Тема: Додавання одноцифрового числа до двоцифрового .
Мета: Навчити дітей прийомам додавання одноцифрового числа до двоцифрового( порозрядного, частинами) з переходом через розряд; вчити коментувати свої дії під час виконання обчислень; закріпити вміння розв'язувати задачі вивчених видів різними способами, порівнювати вирази; розвивати кмітливість, мислення; розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у групі та команді; виховувати пізнавальний інтерес
Обладнання: презентація до уроку, підручник С.О Скворцова Математика, робочий зошит, картки ,«LEGO»
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 3-м класі
Діти — просто молодці.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1.Давайте з вами пригадаємо та закріпимо наші знання
Як називаються числа при відніманні?
2.Усний рахунок.
Три лисички, три сестрички.
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?
Кролик вуха насторожив –
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В двох кролів є скільки вух?
3.Хвилинка каліграфії.
Якщо сядемо красиво,
То напишемо на диво
Чисто, рівно і красиво.
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Починаємо писать.
Ручку вправно поверніть,
Зошит гарно покладіть
І рівненько запишіть
Отже, давайте проведемо хвилинку каліграфії, тож відкриємо свої зошити.
Каліграфічно пропишіть ряд чисел 2 4 6 8 10 12
Гра «Влуч у кошик».
5.Фізкультхвилинка
Всі стомились працювати,
Будемо з «LEGO» відпочивати.
Жовта – тупаєм, кружляєм,
Від роботи спочиваєм.
А зелена – присідаєм,
Й руки вгору піднімаєм.
Голубу тримаю я – плескає вся дітвора.
В кошик цеглиночки складемо,
Працювати всі почнемо.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати одноцифрове число до двоцифрового, розв’язувати задачі двома способами.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ. 1.Робота за підручником
Пояснення матеріалу за вправою (може пояснити один із учнів).
Обчислити значення виразів.
Завдання для хлопчиків та дівчаток, вправа . Виконати дії (самостійно).
Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.
Задача (один учень працює біля дошки, решта — у зошитах).
Фізкультхвилинка для очей
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.
1. Обчислення значень виразів зі змінною
— Знайдіть значення виразу:
38 + в, якщо в = 4; 7; 3;
а + 6, якщо а = 72; 65; 39.
2. Знаходження значень виразів
56 + 7 - 20 68 - (39 + 9) 38 + 8 - 16
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
Інтерактивна вправа ,,Закінчи речення”
Урок в нас дуже був цікавим,
Навчив багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальним,
За це подякуємо йому!
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ