Тема уроку: Додавання і віднімання десяткових дробів.
Мета уроку:
навчальна: домогтися засвоєння правил додавання і віднімання десяткових дробів, формувати вміння виконувати додавання і віднімання десяткових дробів;
розвивальна: розвивати навички усної лічби, розумову активність, спонукати до творчої роботи на уроці, формувати вміння працювати за алгоритмом;
виховна: виховувати культуру математичних записів та мови, інтерес до предмета, увагу.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, мультимедіа проектор, інтерактивна дошка, презентація
Хід уроку
І. Орг. момент
СЛАЙД № 1. Ось і пролунав дзвоник на урок. Я рада вас бачити, щоб знову продовжити наш шлях до нових знань і здобутків. Сподіваюся, що попрацюємо ми плідно. Чи готові ви до роботи? Подивіться друг на друга, посміхніться один одному і з гарним настроєм почнемо наш урок.
Підготуємо зошити для роботи. Хочу нагадати, що під час роботи з діловими документами (це ваші зошити) запорукою успіху є старанне, охайне, уважне ставлення до цієї роботи (записуємо дату і назву роботи).
СЛАЙД №2 Сьогодні наш урок пройде під девізом:
«Те, що я встиг пізнати – чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати»
Сократ
ІІ. Формулювання мети і завдань уроку
( записувати десяткові дроби, читати десяткові дроби, порівнювати, округлювати)
-познайомитися дізнатися …
-навчитися…
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань
Для того щоб досягти мети нам треба згадати те, чому ми навчились на минулих уроках.
А тепер згадаємо теоретичний матеріал. Необхідно закінчити речення, яке ви побачите на екрані СЛАЙД № 5
СЛАЙД № 6
2,8; 0,125; 11,67; 1,03; 52,205; 0,9; 2,04; 0,001; 120,16; 0,00032; 0,123; 12,064; 555,4.
СЛАЙД № 7
3 =3,7; 9= 9,11; 13 = 13,001; 8 = 8,546; 6 = 6,04;
31,2 = 31; 8,05 =8; 0,12 = ; 3,021 = 3 ; 6,95 = 6.
СЛАЙД № 8
6,58 і 2,3; 0,8 і 3,79; 7,789 і 10,23 ; 1,2 і 3,578 ; 5 і 9,45
СЛАЙД № 9
0,8 і 1,1
2,04 і 2,07
3,13 і 3,1300
12,1 і 12,099
0,888 і 1
5,701 і 5,7001
4,11 і 4,111
ІV. Засвоєння знань
СЛАЙД № 10
Подивіться уважно на ці вирази та скажіть, чи можна стверджувати що значення цих виразів будуть однаковими:
а) 7,08 + 3,25 і + ?
(Ні, так як різні дробні частини).
б) 4,12 + 5,27 і + ?
(Да, так як рівні цілі і дробові частини).
4,12 + 5,27 = + = = 9,39 ( до дошки виходить учень і записує розв’язання на )
1,2 + 5,27= 1,20 + 5,27 = + = 6,47
А тепер виконайте віднімання: 5,27– 1,2 =
5,27 – 1,2 = 5,27 – 1,20 = - = 4,07
V. Фізкультхвилинка
VІ. Формування вмінь
Виконання усних вправ. СЛАЙД № 14, СЛАЙД № 15.
Розв’язування вправ з підручника
№ 1234, 1236, 1240, 1246.
V ІІ. Самостійна робота
1.Знайти суму 4,3 + 5,9
2.Знайти суму 20 + 7,357
3.Знайти різницю 14,7 – 8,4
4.Знайти різницю 53 – 4,23
5. Виконати додавання: 38,25 + 21,13
6. Виконати додавання: 3,1 + 12,2983
7. Розв’язати рівняння х + 4,83 = 9
8. Розв’язати рівняння х - 6,24 = 8,1
V ІІІ. Підсумки уроку
ІX. Домашнє завдання