Урок читання у 4 класі "Багатогранна творчість Жуля Верна. «Навколо світу за 80 днів»" (за програмою "Інтелект України")

Про матеріал
Урок читання для 4 класу за програмою науково-педагогічного проекту "Інтелект України"
Перегляд файлу

УРОК ЧИТАННЯ        4 клас

(за  програмою «Інтелект України»)

ТЕМА. Багатогранна  творчість Жуля Верна. «Навколо світу за 80 днів» (скорочено).

МЕТА. Актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного французького письменника, автора відомих пригодницьких романів Жуля Верна, розвивати уміння учнів знаходити у тексті описи, міркування, удосконалювати уміння творчо переказувати, давати відповіді на питання словами з тексту, збагачувати словник образними висловами виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих, мужність, сміливість, доброту, інтерес до читання.

Обладнання. Відео фрагмент до вправи «Фотоапарат», звукозапис до «Хвилинки Знайка», таблиця із вправою  до покращення зору, звукозапис із уривком тексту «Навколо світу за 80 дів»,фрагмент фільму (відео запис).

ХІД УРОКУ

  1. Організація класу.
  2. Повторення вивченого.
  • Давайте пригадаємо, що таке « епос» у перекладі з грецької мови?
  • Як умовно поділяють епічні жанри?
  • Ми з вами останнім часом читаємо який епічний жанр?
  • А що таке роман?
  • Над творчістю якого письменника ми зараз працюємо?
  • Що ви про нього знаєте?
  • Які твори цього письменника ви читали?
  • Назвіть роман, який ми з вами сьогодні будемо закінчувати читати?
  1. Перевірка домашнього завдання.
  • Що нового ви запам’ятали про Жуля Верна?
  • Прочитайте  уривок.
  • Знайдіть  в тексті опис нетипової поведінки для містера Фогга?
  • Що зробив би містер Фогг, якби не з’явився привід? Як це його характеризує?
  • А насправді яким був містер Фогг?
  1. Повідомлення теми і мети уроку.

4.1. Знайомство  з творчістю Жуля Верна ( слухання звукозапису).

4.2. Перечитування довідки, поступово прискорюючи темп. Переказ з пам’яті. 

  • Книги яких жанрів вам подобається читати?

4.3. Вправа  «Фотоапарат»

4.4. «Хвилинка Знайка» ( слухання звукозапису).

  • У чому ж секрет такої популярності автора?

4.5. Вправа «Сорока і Черепаха»

4.6.Вправа « Повітряні кульки».

       4.7.     Вправа «Сорока і черепаха».

  1.        Хвилинка здоров’я. Вправа для покращення  зору.
  2.       Словникова робота. Тлумачення важких для розуміння слів:

Непритомність – короткочасна втрата свідомості;

Невагомість – стан тіла, при якому відсутня внутрішня напруга (невесомость);

Заклякли – втратили рухливість;

Допетрали – зрозуміли;

Бальзамований – збереження спеціальними методами тіла людини;

Кат -  палач.

  1. Слухання звукозапису уривку роману Жуля Верна «За 80 днів навколо світу».
  2. Вправа «Я – звукорежисер».
  3. Перегляньте  фрагмент  фільму. Знайдіть в тексті й підкресліть речення про переглянуте.
  4. Робота над текстом.

Знайти в уривку відповіді на запитання.

а) Ким виявився воскреслий раджа?

б) Хто кинувся навздогін мандрівникам?

в) Куди й навіщо прибули подорожани?

г) Як почувалася Ауда?

д) Чому їй  не можна було залишатися в Індії?

е) Що вирішив зробити зі слоном містер Фогг?

ж) Куди вирушили персонажі далі? Яким видом транспорту?

Поміркуйте, наскільки був виправданим ризик Фогга, Паспарту, парса й Кромарті?

- Чи схвалюєте ви їх учинок?

      Чи правильно вчинив містер Фогг, подарувавши індусу слона, купленого     за чималий кошт?

      Що  вирішить містер Фогг стосовно Ауди? Як це його характеризує?

      Яке прислів’я характеризує епізод визволення Ауди

А Не знаючи броду, не лізь у воду;

Б Біду конем не об’їдеш;

В Удача на боці сміливих.

Чи прочитаєте ви книгу, щоб дізнатися, як закінчилися пригоди героїв?

  1. Домашнє завдання

В зошиті стор. 21 -22

  1.  Підсумок уроку

Уривок  якого роману ми  закінчили читати?

Хто його автор?

Чому вчить роман «За 80 днів навколо світу»?

Що вам сподобалось більш за все?

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 березня 2019
Переглядів
2436
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку