Тема уроку: Повторення додавання і віднімання чисел 2,3,4,5.Роз’язування
задач,виразів на знаходження невідомого зменшуваного.
Мета:Дидактична:закріплювати знання таблиць додавання і віднімання
чисел 2,3,4,5;удосконалювати вміння розв’язувати вирази на знахо-
дження невідомого зменшуваного.
Розвивальна:розвивати мислення,уяву,увагу,вміння узагальнювати.
Виховна:виховувати спостережливість,акуратність,дисциплінованість,
уміння співпрацювати з товаришами в групі.
Обладнання:презентація до уроку, роздатковий матеріал,зошит,геометричні
фігури.
Очікувані результати:
Тип уроку:Урок формування компетентностей.
Хід уроку
1.Організаційна частина
Створення емоційного настрою дітей.Привітанняю
Добрий день!
Вчитель:Станьте рівно,підтягніться,
Один одному всміхніться.
На урок старанність не забули взяти?
Сідайте рівненько,почнем працювати.
11.Повідомлення теми та мети уроку(Слайд1- тема)
Тема нашого уроку: «Повторення додавання і віднімання чисел 2,3,4,5. Розв’язування задач , виразів на знаходження невідомого зменшуваного.
- Діти,що очікуєте від нашого уроку?
- Пригадайте та скажіть,яка пора року за вікном?(за вікном осінь)
- Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми помандруємо осінніми стежками нашого краю.
На уроці вам необхідно(Слайд2-дивіз):
Міркувати – швидко!
Відповідати – правильно!
Рахувати – точно!
Писати – гарно!
Уявть ,що ми з вами на нашому шкільному подвір’ї.
Вдихніть на повні груди чистого осіннього повітр’я (діти вдихають).
А тепер понюхайте його.
-Які квіти цвітуть біля нашої школи?(Чорнобривці,осінки,айстри,хризантеми…)
Ці квіти дають завдання для усних обчислень.
1.Усні обчислення (Слайд 4,5,6,7,8-усні обчислення)
Вам потрібно обчислити рівності. При правильному обчисленні кожна пелюстка з’єднається з її серединкою .
Подивіться,який осінній букет ми поставили у вазу. Мандруємо далі.
2.Каліграфічна хвилинка
- Яке сьогодні число на календарі?
Усі подорожні ведуть бортовий журнал. У нас бортовий журнал - це ваші зошити.
Розгорніть свої зошити .
- Пригадайте,як пишеться цифра 3.(показую написання цифри 3)(Слайд 9 каліграфічне написання цифри3)
- Запишіть 3 листопада Класна робота.
- Каліграфічно запишіть рядочок цифри 3.
Пригадаймо!
3.Математичний диктант.
А тепер поміркуємо і запишемо математичний диктант.
- Запишіть цифрою число,яке стоїть попереду числа 4(3)
- Перший доданок 10,другий доданок 3.Запишіть суму цих чисел.(13)
- Від 33 відняти 3.Запишіть різницю цих чисел.(30)
- Запишіть цифру в якій 3дес.і 3од.(33)
У двох тарілках 13 груш. В одній 10 груш Скільки груш у другій тарілці?(3)
У Василька 20 жовтих листочків і 3 зелених . Скільки всього листочків у Василька?(23)
…,зачитай ряд записаних чисел.(,313,30,33,3,23)
Діти ,ви справились із завданням ,бо працювали дружно!
111.Розвиток математичних умінь
Ви помітили скільки листочків налетіло до нашого класу. Ці листочки принесли нам додаткові завдання.
Обчислимо вирази на знаходження невідомого зменшуваного.
На дошці записані вирази ,вам потрібно самостійно скласти вирази на додавання і записати їх у зошити.
Результат перевіримо після обчислень.
1.Обчислення виразів
Перевіримо,які ж числа заховалися за листочками.
4.Фізкультхвилинка
Вирушаймо на ігровий майданчик!Там і відпочинемо!
2.Робота над задачею
- Чому осінь називають щедрою,багатою господинею?
Давайте зазирнемо у сусідній садок та складемо задачу за коротким записом.(слайд 10 - короткий запис до задачі)
- Розгляньте малюнок і подумайте,про що буде йти мова у задачі?
- Складіть задачу за малюнком?
- 6 кг
- 3 кг ?кг
- 4 кг
(коментований запис задачі)
3.Робота в групах(слайд 11- геометричні фігури)
Наступна зупинка «Геометрична»
Навколо нас багато об’єктів різної геометричної форми.
Сьогодні ви створите композицію на осінню тематику із геометричних
фігур.
Зверніть увагу! Я склала композицію тільки з ромбів. Подобається?
Ви будете працювати у групах. Кожна група отримає конверт із геометричними фігурами,але на ньому наклеєна одна фігура. Відберіть такі фігури і складіть свою композицію.Це можуть бути: дерева,кущі,квіти,грибочки,тваринки….
Працюйте дружно!
Ось така геометрична осінь вийшла у вас.
.Рефлексія (слайд 8)
- Чи сподобалась подорож?
- Чого навчились чогось нового?
- Що можна було б зробити краще?
- Чи виправдались ваші надії?
У вас на парті є яблучка трьох кольорів .Виберіть одне, яке найбільше ви подобається .такий і настрій у вас сьогодні
Наш осінній урожай ми зберемо в кошик.(Збираю осінній урожай)
Ви молодці!Активно працювали на уроці. Можливо комусь щось і не вдалось,але наступного разу,я впевнена,усе вийде.
Нехай прийдешня осінь принесе :мир,здоров’я,щастя і любов для кожного мешканця нашої планети.