Тема: «Додавання одноцифрового числа до двоцифрового (загальний випадок)»
Мета: формувати в учнів предметні компетентності:
-
навчити дітей прийомам додавання одноцифрового числа до двоцифрового ( порозрядного, частинами) з переходом через розряд;
-
вчити коментувати свої дії під час виконання обчислень;
-
удосконалювати володіння обчислювальними навичками додавання і віднімання з переходом через розряд у межах 100;
-
сприяти вихованню інтересу до вивчення математики.
формування ключових компетентностей:
-
математичної ( вміння бачити та застосовувати математику в реальному житті, розуміти її важливість);
-
вміння вчитися (формувати вміння самостійно визначати, ставити перед собою мету та приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, вміння контролювати та оцінювати свої результати та результати інших);
-
соціальну (розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у групі та команді,).
Обладнання: презентація до уроку, підручник В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва Математика, робочий зошит, зошит з друкованою основою.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимемо старанно ,
Щоб почути у кінці ,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
-
Вправа «Валіза».
-
Давайте з вами пригадаємо та закріпимо наші знання та наповнимо ними ось цю валізу, яку візьмемо на наш урок.
-
Як називаються числа при відніманні?
-
А як називаються числа при додаванні?
-
Назвіть складові частини задачі.
-
Як знайти невідомий від’ємник?
-
Усний рахунок.
Виконання вправи підручника № 2, с.54
Виконання вправи №1. Прочитати тільки істинні нерівності.
-
Хвилинка каліграфії.
-
Отже, давайте проведемо хвилинку каліграфії, тож відкриємо свої зошити.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
-
Запишіть сьогоднішню дату:
25 листопада
Класна робота
-
Каліграфічно пропишіть ряд чисел 3 5 6 9 35 53 69 96 (за зразком на дошці)
-
Математичний диктант із самоперевіркою.
-
Запишіть число, яке складається з 4 дес. І 8 од.
-
Запишіть число, яке є наступним числа 29.
-
Запишіть число, яке є попереднім числа 50.
-
Зменшіть 7 дес. на 3 дес.
-
Виконання вправи підручника № 4, с.54 (усно).
Перевірка: 48, 30, 49, 40.
Фізкультхвилинка
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ.
-
Пояснення матеріалу за вправою № 5 (може пояснити один із учнів).
-
Обчислити значення виразів вправа № 6, с.54.
-
Завдання для хлопчиків та дівчаток, вправа № 7. Виконати дії (самостійно).
Фізкультхвилинка для очей
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.
1. Виконання завдань в зошиті з друкованою основою, с.41.
2. Практичне завдання № 8, с.54.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
Інтерактивна вправа ,,Закінчи речення”
-
Я дізнався…
-
Мені було важко…
-
Я хочу навчитися…
- Хто добре попрацював на уроці?
- Що найбільше сподобалося на уроці?