Конспект уроку з математики у 2 класі за методикою С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко за темою «Додавання на основі переставного закону».
Урок побудовано у формі гри-подорожі, під час якої учні повторюють раніше отримані знання, вчаться переносити їх у нову навчальну ситуацію,у них формується вміння доводити свою думку, співпрацювати у групі. Під час виконання практичних завдань формуються обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі, закріплюються знання геометричного матеріалу.
В ході проведення уроку використовуються ігрові, інтерактивні, практичні методи навчання, ІКТ.
1
Тема. Додавання на основі переставного закону.
Мета: актуалізувати знання переставного закону додавання, уміння додавати
до меншого числа більше в межах 10, перенести цей спосіб міркування
на випадки додавання більшого числа до меншого з переходом через
розряд; вчити додавати більше число до меншого на підставі
переставного закону додавання; формувати обчислювальні навички
додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20,
вміння розв’язувати задачі, прийоми розумових дій аналізу, порівняння,
синтезу, перенесення способів дій у нову навчальну ситуацію під час
виконання завдань; виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.
Обладнання: презентація, картки для індивідуальної та групової роботи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Вид уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав дзвінок.
Час почати нам урок.
Один одному всміхніться
І за парту опустіться.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
( Зошити, ручки, олівці, лінійки, віяло цифр, увага, кмітливість, старанність, знання, дружба, взаємодопомога)
ІII. Актуалізація опорних знань і способів дії
Спочатку подорожувати ми будемо ось на такому автобусі. Тільки нам необхідно придбати квитки. У кожного з вас на парті лежить квиток з номером місця. Але скористатися ним зможе лише той, хто красиво пропише цифри, записані на квитку.
Гра « Кращий математик»
|
|
2 |
|
5 |
|
6 |
|
4 |
|
9 |
|
3 |
|
Їжачок взимку буде спати, але він допомагає своїм друзям робити запаси. Ось він знайшов грушки. Зліва від дерева – 2, а справа – 6.
2+6=6+2=8
IV. Формування нових знань і способів дії
1. Ознайомлення з прийомом додавання більшого числа до меншого в межах 20. Зошит с.50 № 2
4+7
4+7=7+4
4+7=7+4= (7+3)+1=10+1=11
^
3+1
Висновок:
( Коли до меншого числа додаємо більше, зручніше переставити доданки.)
6+8=8+6= (8+2)+4=10+4=14
^
2+4
V. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
1.Формування вміння виконувати додавання з переходом через десяток на підставі переставного закону додавання. Зошит с. 50 №3
Робота в парах.
Знайдіть у зошиті свій вираз і обчисліть. (Перевірка)
Фізхвилинка ( з Білочкою)
2. Формування вміння розв’язувати задачі. Зошит с. 51 №5
А) Розв’язання задачі
- За лісом протікає річка. Підходимо до неї.
- Хто це там старанно працює? (Бобер)
- Він будує греблю – споруду з стовбурів дерев, що перегороджує русло річки. Бобри ї х будують для того,щоб утворився ставок, де вони будують свої хатки.
Аналізуємо розв’язання задачі
3+2=5 (м) – усього за І та ІІ роки, тому за ІІІ рік також 5.
Запишіть відповідь: 5 м греблі побудував бобер за ІІІ рік.
Б) Робота в групах.
- Змініть умову задачі так, щоб у ній потрібно було знайти суму трьох доданків. Розв’яжіть її.
Перевірка роботи груп:
Погляньте, сорока назбирала галузочок, щоб підремонтувати своє гніздо. Кожна з них має свою геометричну форму.
Він має початок і кінець.]
VІ. Пояснення завдань домашньої роботи
VIІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
VІIІ. Підсумок уроку
Знання міцні здобували.
Тож скажу вам у кінці:
- Діти, ви всі – молодці!
Дякую за гарну роботу!
От ми і приїхали, виходимо з автобуса. До наступної подорожі!
Література:
Анотація до уроку
Конспект уроку з математики у 2 класі за методикою С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко за темою «Додавання на основі переставного закону».
Урок побудовано у формі гри-подорожі, під час якої учні повторюють раніше отримані знання, вчаться переносити їх у нову навчальну ситуацію,у них формується вміння доводити свою думку, співпрацювати у групі. Під час виконання практичних завдань формуються обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі, закріплюються знання геометричного матеріалу.
В ході проведення уроку використовуються ігрові, інтерактивні, практичні методи навчання, ІКТ.