CustomerCustomer°1
Тема уроку. Українська народна казка « Лисиця та їжак».
Мета: навчитися правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; удосконалювати навички читання та діалогічного мовлення; розвивати увагу, пам’ять, швидкість мовлення;збагачувати мовний словник учнів;виховувати доброту, порядність та дружні відносини між людьми; формувати ціннісне ставлення особистості до духовних, культурних та історичних надбань рідного краю, до людей.
Обладнання: підручник « Читанка» 2 клас, таблиці буквосполучень,
картки із словами для розширення кута зору, ребус,картки із малюнками для характеристики героїв казки, усний план уроку.
Хід уроку
Знову день почався,діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок,
Працюватимем старанно
Щоб почуть наприкінці,
Що у нашім 2 класі
Діти - просто молодці.
Проведемо спочатку мовну розминку.
- Подуйте на кульбабу.
- Забийте язичком гол.
- Злизуйте з губок варення.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Діти, скажіть яку казку ми читали на попередньому уроці?
Відгадайте, хто із звіряток загадав бажання смачненько поїсти. Як цю тварину називають у казках?
Ця-ця-ця - … ( хитра як лисиця)
Ить- ить- ить -... (у животі бурчить)
Ак-ак-ак -.. (добрий як їжак.)
Ся-ся-ся -... (виводок пасеться.)
Ри-ри-ри -. ( нікого не дури.)
Жу-жу-жу -.., (я швидко побіжу.)
Ко-ко-ко -... (як твоє здоров'ячко?)
( Які найчастіше зустрічаються в тексті)
Утворити можливі слова за допомогою голосних.
стрлся і и
брчть у и
стр а а
двй а а
вільх і и
лсця и и
Діти утворюють слова: стрілися, бурчить, стара, давай, вільхи, лисиця.
«Маятник»- рух очей вправо-вліво.
«Стовпчик» рух очей вгору – вниз
Катаємо м’ячики
Сьогодні в нас урок незвичайний,
Він навчить багато вас чому.
Хай буде він для вас навчальний,
За де подякуєм йому.
А що ми будемо робити?
А що ми будемо читати?
Ви можете самі сказати,
Як спробуєте ребус відгадати.
Слайд
Діти відповідають: це казка
(Діти виконують завдання)
— Прочитайте заголовок до казки, над якою будемо працювати сьогодні.
— Як ви думаєте, про кого буде казка? (Передбачення)
— Що ви знаєте про цих тварин?
(на проекторі тварини - лисиця і їжак)
Діти: лисиця живе у лісі, їсть півника, зайчика, мишку;їжак живе у нірці та їсть корінці, рослин, полюбляє молоко.
Учитель читає казку не до кінця, а до слів «...виводок тетеревенят пасеться»
Завданння для дітей:
Відповідь дітей: - «Головними героями казки є лисиця та їжак»
Діти обговорюють кінцівку казки; лідер визначає учня, який буде відповідати на поставлене завдання.
Відповіді дітей.
Діти називають: позирає, невдале, потупав, засопів, солодкими оченятами.
Невдале - погане;
позирає - дивиться, поглядає;
потупав - пішов, шкандибав, човгав;
солодкими оченятами - нещиро дивиться,
Читання окремих слів з тексту.
- Наберіть повітря і на одному диханні прочитайсте спочатку слова першої колонки, а потім другої.
бурчить праворуч
(у ході читання ромбів учень охоплює поглядом усе слово)
Завдання: прослухайте казку до кінця і перевірте, чи так ви передбачили кінцівку казки.
Відповіді дітей.
Їжачок - їжачок
має сто... (голочок)
А лисиця дуже «мила»-
мишеняток всіх... ( поїла)
Гарно виконали завдання. Я вами пишаюся.
Відповіді дітей.
Їжачок ішов лісочком (діти крокують на місті)
Вмить згорнувся він клубочком. (присідають)
А лисичка походила (знову крокують )
Й їжачка того не з'їла (розводять руками в сторони)
Питання
а) 3 якого полювання поверталася лисиця?
( «Поверталася стара лисиця з невдалого полювання»)
б) Що зробив їжак після привітання?
( «Відповів їжак і згорнувся клубочком.»)
а) Що лисиця запропонувала їжачку?
( «-Давай на радощах поцілуємося.»)
б) Прочитайте про що повідомив їжак лисицю.
(«Не можу.- відповідає.-Я ще не вмивався.»)
а) Що цікавого повідомила лисиця їжаку?
(«А знаєш,я уже не їм м'яса, а самі овочі»).
б) Куди заманив лиску їжак?
(«Біля старої вільхи виводок тетеревенят пасеться.»)
а) Чи повірив їжак лисиці? З чого це видно?
( «Та що ви кажете?!»)
б) 3 яких слів видно, що їжак обдурив лиску.
(«Піди-но побігай! Нас, голубонько не обдуриш!»)
(3 хитринкою, улесливо)
(Спочатку з недовірою, а потім впевнено)
Діти одягають маски і читають в особах, без слів автора.
Зміст картки:
( Злий)
Діти розповідають: їжачку, бо він мудрий, розумний, винахідливий.
( Кожна група виставляє найкращого читця, серед яких визначають кращого )
( «Як здоров'ячко?», « Де це?»)
( «Здоров був, їжаче!»)
( «Спасибі.» «Назустріч їжак.»)
- Відшукайте речення питання – здивування.
Учень: я заперечую цю думку, бо лисиця поверталася із невдалого полювання.
Учень: Я вважаю, що це твердження правильне, бо їй назустріч йшов їжак.
Учень: Я вважаю,що це твердження правильне, бо вони привіталися
Учень: Я заперечую цю думку, бо вона хотілі поцілуватися.
Учень: Так, це твердження правильне, бо вона говорила, що перейшла на овочі.
Учень: Я заперечую цю думку, бо їжак це зробив навмисне
Утворилася таблиця.
лисиця згорнувся
їжак привіталася
клубок поверталася
Завдання:
Діти складають:
Діти поширюють:
З двома поданими словами спробуй вигадати історію, яка закінчувалася б добром
лисиця добро
Відповіді діте.:
(так, ми багато дізналися цікавого)
Діти відповідають:
Оцінювання учнів.
Домашнє завдання.