Тема. Майя Фролова. Оповідання «Щасливий день». Удосконалення навички свідомого, виразного читання
Мета. Ознайомити учнів з оповіданням Майї Фролової «Щасливий день»; вчити виділяти головне, удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових творів, збагачувати словниковий запас учнів. формувати комунікативні вміння і навички, навички самооцінювання та взаємооцінювання; Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення сприяти розвитку спостережливості, уваги, мислення, творчої уяви,, вміння працювати в команді. Виховувати почуття відповідальності;
Очікувані результати навчання:
взаємодіємо усно:
дотримуватися правил літературної вимови у власному висловлюванні;
робити висновки, узагальнення;
досліджуємо мовлення: ставити питання до тексту;
читаємо: читає правильно та виразно;
Тип уроку: Урок формування умінь і навичок
формування предметних компетентностей:
формувати навички свідомого, правильного вирaзного читaння;
формувати комунікативні вміння і навички, збагачувати словниковий запас;
сприяти розвитку спостережливості, уваги, мислення, творчої уяви, навичок самооцінювання та взаємооцінювання;
удосконалювати усне мовлення;
виховувати любов до природи ,співчутливість ,взаємодопомогу….
формування ключових компетентностей учнів початкових класів:
уміння вчитися: організовувати своє робоче місце; виконувaти зaвдaння зa інструкцією; переключaтися з одного виду роботи на інший; орієнтувaтися в чaсі та берегти його;
соціально - комунікативної: уміти висловлювaти свої думки, знаходити спільну мову; вміти продуктивно співпрaцювати в пaрі, під чaс виконaння зaвдaнь;
здоров'язбережувальної: вміти прaвильно сидіти зa пaртою, встановлювати взаємозв’язок організму людини з природнім оточенням; здатність дбати про своє здоров'я (постава, облаштування робочого місця, контроль емоційного стану, виконання руханки);
громaдянської: приймати рішення, робити вибір, , бережливо ставитися до природи,до людей, до самого себе;
зaгaльнокультурної: дотримувaтися норм культури мовлення, прaвил поведінки нa уроці;
компетентності з ІКТ (інформаційні вміння): здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, вміння здобувати, опрацьовувати і використовувати інформацію.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
1. Емоційне налаштування.
Вправа «Чудовий день» С1
Вправа «Очікування»
- Що ви очікуєте від уроку?
- Якими ви маєте бути, щоб все вдалося?Слухати бути уважними
2.Дихальна гімнастика (пароплав, свічка, кулька) С2
- Давайте проведемо дихальну гімнастику.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
3. Повідомлення теми та постановка завдань уроку. С5
-Прочитайте тему уроку. Які завдання ми поставимо перед собою?
4. Створення хмарини слів (стікери на дошці)
- Який день можна назвати щасливим? С5
- Що Вам спадає на думку, коли чуєте слово «щастя»?
- Давайте утворимо хмарину слів.
-Що для вас є щастя?
- За кожен наш щасливий день ми повинні бути вдячні всім, хто стоїть на варті миру: воїнам, медикам, волонтерам.
ІII. Основна частина уроку.
Робота над оповіданням Майї Фролової «Щасливий День».
Розгорніть підручник на с 122.
2. Відомості про автора
-Хто є автором твору?
Напередодні ви отримали завдання підготувати відомості про автора.
-Що ви можете розповісти? С6
5. Вправа передбачення
Поміркуйте про що може йти мова в оповіданні з такою назвою
3. Підготовка до читання, словникова робота С7
4.Читання тексту кращими дітьми. (після кожної прочитаної частини діти оцінюють читання один одного) Ми не просто слухаємо а аналізуємо читання
- Послухайте уважно цей твір, але не просто слухайте, а аналізуйте, і в ході читання придумайте запитання своїм друзям відповідно до змісту оповідання.
- Охарактеризуйте читання….
Перед читанням наступної частини запитати: Як ви думаєте про що йтиметься далі?
- Чи справдилися ваші передбачення щодо назви тексту?
- Хто головний герой оповідання?
5. Крісло автора
6. Фізкультхвилинка С8
- На уроках музики ми вчили пісеньку «Щастя», А зараз її повторимо і виконаємо з рухами.
7. Вправи на вдосконалення техніки читання.
Читання для когось
Читання для себе.
Ми з вами на уроках української мови повторювали види речень за метою висловлювання. Дослідіть, скільки в цій частині тексту питальних та окличних речень. Серед нас є діти які читають швидше то знайдіть спонукальне
Вправа «Розвідники? Пес Патрон
Знайдіть і прочитайте уривок з твору, де сказано про те що щось сталося на подвір’ї і Мишко здригнувся.
8. Вправа «ПОПС-формула» (Щоденні 5». Висловлююся за змістом прочитаного.) С9
Твердження. Це був найкращий день народження у Мишка.
П (позиція) — Я вважаю, що .
О (обґрунтування) — Тому що .
П (приклад) — Я можу довести це на прикладі .
С (судження) — Виходячи з цього, я роблю висновок про те, що .
9. Вправа «Входження в малюнок». С10
— Розгляньте малюнок на с. 122. Уявіть, що ви «увійшли» в малюнок. Де ви знаходитеся?
— Що ви бачите? Що відчуваєте?
— Які частини оповідання проілюстровані на с. 122, 124? Знайдіть і прочитайте відповідні уривки.
10. Виконання тесту на аркушах (хто впорається швидше – отримає пантбук, дороблять дома)
- Давайте побачимо як ви зрозуміли зміст прочитаного виконавши тести.
- Давайте розробимо критерії.
III. Заключна частина.
1. Рефлексія.
- Чи справдилися ваші очікування від уроку?
Повернемося до теми уроку
Що дізналися про Майю Фролову?
- Чи всі поставлені вами завдання ми виконали?
- Яким був для вас сьогоднішній урок?
- Чого вчить нас оповідання? допомагати, співчувати, бути вдячним, дружелюбним, вміти прийти на допомогу в скрутну хвилину, ділитися.
Прийом «Чарівник» С11
«Якби я був чарівником, то сьогодні б я...»
3. Домашнє завдання.
Виконати завдання на вибір.
— Продумати, що можна дарувати для дорослих, а що для діток?
— Придумати текст привітання на день народження для друга