Урок "Джозеф Редьярд Кіплінг. Книга Джунглів. Мауглі."

Про матеріал
Конспект уроку читання Тема: Джозеф Редьярд Кіплінг. Книга Джунглів. Мауглі. Мета: Продовжити знайомство з життям і творчістю Джозефа Редьярда Кіплінга та його казкою «Книга Джунглів. Мауглі». Вчити складати план і відтворювати сюжет за планом, аналізувати дії персонажів; розвивати навички свідомого раціонального читання, вміння характеризувати героя, збагачувати словник учнів; виховувати бажання читати, цікавість до навколишнього світу. Обладнання: ІКТ, карта, портрет автора, малюнки із сюжетами казки, мікрофон.
Перегляд файлу

Конспект уроку читання

 

Тема: Джозеф Редьярд Кіплінг. Книга Джунглів. Мауглі.

Мета: Продовжити знайомство з життям і творчістю Джозефа Редьярда Кіплінга та його казкою «Книга Джунглів. Мауглі». Вчити складати план і відтворювати сюжет за планом, аналізувати дії персонажів; розвивати навички свідомого раціонального читання, вміння характеризувати героя, збагачувати словник учнів; виховувати бажання читати, цікавість до навколишнього світу.

Обладнання: ІКТ, карта, портрет автора, малюнки із сюжетами казки, мікрофон.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку. 
1.1. Створення сприятливого психологічного комфорту та емоційного настрою. 
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів. 
За вікном буяє осінь

Листочки осипаються.

А найкращі діти України

Читанню навчаються.

Сьогодні у нас на уроці читання зустріч з персонажами, які вже бували у нас на уроці. Зверніть увагу на дошку, на персонажів, на портрет і зробіть передбачення, яку казку ми сьогодні будемо читати?

Дійсно, ми сьогодні ознайомимось із закінченням казки Мауглі. А що вам відомо про автора цієї казки? Наведіть найбільш цікаві факти біографії Кіплінга.

Прослухаємо  інформацію про Кіплінга. (Аудіо)

2.1. Розчитування  (метод прискорення)

Прочитаємо інформацію в рамочці прискорюючи темп.

Назвіть твори Кіплінга, написані для дітей.

До яких казок можна віднести казку «Мауглі?» (казки про тварин)

Зараз ми виконаємо вправу «Фотоапарат» і згадаємо, що таке казки про тварин.

2.2 Вправа «Фотоапарат»

(Діти записують побачене на екрані, декілька дітей зачитують записане).

Знайко потребує нашої допомоги. Необхідно з’єднати стрілочкою термін і його визначення. (сюжет, чарівна казка, вірш)

2.3. Вправа «Хвилинка Знайка»

 (Діти з’єднують стрілочками термін та його визначення)

Знайко хоче подякувати вам за гарні відповіді і познайомити вас з цікавою інформацією про Редьярда Кіпінга. (аудіо).

Придумаємо заголовок до тексту. А що таке заголовок? (це його назва)

2.4 Робота над заголовком.

А хто пам’ятає коли народився Кіплінг? (1865). Правильно, помітьте у  зошиті правильну відповідь.

А в якій країні? (Індія) Пропоную вам відвідати цю країну і зануритись  у світ батьківщини автора.

2.5. Перегляд відеофрагменту «Індія»

А як би ми могли з України дістатись Індії?

2.6. Робота з картою (Діти знаходять шлях з України до Індії)

Фізпауза «Руки вгору, руки вниз»

3. Вивчення нового матеріалу 
3.1. Повідомлення теми  уроку 

Тема сьогоднішнього уроку: ознайомлення з останньою частиною казки Мауглі.

3.2. Підготовка до сприйняття твору.

Розгляньмо малюнок. Що на ньому зображено? Прочитайте наведений уривок.

(Діти читають уривок казки з минулого уроку)

Які події передували описаним у фрагменті?

Як джунглі «примусили» людей покинути оселі? Позначте правильну відповідь.

(Діти позначають правильний варіант)

3.3 Вправа «Повітряні кульки»

Для підготовки до читання уривку тексту прочитаємо слова в колонках. Виконаємо вправу «Повітряні кульки». (Діти читають луною за вчителем, потім читають два стовпчики слів на одному подиху)

3.4. Вправа «Сорока та черепаха»

Прочитаємо уривок тексту повільно як черепаха. А потім швидко як сорока.

Прослухаєм закінчення казки «Книга Джунглів. Мауглі».(Аудіо)

3.5. Читання казки автором.

4. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів.

4.1. Складання плану послідовності подій в уривку.

Виконаємо завдання Питайлика. Відновимо послідовність подій в уривку. Поставим цифри у порожні клітинки.

Прочитайте варіанти плану про себе.

(Діти пошепки читають пункти плану)

Відновіть послідовність подій. Прочитаємо послідовно пункти плану.

4.2. Відтворення сюжету уривка за складеним планом.

(Діти переказують уривок за планом)

Фізкультхвилика «Мауглі»

4.3. Перегляд фрагменту мультфільму

Пропоную переглянути уривок мультфільму про Мауглі.

Знайдіть в тексті та підкресліть речення про переглянуте. Запишіть заголовок до цього уривку.

4.4. Вправа «Озвуч мультфільм»

А зараз ми звами потрапимо в студію звукозапису і спробуємо озвучити мультфільм.

Як Мауглі позбавився рудих собак?

Чи можна сказати, що Мауглі був мужнім і розумним?

4.5. Вправа «Письменник Квітик»

Давайте уявимо себе письменником Квітиком. Запишіть план історії про подальше життя Мауглі серед людей. (зачитуємо декілька варіантів плану історії)

5 Підсумок.

5.1. Вправа «Мікрофон»

Яку казку ми сьогодні читали?

Хто автор цієї казки?

Що сподобалось у казкі?

Що вразило найбільше на уроці?

Що цікавого про урок читання ви розкажете батькам?

5.2. Інструктаж до виконання домашнього завдання.

Дякую. Урок закінчився.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Половец Инна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 жовтня 2021
Переглядів
3641
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку