Математика
Тема. Ділення трицифрового числа на одноцифрове.
Розв’язування задачі за поданим виразом та скороченим записом.
Розв’язування рівнянь, прикладів з буквеним значенням.
Мета. Формувати обчислювальні навички ділення трицифрового числа
на одноцифрове; закріплювати вміння учнів виконувати
множення та ділення чисел;удосконалювати вміння розв’язувати
задачі за поданим виразом та скороченим записом;
виховувати увагу, активність; зацікавленість до математики і
бажання вчитися;
прищеплювати дітям любов та дбайливе ставлення до природи;
виховувати почуття дружби, доброго ставлення один до одного;
правил культури поведінки, спілкування у роботі у групах.
Обладнання: ноутбук, презентація до уроку, картки з прикладами,
ілюстрації.
Тип уроку: підсумковий, удосконалення та застосування знань,умінь
і навичок.
Хід уроку
I. Організація класу
1. Привітання
-Любі,діти, підніміться!
Один одному всміхніться.
Успіхів всім побажайте.
Гостей наших привітайте!
2.Вступне слово вчителя
-Зійшли сніги, шумить вода,
Земля вже квіти викида,
Росте травичка молода,
Все мертве знову оживає.
Коли, діти, це буває?
-Дійсно, на дворі весна. Сьогодні у нас з вами незвичайний урок.
Ми будемо не тільки займатися математикою на уроці, а ще закінчимо прикрашати малюнок весняного лісу.
(На дошці висить малюнок весняного лісу)
-Але спочатку я пропоную вам обрати ті види робіт, які вам найбільше подобаються:
-усний рахунок
-обчислювати приклади, буквені вирази
-розв’язувати задачі
-працювати над рівняннями
-На уроці ви будете також кожен себе самостійно оцінювати.
(Для самооцінки на парті у кожного малюнок яблучка і після кожного виду
роботи, за допомогою олівців треба заштрихувати одну з частин)
II. Контроль за корекцією знань учнів
1.Усна лічба
-Є квіточка. Дітям треба запам’ятати приклад, який записаний на звороті і швидко дати відповідь. Після відповіді квітку закріпити на дошці.
2.Гра «Обчислювальна машина»
30*5-50*1+200*2:3+300-50+6=…
-А тепер, будь ласка, пригадайте все, що можна сказати про це число.
- це число трицифрове
- записане цифрами 4,5,6
- попереднє до нього 455
- наступне 457
- у цьому числі: 6 одиниць, 5 десятків, 4 сотні
- найбільше число, яке можна записати цими цифрами – це 654
- найменше – 456
III. Повідомлення теми і мети уроку
1.Робота у зошиті. Каліграфічна хвилинка
(записуємо число 456)
2.Обчислення прикладів
Треба взяти файл з жовтою смужечкою і із завданням (робота у групах)
1 група 2 група 3 група 4 група
200: 4=50 C
480: 8=60 О
90 * 3=270 Ч
355+10=365 К
520-20=500 О
43 *2 = 86 Н
810: 9=90 Е
-Після виконання цього завдання треба звернути увагу на дошку. Є таблиця,
біля кожної відповіді відповідна буква.
3.Розгадати ребус
-Діти, а чого сильно не вистачає взимку? (тепла, сонечка)
-А хто знає загадки про сонечко?
4.Складання загадок
(розставити слова у правильному порядку) робота у групах
1 група Гарне, добре, на всіх людей дивиться,
а людям на себе дивитися не дозволяє.
2 група Синя хустина, червоний клубок
По хустині качається,
Людям усміхається.
3 група За лісом – лісом
Золотий вогонь горить.
4 група Що сходить без насіння?
(Грає спокійна музика).У кожній групі одна з деталей від сонечка.
Представники групи виходять,спілкуються і закріплюють на малюнку сонечко.
5.Загадка про тварин. Обчислення виразів з буквеним значенням.
Довгий хвіст,короткі вуха,
А яка вона стрибуха!
По деревах стриб да стриб-
Ви догнать її змогли б?
Працьовита, наче бджілка,
І дбайлива дуже …(білка)
-Дійсно, так ось білочка нам пропонує завдання у конверті з синьою смужкою
Треба попрацювати над виразами з буквеним значенням.
1група 630: а, якщо а = 7
2 група 540: в, якщо в = 9
3 група 70 * с, якщо с =7
4 група 60 * а, якщо а = 6
-Після виконання завдання подивіться у файл, хто прокинувся від зимового сну і завітав до нашої галявини.
6.Фізкультхвилинка рухлива під музику
7.Загадка про птахів
-Без сокири і без рук,
а хатку будує. (Пташка)
- Довгі ноги, довгий ніс,
по болоті ходить скрізь. (Лелека)
-Пташки нам принесли завдання, треба розв’язати задачу.
Послухайте задачу на логічне мислення.
-Лелека важить 28 кг Скільки вона буде важити, стоячи на одній нозі?
-А тепер треба дістати файл з червоною смужечкою.Завдання для кожної групи окреме на картках.
8. Робота над задачами
1гупа Скласти задачу за виразом
2 група Є умова.Скласти вираз, записати відповідь.
3 група Записана умова задачі. Розв’язати по діях з поясненням.
4 група Записана умова задачі.Є підказка. Вставити числа і записати
відповідь.
-Після виконання роботи представники груп виходять до дошки і пояснюють свої завдання.
-Після перевірки завдання, діти беруть з файла малюнки з птахом і прикрашають ліс (пташки, які прилетіли до нас з вирію).
9.Відпочинок . Закриваємо очі,уявляємо, що ми у лісі слухаємо спів птахів.
10.Загадка про квіти. Робота над рівняннями.
-Я найперша квітка в гаю,
Синім цвітом зацвітаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку. (Пролісок)
-Квіти нам пропонують попрацювати над рівняннями.
Треба взяти файл з зеленою смужечкою.Для кожної групи своє рівняння
1 група 2 група 3 група 4 група
240: в = 3 а * 4 = 88 250 – х = 240 610 + х = 660
Представники з кожної групи виходять до дошки і перевіряють виконане завдання.
-Після перевірки уважно подивіться на класну кімнату. Заховані конверти, на яких записані відповіді невідомого компонента. А у конверті квіточки, які прикрасять наш ліс і піднімуть нам настрій.
10.Вчитель зачитує вірш
Надійшла весна прекрасна,
многоцвітна, тепла, ясна,
наче дівчина в вінку.
Зацвіли луки, діброви
повно гомону, розмови
і пісень в чагарнику.
IV. Підсумок
-Виходить дівчинка Весна.
-Вам сподобався урок?
-Чим ми сьогодні займалися на уроці?
-Ви сьогодні добре працювали. Молодці!
Слова Весни
-Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя й доля буде.
Усміхнемося сонечку:
Здрастуй золотаве!
Усміхнемось один одному
Поглянемо ласкаво!
Хай сьогодні в кожне серце
Весна додасть тепла!
А ми гостям усміхнемося,
Побажаємо добра!