Сватівський ліцей №1 . Учитель: Кучугура Л.П.
Урок №67 Математика 5 кл- Інклюзія
Тема уроку: Додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками.
Мета: сформувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання і віднімання;
розвивати уяву, кмітливість, логічне мислення;
виховувати вміння наполегливість, працьовитість, активність, віру у власні
сили, культуру математичного запису.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: підручник, зошит, картки
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка домашнього завдання ( його наявність)
Фронтальне опитування. ( Для всіх учасників освітнього процесу)
Я ставлю запитання і даю мікрофон тому, хто буде відповідати на поставлене запитання, якщо ви не знаєте на нього відповідь, то передаєте мікрофон однокласнику, який вас виручить. Він відповідає на поставлене запитання і передає мікрофон наступному однокласнику..
Запитання.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Проблемне питання:
Троє друзів пішли до піцерії. Замовили піцу і взяли по одному шматочку. Яка частина піци залишилась? Як це дізнатися?
Відповідь на це запитання ми отримаємо на уроці.
ІV. Формування теми та завдань уроку
Побудуйте в зошитах прямокутник довжиною 18см і шириною 1см.
Зафарбуємо червоним олівцем, синім олівцем,
Запитання. Яка частина прямокутника зафарбована?
Учні самостійно формулюють правило додавання дробів з однаковими знаменниками.
+ = =
Добре, діти! Сьогодні ми розглянемо тему уроку «Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками».
Запишемо в зошит загальний вигляд додавання дробів з однаковими знаменниками.
+ =
Запитання. На скільки синіх квадратиків більше ніж червоних.
Учні самостійно формулюють правило віднімання дробів з однаковими знаменниками
- =
V.Фізкультхвилинка
Всі підняли руки – раз!
На пальчиках стоїть весь клас,
Два – всі сплеснули в лодоні,
На три – всі руки в боки.
Раз! – у ліво наклонись,
Два! – на право нахились,
На сусіда не дивись.
Будем дружно ми плескати,
Щоб рукам роботу дати
VI. Розвиток математичних умінь і навичок
Робота за підручником № 1064 ( Індивідуальний темп виконання)
Обчислити: + |
Асистент учителя контролює виконання завдання. Повторює правило додавання дробів з однаковими знаменниками |
|
Демонстрація кольорової картинки. Індивідуальний темп обчислення, письмовий запис відповідей на картці
|
- |
Багаторазове повторення асистентом правила віднімання дробів з однаковими знаменниками. При відніманні скористатися допоміжними засобами. |
|
Індивідуальний темп обчислення, письмовий запис відповідей на картці |
+ |
Багаторазове повторення асистентом правила віднімання дробів з однаковими знаменниками. При додаванні скористатися допоміжними засобами. |
+ |
Асистент контролює виконання додавання дробів з однаковими знаменниками. При додаванні скористатися допоміжними засобами. |
- |
Асистент контролює виконання додавання дробів з однаковими знаменниками.
|
VII. Підсумок уроку.
Що ми вивчали на уроці? |
Асистент допомагає дати відповідь на запитання. Учень повторює декілька раз, що вивчили на уроці. |
VIII. Домашнє завдання.§32 вивчити правила.
Розв’язати № 1065