Урок "Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками"

Про матеріал
матеріал може бути корисним на початку вивчення теми "Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками", а окремі елементи уроку можна використовувати і на наступних.
Перегляд файлу

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка уроку

 

Додавання і віднімання  дробів

з однаковими знаменниками

 

 

О.С.Істер

Математика: Підручник для 5-го  класу

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель математики

Сафошкіна І.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кропивницький

2018

Мета:

  • формування компетентностей: предметної: сформулювати правило додавання і віднімання  дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння застосовувати ці правила під час  розв’язування вправ;

 ключових: уміння вчитися (здійснювати самостійну діяльність під час роботи з підручником); соціальна (самореалізуватися під час виконання завдань у групі) ; загальнокультурна (адаптуватися у мовному середовищі шляхом активної участі у спілкуванні); інформаційно-комунікаційна (уміння аналізувати інформацію в електронному виді)

  • Розвивати вміння здійснювати розумові дії, операції різних рівнів складності;
  • формувати наполегливість та старанність у виконанні завдань, охайності у записах, ціннісне ставлення до використання часу, толерантне ставлення до однокласників під час роботи в групах.
  •  Наскрізні лінії: «Підприємливість і фінансова грамотність»

Обладнання: підручник; картки із завданнями „Експрес-контролю”; презентація:  „Правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками”, „Ланцюжок обчислень”; робочий зошит, проектор, ноутбук.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Перевірка Д/З.

Зошити вчитель збирає для перевірки.

 

ІІ. Етап актуалізації наявного навчального досвіду.

 

Експрес-контроль: (слайд 1)

 

І варіант

ІІ варіант

  1. Порівняйте:

  1. Знайдіть значення х, якщо

.

.

  1. Який з дробів розташований на координатному промені лівіше

?

?

  1. Розмістіть дроби в порядку

зростання:

спадання:

  1. При яких значеннях х виконується нерівність:

?

?

 

 

  1. Розв’яжіть рівняння:

7х = 3

5х = 2

  1. Порівняйте:

.

.

  1. Що більше:

1 чи ?

1 чи ?

  1. Що менше:

1 чи ?

1 чи ?

  1. Порівняйте:

.

.


(Слайд 2, додаток 1). Учні здійснюють взаємоперевірку по заготовленим відповідям. Підсумовують набрану кількість балів.

 

ІІІ. Етап актуалізації потрібного навчального досвіду

Задача: Святковий торт розділили на 8 рівних частин. Спочатку на тарілку поклали 3 кусочки, а потім ще 2. Яку  частину торта поклали на тарілку?

 

Запишіть розв’язання задачі за допомогою дробів:

За обідом діти з’їли 4 кусочки торта. Яка частина торта залишилась на тарілці?

Запишіть розв’язання в зошит: (слайд 3)

Оголошення теми уроку (слайд 4)

 

ІV. Етап пояснення нового матеріалу та способів виконання дій

Сформулюйте правило 1) додавання дробів ; 2)  віднімання дробів.

Прочитайте  ці правила в підручнику с.176.

Запишіть ці правила в буквеному виразі в зошит: ; .

Прочитайте узагальнене правило (слад 5)

Щоб дроби з однаковими знаменниками, треба їхні чисельники, а знаменник залишити той самий.

Додавання і віднімання дробів підкоряється відомим нам законам додавання, нагадаємо їх: (слайд 6)

Переставний: a + b = b + a.

Сполучний: (a + b) + c = a + (b + c)

 

V. Етап формування нового навчального досвіду.

Робота з підручником за рівнями: (слайд 7)

 

 П + С : №№ 1062, 1068, 1070

Д + В : №№ 1072, 1073, 1079

V.    Етап контролю набутого навчального досвіду.  „Рухавка”

Естафета . Змагання по рядах. Кожен учень вибігає до дошки і виконує завдання.

Поновити ланцюжки обчислень:( приклад ланцюжка)

І ряд:                                                        

І ряд

ІІ ряд

ІІІ ряд

 

VІ.    Етап корекції набутого навчального досвіду.

Перевірка відповідей  за готовими зразками.(слайд 8, додаток 2).  Команда, яка перша поновила ланцюжок і отримала правильні відповіді отримує додатково 2 бали, за другий результат наступна команда отримує 1 бал.

 

     VІІ. Д/З. §32, с.231, вивчити правило додавання і віднімання  дробів з однаковими знаменниками.

                        П + С : №№ 1063, 1069, 1071

          Д + В : №№ 1080. (слайд 9)

            

     VІІІ. Підсумки уроку. (слайд 10)

Закінчіть речення:

  1. Щоб додати дроби з однаковими знаменниками, потрібно  ...
  2. Щоб відняти дроби з однаковими знаменниками, потрібно  ...
  3. Поставте на листку контролю оцінки за експрес-контроль та за естафету (додаток 3)

 

 

 

 

Додаток 1

Листок контролю                                                   Листок контролю

 

Прізвище___________________                           Прізвище__________________

 

І варіант

ІІ варіант

Завдання

Відповіді

Завдання

Відповіді

  1. Порівняйте:

  1.  
  1.          Порівняйте:

  1.  
  1. Знайдіть значення х, якщо.
  1.  

х = ______

  1.   Знайдіть значення х, якщо .
  1.  

х = ______

  1. Який з дробів розташований на координатному промені лівіше

?

  1.  
  1. Який з дробів розташований на координатному промені лівіше

?

  1.  
  1. Розмістіть дроби в порядку зростання:
  1.  
  1.          Розмістіть дроби в порядку спадання:
  1.  
  1. При яких значеннях х виконується нерівність: ?
  1.  

х = ______

 

 

  1. При яких значеннях х виконується нерівність:?
  1.  

х = ______

  1. Розв’яжіть рівняння:

7х = 3

  1.  

     х = ______

  1. Розв’яжіть рівняння:

5х = 2

  1.  

     х = ______

  1. Порівняйте:

.

  1.  
  1. Порівняйте:

.

  1.  
  1. Що більше:

1 чи ?

  1.  
  1.         Що більше:

1 чи ?

  1.  
  1. Що менше:

1 чи ?

  1.  
  1. Що менше:

1 чи ?

  1.  
  1. Порівняйте:

.

  1.  
  1. Порівняйте:

.

  1.  

 

 

 

 

Додаток 2. Відповіді до експрес-контролю

 

І варіант

ІІ варіант

  1. Порівняйте:

  1. Знайдіть значення х, якщо

х = 9

х = 7

  1. Який з дробів розташований на координатному промені лівіше

  1. Розмістіть дроби в порядку

зростання:

спадання:

  1. При яких значеннях х виконується нерівність:

х = 1;...;12

х = 1;...;14

  1. Розв’яжіть рівняння:

х =

х =

  1. Порівняйте:

.

.

  1. Що більше:

 

1

  1. Що менше:

1

  1. Порівняйте:

.

.

 

Додаток 3.

 

Прізвище_________________________

 

Оцінка за експрес-контроль

Оцінка команди

Загальний бал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
14 грудня 2019
Переглядів
1326
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку