Тема: «Developinggrammar skills. Розвиток граматичних навичок»
Мета:
навчальна: вдосконалювати навички усного мовлення, удосконалювати граматичні знання: модальні дієслова, розвивати мовленнєву реакцію учнів
розвивальна: розвивати компетентність спілкування іноземною мовою; комунікативні здібності учнів; критичне мислення; уміння висловлювати й аргументувати власну точку зору, аналізувати, порівнювати;
виховна: виховувати культуру спілкування; почуття дружби, товариськості; виховувати толерантність, уміння працювати в колективі, повагу до співрозмовника, охайність у веденні записів.
Плужнянська загальноосвітня санаторна школа
Хмельницької обласної ради
Тема уроку:
«Developing grammar skills.
Розвиток граматичних навичок»
Підготував:
вчитель англійської мови
Козлюк Ольга Юріївна
Плужне – 2018 р.
Урок № 27
Клас: 6
Дата:____________
Тема: «Developing grammar skills. Розвиток граматичних навичок»
Мета:
навчальна: вдосконалювати навички усного мовлення, удосконалювати граматичні знання: модальні дієслова, розвивати мовленнєву реакцію учнів
розвивальна: розвивати компетентність спілкування іноземною мовою; комунікативні здібності учнів; критичне мислення; уміння висловлювати й аргументувати власну точку зору, аналізувати, порівнювати;
виховна: виховувати культуру спілкування; почуття дружби, товариськості; виховувати толерантність, уміння працювати в колективі, повагу до співрозмовника, охайність у веденні записів.
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Методи: пояснення, «ланцюжок», фронтальне опитування, робота біля дошки, знайди відповідність, пошукове завдання, робота з словником, «мікрофон», «асоціативний кущ», робота в парах , самостійне письмо;
Обладнання: підручник, зошит, словник, презентація, картки для роботи в парах, роздатковий матеріал, ілюстрація;
Основні поняття: can, should, may, must, have to, might
Procedure
I. Організаційний етап уроку. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання
T. Good morning, boys and girls!
Ps. Good morning, good morning!
Good morning to you!
Good morning, good morning ,
We are glad to see you!
T. Thank you. I am glad to see you too. Let’s start our lesson.
2. Організація класу. Підготовка до уроку. Звіт чергового. Вправи для правильної постави. Дихальні вправи
3. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: The topic of our lesson is “Developing grammar skills”, do many exercises! Let’s go! Be active!
4. Уведення в іншомовну атмосферу
«Мозковий штурм»
II. Основна частина уроку
5. Перевірка домашнього завдання
Exercise 5 с), p. 64 – письмово
6. Пригадування граматичного матеріалу: вживання модальних дієсслів
«Робота з грамматичною таблицею»
Remember p.51
Modal Verbs
7. Розвиток навичок говоріння
“Зробити відповідність”
Can повинний, потрібно
Must могти, уміти
May зобов’язаний
Have to можеш, може
Could ймовірність, міг
Might ввічливе прохання
8. Розвиток навичок письма
«Робота з дошкою»
Т: Перетвори стверджувальні речення на заперечні
Example: I can climb mount Everest. – I can’t climb mount Everest.
9. Physical Activity
Учитель називає слова та жестами показує учням, що треба робити, спонукаючи учнів повторювати фрази та дії.
Учні підводяться та повторюють слова.
Учні підводяться та повторюють слова.
Учні махають один одному рукою.
Учні сідають, повторюючи слова.
Stand up, sit down (встати і сісти)
Clap, clap, clap. (поплескати в долоні)
Point to the window, (показати пальчиком на вікно)
Point to the door, (показати пальчиком на двері)
Point to the board, (показати пальчиком на дошку)
Point to the floor. (показати пальчиком на підлогу)
Stand up, sit down (встати і сісти)
Clap, clap, clap. (поплескати в долоні)
10. Розвиток навичок говоріння
Фронтальне опитування
Т: Використовуючи таблицю, склади речення.
I |
can can’t |
play computer games. |
use the Internet. |
||
My mum |
play football (volleyball, basketball, tennis). |
|
sing English (Ukrainian) songs. |
||
My dad |
read English. |
|
swim(skate, dance). |
||
My granny |
wash the dishes. |
|
dust the furniture. |
||
My grandpa |
make the bed. |
|
water flowers. |
||
My friend |
do everything. |
|
play the piano (guitar). |
||
My elder sister (brother) |
do nothing. |
|
tell funny stories. |
||
My younger sister (brother) |
frighten girls. |
|
cook tasty food. |
||
My dog (cat, parrot) |
play hide-and-seek. |
11. Розвиток навичок діалогічного мовлення
Робота в парах
Т: Доповнити діалог підходящими за змістом репліками і розіграти його
G: Hi, Max.
M: (1) …
G: I have an idea.
M: (2) …
G: Sure you can.
M: (3)…
G: Can you me a favour?
M: Sure I can. What?
G: (4) …
M: Granny! You are great! Can you wait a few minutes?
G: (5) …
12. Розвиток навичок читання
«Ланцюжок»
Т: Уважно прочитай текст. Подумай, чи завжди ти поводишся як вихована людина і яких звичок хотів би позбутися. Використовуючи матеріали тексту, доповни речення в рамці.
Etiquette Rather Than Habit
In 1558, Giovani della Cosa wrote a book “Etiquette Rather Than Habit”. The book of the Italian writer became famous very soon. In this book Giovani della Cosa gave advice to a young man on how to speak, to dress, to behave at a table and treat people correctly. The book taught young people to be well-mannered.
Nowadays examples of bad manners are more numerous than at the time of Giovani della Cosa. Sometimes we can see people who butt into conversations and shout in public places, who do not treat old people with respect. Sometimes we can see people who borrow things and return them damaged, or don’t return them at all, who have their radios on too loud.
If we don’t want to be ill-mannered people, we must correct and improve our etiquette.
Vocabulary
Etiquette – етикет, правила поведінки в суспільстві
Rather – краще, переважніше
Habit – звичка, звичай
Well-mannered – з гарними манерами, вихований
Ill-mannered - з поганими манерами, невихований
Advise – порада
Manner – поводження, манера
To borrow – брати на час, позичати
Damaged – ушкоджений, зіпсований
Disrupt – порушувати хід, зривати
To treat – поводитися з, відноситися до
Manners – виховання
To butt into - втручатися
13. Домашнє завдання
Перетворити стверджувальні речення на заперечні
14. Підбиття підсумків уроку
T. The lesson is over. Thank you for your work and attention! Your marks are… Good luck!
Cl. Thank you teacher. Goodbye!