Урок «Додавання і віднімання десяткових дробів»

Про матеріал
Метою даного уроку є: Систематизувати знання учнів про десяткові дроби, а саме: читати записувати, порівнювати. Навчати виконувати дії додавання та віднімання з десятковими дробами. Розвивати компетентності саморозвитку і самоосвіти, продуктивної творчої діяльності, інформаційні, комунікативні. Виховувати активність, наполегливість, працьовитість, акуратність та любов до математики.
Перегляд файлу

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ С.КУКУЛИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК МАТЕМАТИКИ  5 КЛАС

 

 

                                                                          ВЧИТЕЛЬ

                                                                     ПАРАЩУК Л.А.

Математика 5 клас

Урок                                                                                      Дата:

Тема:  Додавання і віднімання десяткових дробів.

Мета:

  • Систематизувати знання учнів про десяткові дроби, а саме: читати

записувати, порівнювати. Навчати виконувати дії додавання та віднімання з десятковими дробами;

  • Розвивати компетентності саморозвитку і самоосвіти, продуктивної творчої діяльності, інформаційні, комунікативні;
  • Виховувати активність, наполегливість, працьовитість, акуратність та любов до математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: підручник математика 5 клас  А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, навчальна презентація

Хід уроку

І. Організаційний момент

Пролунав дзвінок

Починаємо урок

Працювати будем  класно,

Щоб почути у кінці

Що у п’ятім класі

Дітки – просто молодці.

Позначте на нашій картинці настрою з яким настроєм ви прийшли на урок.

 

Діти, чи любите ви розгадувати загадки? Давайте попробуємо розгадати декілька загадок.

1. З обчисленнями дружать

Людині вірно служать.

До послуг нам готові

Це – дроби десяткові.

2. У підручниках, предметах

У журналах і газетах,

В повсякденній мові

Кругом – дроби десяткові.

3. Корисні та практичні

Вони стануть нам звичні.

Вивчати ми готові

Ці дроби десяткові.

Отже, тема уроку "Додавання і віднімання десяткових дробів ".

А що ви очкуєте від сьогоднішнього уроку? 

  Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати працювати з десятковими дробами: читати, записувати та порівнювати десяткові дроби, додавати та віднімати  їх.

   А зараз запишіть тему уроку: «Додавання і віднімання десяткових дробів»

ІІ. Актуалізація вивченого матеріалу

  1. Як називають дроби записані за допомогою коми? (десяткові)
  2. Що відокремлює цілу та дробову частину десяткового дробу? (кома)
  • Якщо у десятковому дробі справа приписати декілька нулів. Чи зміниться від цього дріб?
  1. Яку цифру треба поставити в десятковому дробі, якщо відсутня ціла частина числа? (нуль)
  2. Як називають перший розряд дробової частини десяткового дробу? (десяті)
  • А які ще є розряди дробової частини десяткового дробу? (соті, тисячні десятитисячні і т.д)
  • Яку цифру потрібно поставити в дробовій частині числа, якщо відсутній якийсь розряд? (нуль)
  1. Яким математичним знаком записують результат порівняння? (більше,менше)
  • А як порівнюють десяткові дроби?
  1. Як називають числа при додаванні? (доданок, доданок, сума)

Математична розминка

1.Прочитати десяткові дроби

138,3 102,3  115,2  125,1  105,1  140,9  1,198   12,65    15,85    1,583

124,7   122,3   144,7   131,2   151,8   0,1274   1,828   11,62   189,2    12,95

2.Порівняти десяткові дроби

 

3.Яку цифру треба записати замість зірочки, щоб правильною була нерівність.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  Вивчати десяткові дроби потрібно для того, щоб розв’язувати практичні задачі в повсякденному житті, а також для подальшого вивчення математики й інших предметів: фізики, хімії, економіки тощо. Для того, щоб добре виконувати дії з десятковими дробами, треба постійно тренуватись. Ці тренування допоможуть далі вивчати і використовувати десяткові дроби.

Проблемне завдання.

Ситуація: Вінні-Пух, П’ятачок,  Сова принесли на день народження Ослика Іа торт.  Торт поділили на 10 однакових частин. Під час чаювання  Вінні-Пух  з’їв два кусочки, П’ятачок – один кусочок,  Сова – 3 кусочки, Ослик – два кусочки. Скільки кусочків торта  вони з’їли разом?   2/10 +1/10+ 3/10 +2/10 = 8/10

Скільки залишилося?   10/10 – 8/10 = 2 /10

 А тепер якщо це перетворити у десяткові дроби:

0,2+0,1 + 0,3 + 0,2 =0,8

1-0,8 = 0,2

Проблема: Скільки буде, якщо 0,9+0,06? Як  це зробити?

Отже, ми розпочнемо міркувати, як це зробити.

 

IV.  Пояснення нового матеріалу.

Додавання і віднімання десяткових дробів виконується порозрядно.

     Зручно це виконувати в стовпчик.

     При цьому десяткові дроби підписують одне під одним так, щоб кома була під комою. Додають, віднімають десяткові дроби, як натуральні числа, не зважаючи на коми. У результаті кому ставлять під комами.

     Додаючи, віднімаючи десяткові дроби з різною кількістю десяткових знаків, пам’ятайте, що цю кількість можна зрівняти, дописавши нулі в кінці числа.

   0,78                        0,30               114,23          

+ 0,21                      +0,45             -  20,40

   0,99                         0,75                93,83

V.  Робота з підручником. Формування практичних навичок учнів

Відкрийте підручник на с. 205, розгляд рис. 205, 206, 207

Задача

Баба – Яга купила нову двокімнатну  хатинку на курячих ніжках. Площа однієї кімнати  дорівнює 13,5 м 2, площа другої на 4,6 м 2   менша від першої. Баба – Яга задумалась як знайти загальну площу двох її кімнат.

Давайте її допоможемо.

Завдання 869 1 ст., 870 1 ст., 872 1 ст.

VІ. Домашнє завдання

п.33 завдання 871,873. Вивчити правила.

VІІ. Підсумок уроку

  • Чи справдились ваші очікування?
  • Які ваші враження від уроку?
  • Чи змінився ваш настрій на кінець уроку?

 

 

 

doc
Додано
27 січня 2019
Переглядів
1230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку