Криворізька гімназія №58 Криворізької міської ради
Підготувала: вчитель початкових класів
Шевченко Анна Анатоліївна
2021 рік
Тема. Досліджуємо лічильну одиницю «Десяток».
Мета: познайомити дітей з поняттям десяток та одиниця, використовувати нову лічильну одиницю «десяток» для позначення десяти предметів; закріпити вміння порівнювати вирази, та розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати пам’ять, увагу логічне мислення; виховувати бережне ставлення при роботі з підручником, зошитом, наполегливість та інтерес до математики
Обладнання: предметні малюнки, тенісні шарики, лічильний матеріал, презентація, електронний підручник, індивідуальні картки.
Хід уроку
І Організаційний момент.
Учитель, починаючи урок, бачить, що діти і далі займаються своїми справами. Він говорить: “Дивимось у вікно – на стелю – на сусіда – на підлогу – на стіни – на мене”,- і починає урок.
ІІ Актуалізація опорних знань.
1. Усний рахунок.
1) назви сусідів числа 5;
2) збільш 7 на 1;
3) зменш 8 на 1;
4) на скільки 5 більше від 4;
5) на скільки 7 менше від 8;
6) яке попереднє число від числа 6;
7) яке наступне число від числа8;
2. Геометрична вправа. На індивідуальних картках.
ІІІ Повідомлення теми уроку.
ІV Вивчення нового матеріалу.
1. Повторення складу числа 10.
2. Гра «Цифроїд».
Жив-був Дід-Цифроїд,
Їв він цифри на обід.
Ось поїв і наші з чаєм,
Встав, яких не вистачає.
3. Бесіда.
- Скільки у нас пальців на руках? Скільки цифр ми використовуємо для запису чисел? В упаковці з жуйками 10ть подушечок …
- Коли мама приходить до магазину та хоче купити 10ть яєць, з яким проханням вона звертається до продав чині (Дайте будь ласка десяток яєць).
(Вчитель демонструє 10 тенісних шариків)
- При лічбі предмети зручно групувати десятками. 1 десяток складається з 10 одиниць.
4. Робота за підручником.
Вправа 2. Полічить палички одиницями, десятками.
Вправа 3. Полічить намистинки десятками.
5. Фізкультхвилинка.
6. Вправа на увагу, робота в групах.
- Розфарбуй фігури, що складаються з 10 квадратиків.
7. Задача 3 з друкованого зошита.
- У кошику лежать 4 пиріжки з вишнями і 3 – з яблуками. Скільки всього пиріжків у кошику.
- Про кого, або про що йдеться в задачі? (про пиріжки)
- Про які саме пиріжки йдеться? (про пиріжки з вишнями та про пиріжки з яблуками)
- Які ключові слова ми запишимо в стовпчик? (З вишнями, з яблуками)
- Скільки було пиріжків з вишнями? (4 пиріжки)
- Скільки було пиріжків з яблуками? (3 пиріжки)
- Що треба дізнатися? (Скільки всього пиріжків у кошику)
- Як позначити в короткому записі слово «всього»? (фігурною дужкою)
- Який вираз ми складемо щоб дізнатися скільки всього пиріжків у кошику? (4+3=7(п.))
- Що запишемо у відповідь? (Відповідь: у кошику 7 пиріжків.)
8. Завдання №4 в друкованому зошиті. Виконуємо самостійно.
V Підсумок уроку.
Я вибрав сонечко, тому що сьогодні на уроці я ….
Я вибрав хмаринку, тому що на уроці я ….