УРОК "Державний музей іграшки"

Про матеріал
Даний матеріал можна використати на уроці позакласного читання у 2-3 класах, а також під час підготовки виховних заходів, годин спілкування у початковій школі
Зміст слайдів
Номер слайду 1

У іграшок теж є своя історія. Підготувала: Сахнюк Світлана Іванівнавчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІст. №6 М. Славута2017-2018н. р.

Номер слайду 2

Державний музей іграшки

Номер слайду 3

Доброго дня, ліси і поля!Доброго дня, плането Земля!Щастя й здоров’я всім людям бажаємо, З радістю в школу до знань поспішаємо!

Номер слайду 4

Накрутив Івась пружину – Танцювала без упину.І дзижчала, і крутилась. Як стомилась – зупинилась. (Дзиґа)Як не бий, він не заплаче,Тільки сам завзято скаче. (М’яч )Замість справжньої дитиниЄ у кожної дівчини.Її пестять, одягають,Спати ввечері вкладають.І годують її смачно – Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)Іграшкиppt_x

Номер слайду 5

Продовжте цей ряд слівІграшки

Номер слайду 6

Старовинні народні іграшки

Номер слайду 7

Скількиіснуютьдіти,стількиіснуютьляльки. Скільки існують діти, стільки існують ляльки. Удавнинувважалось:щокращедитинанаграєтьсялялькою,тобільшийдостатокбудеусім’ї. У давнину вважалось:що краще дитина награється лялькою, то більший достаток буде у сім’ї.

Номер слайду 8

Делржлавлнилй лмулзелй іглралшкли Державний музей іграшки Музеї – гр. слово «храм муз». Науково-дослідні, науково-навчальні заклади, що збирають, вивчають, виставляють для огляду, зберігають та популяризують твори мистецтва, пам’ятки історії, матеріальної і духовної культури, природознавчі колекції тощо.ppt_x

Номер слайду 9

Історичні – розповідають про минуле нашого краю. Краєзнавчі – традиції, побут, культура України. Літературно-меморіальні – музеї українських письменників. Етнографічні – музеї архітектури і побуту українського народу. Меморіальні – присвячені одній людині, та інші.

Номер слайду 10

Голосно не розмовляти. Не їсти. Уважно слухати екскурсовода. Не торкатися руками експонатів.

Номер слайду 11

Музей має три виставкові зали. Дві -"історія іграшки" і "українська іграшка" Там виставлені переважно "навколотехнічні іграшки" - різноманітні констурктори, мозаїки, пірамідки, дитячі залізниці, трансформери (не сучасні, а радянські) різні набори "юних" - електриків, оптиків, фізиків, хіміків.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

• знаком «+» – що вже відомо; • знаком «–» – що їм невідомо/або суперечить вашим уявленням;• знаком «!» – що цікаво/неочікувано;• знаком «?» – що незрозуміло або про що б ви хотіли дізнатися більше.«Читання із маркуванням тексту»Людмила Гладун. Директор Державного музею іграшки в Києві

Номер слайду 16

Прочитай правильно: колекції, порцеляновим, хихички, брязкальця, торохтельця, дізнаються, трансформер, рідкісні. Незрозумілі слова: Порцелянове – зроблене з білої кераміки, з якої зазвичай виготовляють тонкий посуд. Колекція – зібрання однорідних предметів, що становить певну цінність. Обереги – чарівний предмет, призначення якого - захист свого носія або збільшення ефективності його чарівних можливостей.

Номер слайду 17

1. «Іграшки, якими грались прабабусі»Державний музей іграшки2. «Іграшки виготовлені народними майстрами», «Українські народні іграшки-обереги»3. «Гордість музею»

Номер слайду 18

Оберіг - чарівний предмет, призначення якого - захист свого носія або збільшення ефективності його чарівних можливостей. Вважається, що обереги можуть принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров'я. Оберіг - найдревній амулет щастя і благополуччя. Обереги завжди захищають людей і їх світ від негод: нечисті, захворювань (псування) тощо. Весь сенс оберега в тому, що людина охороняється захисними властивостями і чинити опір злу.

Номер слайду 19

Ребус, , , , і, , , , , ,Трансформер

Номер слайду 20

Трансформери

Номер слайду 21

Домашнє завдання Здійсніть проект «улюблена іграшка» Дізнайтесь у своїх рідних, якими іграшками вони гралися в дитинстві. Чи збереглися вони? Якими народними іграшками бавляться діти у вашому краї? Складіть розповідь про свою улюблену іграшку, намалюйте її. Зібрані матеріали розмістіть в альбом.

pptx
Додано
31 грудня 2024
Переглядів
17
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку