Мета. Розкрити принципи укладання таблиці додавання і віднімання числа 4; формувати вміння додавати і віднімати число частинами; вдосконалювати навички розв'язування задач.
Тема. Додаванні і віднімання числа 4. Складання і розв’язування задач.
Мета. Розкрити принципи укладання таблиці додавання і віднімання числа 4; формувати вміння додавати і віднімати число частинами; вдосконалювати навички розв’язування задач.
Обладнання. Предметні малюнки ( ялинка, сніговик ), лічильний матеріал,
Геометричний матеріал « Верхівка для ялинки », каса цифр.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
1.Бесіда. Мотивація навчальної діяльності.
- Яке свято наближається?
- Без чого не буває Нового року?
- Яке деревце прикрашають на зимові свята?
Сьогодні на уроці, ми поговоримо про Новий рік. Будемо розв’язувати задачі та приклади і, звичайно, отримаємо подарунки.
2. Усна лічба.
- Підготуємо гірлянди для ялинки.
- Вставити пропущені числа.
а ) 1_3_5_ _8 9_ _
б ) _2 3 4_ _7_9_ _
3. Повторення складу числа 4 і 5.
- Дібрати число, закрите сніжинкою.
4=1+* 4=3+* 5=2+* 4=1+*+*+*
4=2+* 5=3+* 5=1+*
4. Обчислення виразів.
На дошці – ялинка. У вчителя іграшкові прикраси, на яких написані приклади.
Учні обирають собі іграшку, розв’язують приклад і вішають ( прикріплюють ) іграшку на ялинку.
4-2 9-2 8-2 5+3
6+3 4-4 5-2 7-3
- Розгляньте верхівку для ялинки.
- Які геометричні фігури тут є? ( Трикутники, чотирикутники )
- Скільки трикутників?
5. Фізкультхвилинка.
Встало рано ясне сонце. ( Підняти руки вверх )
Зазирнуло у віконце. ( Повернути голову до вікна )
Ми до нього потяглися, ( Потягнути руки вбік )
За промінчики взялися. ( Підняти руки вверх, затиснути долоньки )
Будем дружно танцювати, ( Покрутитися на місці )
Сонечко розвеселяти.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Робота з лічильним матеріалом.
3+1+1+1+1=7
- Перенести спочатку одну кульку, а потім ще три кульки
3+1+3=7
3+3+1=7
3+2+2=7
4
1+1+1+1
1+3
3+1
2+2
- Прочитайте таблицю додавання 4.
- Прочитайте таблицю віднімання 4.
Гуси – лебеді летіли ( Помахати руками )
На травичку тихо сіли. ( Присісти )
Посиділи, поклювали ( Помахати головою )
Покрутились ( Встати, покрутитись )
Рівно стали.
ІV. Закріплення знань, умінь та навичок.
- Прочитайте задачу;
- Про що йдеться в задачі?
- Збільшилась чи зменшилась стрічка? Чому?
Розв’язання: 10-4=6 ( см )
Відповідь: 6 сантиметрів.
Розв’язання: 6-1-1-1-1=2 ( гр. )
Відповідь: 2 грудочки.
( Учні складають задачу колективно, а розв’язують самостійно по варіантах ).
V. Підсумок уроку.
Гра « Сніговик ».
1 куля:
Скачуть жабки:
Скільки разом їх в траві? 5+2=7
2 куля:
Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок, три дубочки
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати,
Та не може полічить
Ану ж, ви, допоможіть! 6+3=9
3 куля:
Ось до класу на урок
Залетіло сім сорок.
Три пізніше прибуло.
Скільки птахів всіх було? 7+3=10