:постукують пальчиками по парті, як накрапає дощик; показують руками,як пливе рибка…)
«Дощик»
Дощик накрапає, Травка росте. Дощик накрапає, Рибка пливе. Дощик накрапає, І чисте віконце.
Вмивається природа,
Всміхається сонце.
4)Учні розучують вірш про цифру нуль
Круглий, наче буква О.
Цифра нуль або ніщо. Як стоїть він сам-самісенький
То б не значить нічогісінько.
-А на що вам схожа ця цифра?
5)Перегляд відео «Написання цифри нуль» 6)Пояснення вчителем написання цифри нуль.
7)Учні прописують цифру нуль в робочому зошиті.
8)Капітошка приготував завдання по підручнику(Підручник «Математика» 1 клас М.Козак, О.Корчевська)
Підручник с.41,№1
-Скільки вареників на тарілці?
-Скільки з’їли?
-Скільки залишилось?
-Складіть рівність та запишіть у зошит.(3-3=0)
-Як позначили відсутність предметів?(Цифрою нуль)-
-Які числа віднімали?(3і3)
-Які ці числа?(Рівні)
Робимо висновок. Якщо віднімаємо рівні числа, то отримуємо нуль.
-Скільки пташок у гнізді?
-Скільки полетіло?
-Скільки залишилось?
-Складіть і запишіть рівність.
-Як позначаємо відсутність предметів?
-Які це числа?
-Який висновок?
9)Фізкультхвилинка для очей
10)Порівняння чисел
Учні розглядають числовий ряд
Нуль стоїть в числовому ряді перед числом 1.
-Як ви думаєте, діти, яке число найменше у числовому ряду?
Учні виконують завдання на с.41,№4(Три перші завдання-колективно, четверте та п’ятесамостійно).Після виконання самостійної роботи перевірять.
11)Логічна задача
На гілці сиділо 4 горобчика. Кіт підкрався і схопив горобця. Скільки горобців залишилось на гілці?
12)Цікавинка
В центрі міста Будапешт(Угорщина) знаходиться пам’ятник нулю.
У нас у місті Вілкове є нульовий кілометр. Де Дунай впадає у Чорне море.(Вчитель на екрані телевізора демонструє фото з зображенням нульового кілометра)
IVПідсумок уроку
-Про яку цифру і яке число говорили ?
-Гра «Оживи цифру»
У кожного учня картка, на якій зображено нуль. Вам потрібно домалювати елементи, щоб вийшли певна фігура,предмет, жива істота.
Учні демонструють свої роботи.
-Дощик закінчився. Виглянуло сонечко. Капітошка випарувався. І піднявся у хмаринку. Пройде дощик і капітошка зі своїми завданнями повернеться до нас.