Тема: ДЕРЕВА, КУЩІ, ТРАВ’ЯНИСТІ РОСЛИНИ
Мета. Розширити знання дітей про дерева, кущі, трави;
вчити визначати породи дерев, спостерігати за рослинами,
особливостями їх будови;
виховувати любов до природи, бажання охороняти її .
Обладнання: комп’ютер, диск з презентацією.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Групова робота. (Слайд № 3)
І група |
II група |
III група |
IV група |
Корінь |
стебло |
листки |
квіти |
|
|
|
(плоди з насінням) ннасіннямнасінням) , |
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
- Ви вже знаєте, що серед рослин є дерева, кущі і
трав’янисті рослини.
- Чому так поділили рослини, за якими ознаками?
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда. .
дерева кущі трави
2. Практична робота. (Слайд № 5)
Розглянемо клен, троянду і пирій .
Висновок. Рослина, яка має одне міцне стебло, це дерево.
Як ви думаєте:
3. Розповідь учителя з елементами бесіди.
4. Складання таблиці.
Однорічні |
Дворічні |
Багаторічні |
Пшениця |
Морква |
Цибуля |
Гречка |
петрушка |
Часник |
Помідори |
Буряк |
Тюльпан |
Огірки |
Капуста |
Кропива |
Горох |
|
Пирш |
Соняшник |
|
Пролісок |
5. Цікава вікторина.
V.Робота з підручником (с. 111-114).
Однорічна рослина, дворічна рослина, багаторічна рослина.
Фізкультхвилинка (Слайд № 10)
VI.Закріплення нового матеріалу.
1.Творча робота.
Відгадайте загадки. Розподіліть рослини на однорічні, дворічні, багаторічні.
-На городі молода пишні коси розплела,
У зеленії хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза)
(Слайд №11)
А в мазничці сто зернець —
Хто відгадає, той молодець. (Мак) (Слайд № 12)
Добрий солений,
Добрий і сирий, —
Хто він такий? (Огірок)
(Слайд № 13)
-В земляній сиджу коморі,
а коса моя надворі. (Морква) (Слайд № 14)
-Я кругленька, червоненька,
З хвостиком тоненьким.
На городі мене рвуть
І до столу подають. (Редиска) (Слайд № 15)
2. Впізнай дерево за формою листка (Слайд № 16 )
VII. Робота в зошиті (с. 25).
1.Розглянь зображені рослини. Що в них спільного? Чим вони відрізняються? (завд. 1).
2.Розподіли назви рослин за групами (завд. 3).
3.Творча робота (завд. 4).
VIII. Підсумок уроку.
IX. Домашнє завдання.
Опрацювати статтю “Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини”. Дізнайтеся, які дворічні й багаторічні рослини вирощують ваші батьки.