Тема: «Додавання та віднімання чисел за числовим променем» (с.56 – 57)
Мета: формувати в учнів предметні компетентності:
-
навчити дітей прийомам додавання та віднімання чисел з переходом через розряд за числовим променем;
-
вчити коментувати свої дії під час виконання обчислень;
-
формувати вміння застосовувати вивчені прийоми усного додавання та віднімання двоцифрових чисел у процесі розв’язування прикладів і задач;
-
розвивати увагу, логічне мислення;
-
виховувати інтерес до вивчення математики.
формування ключових компетентностей:
-
математичної ( вміння бачити та застосовувати математику в реальному житті, розуміти її важливість);
-
вміння вчитися (формувати вміння самостійно визначати, ставити перед собою мету та приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, вміння контролювати та оцінювати свої результати та результати інших);
-
соціальну (розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у групі та команді,).
Обладнання: презентація до уроку, підручник В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва Математика, робочий зошит, зошит з друкованою основою, числовий промінь.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Вже дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
-
Вправа «Валіза».
-
Давайте з вами пригадаємо та закріпимо наші знання та наповнимо ними ось цю валізу, яку візьмемо на наш урок.
-
Як називаються числа при відніманні?
-
А як називаються числа при додаванні?
-
Назвіть складові частини задачі.
-
Як знайти невідомий від’ємник?
-
Що ви знаєте про квадрат?
-
Що ми називаємо периметром?
-
Усний рахунок.
Виконання вправи підручника № 1, с.56.
-
Знайти вартість покупки. Чи вистачить у вас грошей, щоб придбати запропонований товар?
Виконання вправи №3, с.56.
-
Діти, потрібно полічити метеликів кожного кольору. Установити, який стовпчик якому кольору метеликів відповідає.
-
- Яких метеликів найбільше, а найменше?
-
Хвилинка каліграфії.
-
Отже, давайте проведемо хвилинку каліграфії, тож відкриємо свої зошити.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
-
Запишіть сьогоднішню дату:
30 листопада
Класна робота
-
Каліграфічно пропишіть ряд чисел 3 33 3 33 3 33 3 (за зразком на дошці)
-
Математичний диктант із самоперевіркою.
-
Усно складіть вирази, у зошитах запишіть тільки відповіді.
-
Від 7 десятків відняти 1.
-
Зменшуване 50, від’ємник 5. Знайдіть різницю.
-
Перший доданок 85, другий 5. Обчисліть суму.
-
Знайти суму чисел 42 і 20.
(69, 45, 90, 62)
Фізкультхвилинка
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
-
Сьогодні, діти, ми навчимося додавати та віднімати числа за числовим променем.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ.
-
Пояснення матеріалу за вправою № 2, с.56 (може пояснити один із учнів).
-
Математика самостійно
Виконання вправи № 4, с.57. Записати за схемою вирази і виконати дії.
-
Діти, ви всі любите грати в піжмурки. Потрібно знайти тих, хто від нас заховався. Виконаємо вправу № 5, с.57.
-
Математика з другом.
Практичні завдання. Вправа № 6.
-
Об’єднайтеся в пари. Ви отримали аркуші в клітинку. Потрібно зобразити довжину хвоста кожного звіра (1 клітинка – 10 см).
-
На уроках «Я досліджую світ», ми знайомились із цими звірами. А зараз, кожній парі, підготувати розповідь про одного з них.
Фізкультхвилинка для очей
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.
1. Виконання завдань в зошиті з друкованою основою, с.44.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
Інтерактивна вправа ,,Закінчи речення”
-
Я дізнався…
-
Мені було важко (легко)…
- Я хочу навчитися…
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Діти, ви добре попрацювали на уроці. Давайте разом скажемо: «Ми великі молодці!» Поаплодуйте собі та одне одному.