Урок читання В.Сухомлинський "Як синичка будить мене"

Про матеріал
Мета даного уроку: розширити уявлення учнів про творчість В.Сухомлинського ; навчати учнів орієнтуватися в тексті; удосконалювати навички виразного читання; розвивати пізнавальні інтереси; формувати вміння аналізувати, узагальнювати , робити висновки з прочитаного; розвивати зв`язне мовлення; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до пташок; до прекрасного.
Перегляд файлу

Тема: В. Сухомлинський . Як синичка будить мене.

Мета: розширити уявлення учнів про творчість В.Сухомлинського ;  навчати учнів орієнтуватися в тексті; удосконалювати навички виразного читання; розвивати пізнавальні інтереси; формувати вміння аналізувати, узагальнювати , робити висновки з прочитаного; розвивати зв`язне мовлення; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до пташок; до прекрасного.

Тип уроку: урок набуття нових знань.

Межпредметні зв*язки: ЯДС, мистецтво.

Обладнання: портрет Василя Сухомлинського, збірки його творів, ілюстрації зими, птахів.

                                                    Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок.

Починаємо урок!

2. « Малюнкове вітання»

Давайте ми з вами з`ясуємо з яким настроєм ви прийшли на урок. Виберіть смайлика, який відповідає вашому настрою і покажіть мені.

3. Мовленнєва розминка

 а) робота над скоромовкою

В лісі лиса лось зустрів,

Лис до лося засвистів.

Лось злякався і од лиса

Дременув скоріше з лісу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Що було задано додому?

1.Виразне читання вірша «Веселий сніг»

Який настрій викликав у вас цей вірш?

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

1.Знайомство з письменником

Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись з творчістю Василя Сухомлинського.

Діти, а що ви вже знаєте про В. Сухомлинського?

2. Повідомлення назви твору.

  Сьогодні на уроці ми будемо читати твір В. Сухомлинського ,а про кого відгадайте загадку

Загадка

 

Жовтогруді щебетушки

Мають чорні капелюшки,

Сірі лапки, білі щічки,

Називаються…(синички).

Твір називається «Як синичка будить мене»

ІV. Вивчення  нового  матеріалу.

1.Вправа «Рибки» .

Ознайомлення зі статтєю про В.Сухомлинського.

Що виховував В. Сухомлинський у дітей?

2. Первинне сприймання змісту тексту учнями.

Виразне читанння тексту вчителем.

Чи сподабався вам текст?

Про кого розповідається у творі?

Які слова були незрозумілі?

3. Словникова робота.

Щойно – зовсім недавно, тільки що.

Чорно-оксамитова шапочка –чорне коротеньке пір`ячко на голівці ( ОКСАМИТ – це тканина з густим коротким ворсом )

Заплакана шибка – мокра.

Агатовий – чорний.

Фізкультхвилинка

V. Закріплення , систематизація та узагальнення.

1. Вправа «Небо і земля».

Прочитайте твір за допомогою вправи «Небо і земля» та знайдіть у тексті опис синички.

2.Читання тексту ланцюжком.

Чим хлопчик пригостив пташку?

Що ще їдять синички?

Діти, а чому нас навчає цей твір?

3. Додаткове бюро.

А які ви знаєте цікавинки про синичок?

4.Робота в групах « Розфарбуй синичку»

Яка група дітей розфарбує швидко і правильно синичку.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Вправа «Мікрофон»
  • Який твір читали на уроці ?
  • Хто його автор?
  • Які ще твори В. Сухомлинського ви читали?
  1. Домашнє завдання

С.69 читати виразно і виконати завдання 7.

Зробити годівничку, біля неї сфотографуватися  і надіслати фото у групу.

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
11 січня 2022
Переглядів
1659
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку