Урок "Досліджуємо особові займенники"

Про матеріал
Урок створений за підручником Катерини Пономарьової , Любові Гайової. Метою уроку є: вчити учнів упізнавати на слух і в текстах особові займенники; вчити влучно використовувати особові займенники пояснювати їх лексичне значення, роль у реченні; формувати правильні правописні вміння і навички ; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів. виховувати працелюбність, бажання допомогти один одному; прагнення співпраці з іншими учнями, вміння висловлювати власну думку, поважати думки інших.
Перегляд файлу

          Філія « Хижівська гімназія»     

          Дубрівського ліцею №1

 

 Урок  української   мови у 4                         класі

  на тему: «Досліджуємо особові         

            займенники».

Використання ігрових вправ та елементів тренінгу на уроках основ здоров'я |  Інші методичні матеріали. Основи здоров'я

 

Вчитель початкових класів   О. Д. Рябчук

 

Тема: Досліджуємо особові займенники.

Мета:  вчити учнів упізнавати на слух і в текстах особові займенники; вчити влучно використовувати особові займенники пояснювати їх лексичне значення, роль у реченні; формувати правильні правописні вміння і навички ; збагачувати словниковий запас;

розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів.

виховувати працелюбність, бажання допомогти один одному; прагнення співпраці з іншими учнями, вміння висловлювати власну думку, поважати думки інших.

Формувати в учнів ключові компетентності:

-         вміння вчитися – навчати організовувати свою працю для досягнення мети;

-         загальнокультурну – використовувати набуті знання у спілкуванні, зв’язно висловлюватися, толерантно поводитись, дотримуватися культури міжособистісних стосунків;

-         соціальну – продуктивно працювати з партнерами в парі, виявляти ініціативу;

-         громадянську – уміння керувати своєю поведінкою й оцінювати свої і чужі вчинки;

-         здоров’язбережувальну – бережливе ставлення до свого здоров’я предметні компетентності:

       - мовленнєва - здатність розуміти зміст і головну думку усних і письмових висловлювань;

       -  мовна -  застосовувати мовні засоби у власному мовленні відповідно до орфоепічних, лексичних, граматичних, орфографічних, синтаксичних, стилістичних норм літературної мови;

      -  соціокультурна - уміння успішно користуватися мовою під час виконання різноманітних соціальних ролей;

       - діяльнісна – самостійно працювати з різними джерелами інформації,    вміння ставити запитання.

   Очікувані результати:

-         обговорює письмове повідомлення в парі для пошуку додаткових аргументів;

-         перефразовує текст творчо;

-         систематизує й узагальнює необхідну інформацію;

-         знаходить і виправляє орфографічні і синтаксичні помилки;

-         правильно вживає граматичні форми займенника;

-         аналізує значення слів.

    Тип уроку: урок формування компетентностей.

 

Обладнання: підручники, зошит , папір А4, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори «Шість цеглинок», презентація «Особові займенники», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали.

Тип уроку: урок формування компетентностей.

 

Хід уроку:

І. Організація класу

Закінчилася перерва,

Продзвенів чаклун - дзвінок

А тепер усі швиденько

Налаштуймось на урок.

У мене діточки -

Як ті квіточки.

Всі гарненькі, чепурненькі

Й до роботи беручкі.

Починаймо працювати,

Ви ж у мене молодці,

Мови рідної знавці.

ІІ. Психологічний тренінг

ВЧИТЕЛЬ

УЧНІ

Ви - найкращі

Ви - активні

Ви - розумні

Ви – ерудовані

Ви – винахідливі

Я люблю Вас!

Ми - найкращі

Ми - активні

Ми - розумні

Ми – ерудовані

Ми – винахідливі

Ми любимо Вас!

2. Позначення настрою на уроці на полях зошита, запис дати, класної роботи.

 

3. Вправа-передбачення «Скринька очікувань»

- Скажіть, будь ласка, чого ви очікуєте від уроку? (Відповіді учнів) (чогось навчитись, отримати задоволення, дізнатися щось нове, активно працювати, допомагати друзям).  Я очікую, що ми навчимося використовувати особові займенники у мовленні. В кінці уроку перевіримо, чи справдилися наші очікування.

І. Актуалізація пізнавальної активності.

 

1. Інтерактивна вправа « Мозкова атака»

- Які ви знаєте частини мови?

- Що таке іменник?

- Що таке прикметник?

- Що таке займенник?

2. Вправа « Шість цеглинок»

( презентація  слайди 1-8  )


 



- Прочитайте займенники і оберіть запитання на які вони відповідають.

( відповіді сигналізують цеглинками і перевіряють за допомогою слайдів з правильними відповідями)

(Вивішую малюнок : на листках 4 кольорів (червоний, зелений, синій, блакитний) написаний девіз уроку: Якщо дружить увесь клас, успіх буде у всіх нас).

-Чи згодні ви з такими словами? (Відповіді дітей)

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

Перегляд відео ( слайд 10)

Наша мова була б нудна і довга, коли б у ній не було займенників. Адже займенники з успіхом  заміняють іменники, прикметники, числівники.

-Прочитайте виділені займенники ще раз. Як вони називаються ви ще раз пригадаєте, виконавши каліграфічну хвилинку.

ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.

  1. Каліграфічна хвилинка

-         Прочитайте склади і подумайте , які слова можна з них утворити

Оо со зай ме бо нни ві ки  (Особові займенники)

 2 .Пояснення нового матеріалу – робота з таблицями ( слайди 11,12,13).

-Розгляньте слайди і запам’ятайте правила.


 

  1. Робота з підручником.

Виконання вправи 1 на сторінці 88 підручника. ( слайд 13)

( учні самостійно записують вправу у зошит і підкреслюють займенники).

-А ви любите спорт?

Ми з вами на уроках мови віртуально подорожуємо по різних країнах. По якій країні разом з займенником ми зараз подорожуємо? ( По Швеції) Розгляньте слайди ( слайди 14,15) і розкажіть, які улюблені види спорту у шведів? ( відповіді учнів).

  1. Мовна гра-розминка «Впіймай м’яч» (слайд16)

Вчитель кидає м’ячик учениці, називаючи займенник у однині, а діти називають у множині. ( я – ми, ти – ви, він – вони, вона – вони, воно – вони )

  1. Робора в парах

- Ви об’єдналися у пари раніше і так працюємо тиждень. Продовжуємо в такому ж складі працювати.  Завдання для пар :

 1. 2.

 

 3.

Учні в парах на листах виконують

завдання . Потім презентують виконану роботу , вивішуючи листи на

дошку. Аналізуємо помилки і виправляємо їх колективно.

5. Фізкультхвилинка ( слайд 21)

  1. Самостійна робота

Виконання вправи 5 (сторінка 89)

-         Перевірте виконання вправи , керуючись інформацією слайду 22

-         Оцініть свою роботу смайликом на полі зошита.

  1. Колективна робота над текстом. ( слайди  23-24)

Вправа 6 ( сторінка 89  підручника)

А як змінюються особові займенники за відмінками ми вивчатимемо на наступних уроках.

VІ. Систематизація і узагальнення знань. (слайд 25)

  КУБИК БЛУМА

Поясни, що таке особові займенники?

Назви особові займенники ІІІ особи однини і множини?

Поділись, яку роль відіграють особові займенники у мовленні?

Запропонуй однокласникам своє запитання про особові займенники.

Чому особові займенники так називаються?

Придумай речення з займенником 1 особи однини.

 

VІІ. Домашнє завдання (слайд 26)

VІІІ. Рефлексія. (слайд 27)

  1. Чи справдились ваші очікування на уроці?

-Дякую вам за роботу.

docx
Додано
14 березня
Переглядів
135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку