Урок "Десяткові дроби"

Про матеріал
Відпрацювання та закріплення вміння учнів виконувати дії з десятковими дробами шляхом розв’язування вправ; розвиток інтелектуальних та творчих здібностей; виховання дисциплінованості, почуття відповідальності, наполегливості, вміння працювати в колективі.
Перегляд файлу

Тема уроку. Десяткові дроби.

Математика. 5 клас.

Мета уроку: відпрацювання та закріплення вміння учнів виконувати дії з десятковими дробами шляхом розв’язування вправ; розвиток інтелектуальних та творчих здібностей; виховання дисциплінованості, почуття відповідальності, наполегливості, вміння працювати в колективі.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навичок.

Форма організації навчання:  урок – гра.

Обладнання та наочність: мультимедійна дошка, презентація, картки з завданнями (додаток А), малюнок на дошці

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Привітання, створення позитивного емоційного настрою вчителем, перевірка присутніх, перевірка готовності учнів  до уроку.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

 Учитель. Усі ви, діти, напевно любите подорожувати. Сьогодні ми з вами вирушаємо у незвичайну мандрівку. Щоб мандрівка була цікавою, потрібні ваші знання з теми «Десяткові дроби», оберемо капітанів команд.

Капітани команд отримують списки учнів, які є членами його команди. В цих списках капітани будуть робити помітки про правильність виконання завдань учнями.

ІV. Виконання практичних завдань та їх перевірка.

 Подорож.

 1. Учитель. Кожному необхідно пройти „медичний контроль” та отримати дозвіл на подорож. Кожен з вас повинен виконати завдання з картки (додаток А) і розшифрувати фразу, яка і буде вашим дозволом.

Відповіді:

І варіант

6

11

2

5

4

7

 

 

5

 

1

7

9

10

2

8

6

3

5

в

и

р

у

ш

а

й

 

у

 

м

а

н

д

р

і

в

к

у

 ІІ варіант

5

9

1

4

7

2

 

 

4

 

10

2

8

3

1

6

5

11

4

в

и

р

у

ш

а

й

 

у

 

м

а

н

д

р

і

в

к

у

 

 2. Розпочинаємо «посадку у човни». Кожній команді пропонується виконати завдання в зошиті.

Після закінчення виконання завдання капітани обирають учнів, які запишуть відповідь на дошці. Учні перевіряють виконане завдання.

 Учитель. Посадка проведена. Розпочалася мандрівка.

 3. Учитель. Знайти пропущені числа.

 Учні виконують завдання самостійно в зошитах.

 4. Завдання: «Магічні квадрати».

Магічні квадрати - це квадрати, у кожну клітинку яких вписані числа так, що суми чисел у кожному рядку, стовпчику і по діагоналі рівні. А чи зможете ви перетворити запропоновані квадрати у магічні?

 Учні креслять відповідні квадрати в зошитах і заповнюють пусті клітинки. Про результати доповідають учні, призначені капітанами. Перевірка.

 

 5. Завдання: «Виправ помилку в обчисленнях».

 І варіант. Помилка: дільник – дробове число.

 ІІ варіант. Помилка: другий доданок підписаний не під відповідним розрядом.

 6. Конкурс капітанів. Розв’язати рівняння.

Відповіді:               І варіант.                    ІІ варіант.         

 7. Завдання: розв’язати кросворд.

1. Одне з основних понять геометрії ( точка).

2. Знак, який відділяє цілу і дробову частини десяткового дробу (кома).

3. На скільки знаків вліво треба перенести кому при множенні десяткового дробу на 0,001 (три).

4. Число, яке складається з одиниці і трьох нулів (тисяча).

5. Англійська міра довжини, що дорівнює 0,91 м (ярд).

6. Частина кола (дуга).

V. Підсумки уроку.

Питання до капітанів команд.  Як ви вважаєте, чи досягла ваша команда  поставлених перед собою цілей?  Яку оцінку ви б поставили своїй команді?

Питання до учнів. Хто з вас задоволений своєю роботою на уроці? Чи сподобалась вам мандрівка? Чому?

Учитель підводить підсумки подорожі. Разом з капітанами  нагороджує учнів, які добре працювали під час мандрівки, оцінками.

 

 

Додаток А

І варіант

6

11

2

5

4

7

 

 

5

 

1

7

9

10

2

8

6

3

5

 

 

 

 

 

 

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

86,45

8,45

123,5

м

к

л

1) 123,5 ∙ 0,7   

 

 

329,76

74,196

16,38

ц

р

о

2) 4,58 ∙ 16,2                  

 

 

 

0,18

180

18,25

к

у

л

3) 0,25 ∙ 0,72          

 

 

 

6,85

685

0,685

е

т

ш

4) 1,37 ∙ 0,5             

 

 

 

11,57875

92,63

11,875

у

а

г

5) 0,125 ∙ 92,63      

 

 

 

53,028

32,627

53,138

с

м

в

6) 32,6 ∙ 1,63          

 

 

 

3,6932

5,28

4,3

а

н

ш

7) 52,76 ∙ 0,07

 

 

8) 1,2 ∙ (3,62 – 0,62)  

3,6

2,8

3

і

ф

я

 

 

 

9) 5,7 ∙ (7,92 + 2,08) 

28

57

10

о

н

д

 

 

 

10) 0,3 ∙ (3,625 – 1,025) 

2,6

0,78

1,3

г

д

б

 

 

 

11) 1,8 ∙ (12,74 + 0,26) 

23,4

2,153

13

и

ю

е

 

 

 

 

ІІ варіант

5

9

1

4

7

2

 

 

4

 

10

2

8

3

1

6

5

11

4

 

 

 

 

 

 

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1,925

19,25

0,1925

к

р

б

1) 2,5 ∙ 7,7

 

 

230

23

0,23

а

ї

н

2) 1,15 ∙ 200

 

 

 

11,6125

11,6

11,012

д

ч

о

3) 1,25 ∙ 9,29

 

 

 

18,05

18,5

8,25

к

у

с

4) 1,48 ∙ 12,5

 

 

 

59,334

59,337

59,07

в

з

я

5) 15,95 ∙ 3,72

 

 

 

2,87

1,735

0,5848

т

г

і

6) 1,72 ∙ 0,34

 

 

 

78,57

0,7857

2,917

с

ш

к

7) 2,91 ∙ 0,27

 

 

8) 3,2 ∙ (0,88 + 0,12)

1

3,2

5,2

у

н

б

 

 

 

9) 6,3 ∙ (8,7 – 3,7)

5,3

32,87

31,5

в

ж

и

 

 

 

10) 0,01 ∙ (7,25 +2,75)

0,1

5,28

9,25

м

о

п

 

 

 

11) 1,2 ∙ (0,7 + 1,3)

2

2,4

7,6

л

к

н

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
31 липня 2019
Переглядів
710
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку