Урок-казка у 5 класі на тему " Розв'язування вправ на додавання і віднімання десяткових дробів"
Тема уроку: Розв’язування задач і вправ на додавання і віднімання десяткових дробів
Мета: повторити та закріпити вміння додавати, віднімати та порівнювати десяткові дроби, удосконалювати обчислювальні навички, розвивати пам'ять та логічне мислення.
Тип уроку:урок-казка.
Обладнання :картки з роздатковим матеріалом, плакати
Девіз уроку: «Мова природи – це мова математики»(Г.Галілей)
Хід урок:
1. Організаційний момент.
Учитель. Діти, ми вивчили додавання, віднімання, множення десяткових дробів. Сьогодні ми повторимо та закріпимо вміння виконувати дії з десятковими дробами. Урок ми проведемо у вигляді казки. Слухайте і працюйте. А щоб потрапити у казку перевіримо домашнє завдання.
2.Перевірка домашнього завдання.
№1253 (зачитати)
25,6-1,13=24 ,47(кг)
№1267
2,7-1,3(зачитати)
=1,4(см) – ширина
2,7+1,4=4,1(см)
4,1+4,1=8,2(см) – периметр
№1272 (зачитати)
1)=3,53
2)=13,449
3)=23+8=31
3. Мотивація навчання:
Учні сьогодні хочу вам сказати, що 7 березня відзначається Всесвітній день математики
А 14 березня - міжнародний день числа «пі»
А ще хочу вам нагадати, що 2020-2021 навчальний рік оголошено роком математики в Україні.
Учні ви приймали участь в олімпіаді на сайті «на урок» хочу вам вручити сертифікати за участь і за перемогогу.
Діти, як ви побачили, дії з десятковими дробами використовуються скрізь у повсякденному житті. Тому вам потрібно вміти бездоганно їх виконувати. Так, ось давайте сьогодні на уроці будемо активними, уважними, будемо поглинати знання з великим прагненням, адже вони стануть у пригоді вам в вашому подальшому навчанні. Перед вами стоїть завдання показати, як ви знаєте й вмієте застосовувати правила додавання та віднімання десяткових дробів під час розв’язування прикладів, рівнянь і задач. Тож вирушаємо в дорогу.
4. Розв’язування вправ.
Дід старенький узимі
засидівся на печі.
Чує вже весна
У віконце загляда.
Потихеньку він устав
І до лісу завітав.
Володіння оглядає,
Весну-красну зустрічає.
Довго він ішов, чи ні-
Звідки знати це мені.
Сів на пень перепочити
Та й надумав полічити.
Але був старенький дід
Й рахувать не вмів, як слід.
Прошу, діти, поможіть
Дідуся з біди спасіть.
Усні вправи, записані на дошці.
5+0,7 4,6-2 6,89*10 3:10
1,2+0,4 5,3-2,3 6,89*100 2,5*2
2,7+0,3 2-0,6 6,89*1000 0,3*4
3,25+2,75 7-5,25
Встав старенький ,
Відпочив.
Й рукавицю загубив.
Далі сам собі пішов.
Рукавицю ж вовк знайшов.
Буде хатка це моя.
Хтів сіренький увійти,
Рукавиця ж не пускає
А пароль свій вимагає.
Ніс сюди ти не покажеш.
Учень розв’язує завдання на дошці:
№1258 (для вовка)
а-5,2-в=3,58
8,91-5,2=3,71
3,71-0,13=3,58
Учні за партами виконують вправи на додавання десяткових дробів
№1256
По таблиці перевіряємо пароль – читаємо слово «весна»
3,58
|
18,91 |
37,129 |
107, 864
|
988,21
|
В
|
Е |
С |
Н |
А |
Мишка бігла шкряботушка,
метушлива говорушка.
Буде хатка це моя.
Так зраділа миш шустренька,
Що погріється раденька.
Сир даремний в мишоловці.
А сюди зайдеш тоді ,
Як розв’яжеш вправи ці.
№ 1275 (для мишки)
2,71+x-1,38=1,33+x 3,71+c+2,98=6,69+c
(розв’язує «мишка» на дошці, учні допомагають, якщо потрібно.)
Зайчик стежкою стрибав.
З переляку чуть не впав.
Що ж за чудасія
На шляху валяється?
Треба подивитися.
Може то ввижається?
Рукавичка ж сміливіша
І за зайчика мудріша.
Краще за справу берися.
Як розв’яжеш вправу цю,
То запрошу в хату я свою.
№1282 (для зайця)
За розв’язані завдання учням ставлять бали.
По дорозі йшов ведмідь,
Неповороткий його бік.
По сторонах заглядав,
Поки в пастку не попав.
Встрепенувся клишоногий,
Придавило йому ногу.
Там замок зсекретом був –
Не зламати й не відкрити,
А хто з математикою дружить,
Зможе його відчинити.
Рукавицю він стрічає.
Там звіряток помічає.
До них лапу простягає.
. №1278. Розв’язати рівняння.( для учня на дошці)
13,1-1,7=11,4
X=11,4-5,8
X=5,6
Тут Лисичка мандрувала.
Пісеньку вона співала.
Нюх руденька добрий мала,
Тому йрукавичку не минула.
Й всередину заглянула.
Я от ноги намочила,
Може б звами посушила?
Ти сестричка не мудруй.
Пустим ми тебе погрітись.
Тільки мусиш потрудитись.
№1302(1) (для лисички)
1)9,9<10
2)4,99<5
Сонце вище засвітило,
Землю від зими збудило.
Жабка виплигнула з нірки .
На крижині катається,
На сонечку вигрівається.
На берег стрибнула,
В рукавичку зазирнула.
Та як заскрегоче,
Бо до гурту хоче.
Буде разом веселіше.
№1698
№1699 (по рядах)
Дід по лісі походив
Вже додому повертає
Та увагу він звертає,
Що рукавички не має.
Як почули звірі рип,
З рукавички зразу – стриб.
А як всі повибігали –
В різні боки повтікали.
Рукавицю дід знайшов.
Насадив на руку.
Вона ж йому падає.
Дід її волоче,
Вже додому хоче.
8. Розв’язати задачу.
Дорога складається з чотирьох ділянок.
Перша має довжину 4,35 км, друга - в 1,5 рази довша від першої,
третя довша від другої на 1, 03 км, четверта – на 2,5 рази коротша за третю.Знайти довжину дороги.
5. Підсумок уроку.
Звірі всі зібралися.
Й взяли за науку
Що разом трудитися,
То велика справа.
Провести оцінювання учнів.
6. Домашнє завдання.
Домашня самостійна робота №7 на сторінці 219
1