Урок-екскурсія "Технологія кисневого і плазмового різання прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей"

Про матеріал
Розробка уроку для учнів професійно-технічних закладів освіти. Професія 7212 - Електрогазозварювання. Тема модуля ЕГЗ-2.3.2: Виконання ручного дугового, плазмового, газового, автоматичного та напівавтоматичного зварювання та наплавлення простої та середньої складності деталей, вузлів конструкцій та трубопроводів з конструкційних сталей, кольорових металів у нижньому та вертикальному положеннях шва.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок-екскурсіяна підприємство по обробці металу Д-Мітал

Номер слайду 2

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. Тема програми: Виконання ручного кисневого різання сталевого легковагового і важкого брухту, кисневого і плазмового прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей за розміткою вручну. Тема уроку: Технологія кисневого і плазмового різання прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей за розміткою вручну. Мета уроку: навчальна: ознайомитися з технологією плазмового різання прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей за розміткою вручну;виховна: формувати творчу працелюбну особистість, шанобливе ставлення до своєї професії;розвиваюча: сприяти розвитку пам`яті, технічного мислення, творчого мислення підходу до проблемних питань. Обладнання: обладнання для обробки металу, листовий метал. Тип уроку: урок-екскурсія.

Номер слайду 3

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. Хід урокуІ. Організація класу.1. Екскурсія проводиться на підприємстві по обробці металу «Д-Мітал». Викладач заздалегідь вивчає об’єкти, які можуть побачити учні. Учні знайомляться з обладнанням та металевими матеріалами.2. Проведення інструктажу з техніки безпеки на екскурсії: Правила дорожнього руху. Правила поведінки на підприємстві: Не розбігатись. Не кричати. Не смітити. Не брати деталі без дозволу. Не доторкатись до обладнання під напругою. Не доторкатись до обладнання без дозволу.

Номер слайду 4

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М.ІІ. Актуалізація опорних знань.1. Дайте відповідь на питання:1. Поясніть процес різання металу.(процес відокремлення частин металу його окисненням або плавленням)2. Які існують види різання металу.(термічне, дугове, кисневе, киснево-флюсове)3. Яке обладнання для обробки металу ви знаєте?(різак, плазморіз)2. Спостереження.- Подивіться, які предмети вас оточують? (обладнання для переробки металів, металеві матеріали).

Номер слайду 5

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М.ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми прийшли на підприємство по обробці металу Д-Мітал, щоб побачити обладнання, матеріали та процес виконання різання і технологію обробки металу, а саме: Лазерна різка металу. Плазмова різка металу. Порізка листового металу на гільйотині Художня різка металу

Номер слайду 6

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. IV. Робота над темою уроку.1. Бесіда. Тема уроку «Технологія кисневого і плазмового різання прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей за розміткою вручну».2. Завдання. Ознайомлення та вивчення виконання технологічного процесу різання лазером, плазмового різання.

Номер слайду 7

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу1. Лазерне різання тонколистового металу до 20 мм. Лазерне різання  — технологія термічного різання й розкроювання матеріалів, при якій як джерело енергії використовується лазер високої потужності. Процес виконання різання. Сфокусований лазерний промінь, керований системою числового програмного керування  забезпечує високу концентрацію енергії й дозволяє розтинати практично будь-які матеріали незалежно від їх теплофізичних властивостей. Випромінювання, з енергетичними параметрами, які достатні для використання лазерів при технологічних процесах розрізання (розкроювання), має діапазон довжини хвиль від 0,4 до 10,6 мкм. Зокрема, для різання різних матеріалів найбільший ефект дає довжина хвилі 10,6 мкм, яка генерується газовими СО2-лазерами з активним середовищем  суміші вуглецевого газу з азотом і гелієм. Випромінювання з цією довжиною хвилі добре поглинається більшістю неметалічних матеріалів і у дещо меншій мірі металевими сплавами.

Номер слайду 8

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу. 1. Лазерне різання. Обладнання: комп`ютер, верстат для лазерного різання, плазмова установка, метал.

Номер слайду 9

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. Отримані вироби лазерного різання металу

Номер слайду 10

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу. 2. Плазморізальна установка.

Номер слайду 11

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.2. Плазмове різання товстого металу. Обладнання: комп`ютер, станок, плазмова установка, метал. Плазмове різання — вид плазмової обробки металів, при якому як різальний інструмент використовується струмінь плазми. Плазмове різання використовуються в ручних різаках та у складі координатних верстатів, в тому числі — з числовим програмним керуванням. Принцип роботи апаратів плазмового різання полягає в проплавлені матеріалу за рахунок теплоти, що генерується стислою плазмовою дугою, з подальшим інтенсивним видаленням розплаву плазмовим струменем. Між електродом і соплом апарату або між електродом і металом, що підлягає різанню, запалюється електрична дуга. У сопло подається газ під тиском в кілька атмосфер, перетворюваний електричною дугою в струмінь плазми з температурою від 5000 до 30000 градусів і швидкістю від 500 до 1500 м/с. Товщина металу може сягати 200 мм (економічно доцільна: 50 — для сталі, 90 — для чавуна, 100—120 — для кольорових металів). Форсунки охолоджуються потоком газу або рідиною. Форсунки з рідинним охолодженням використовуються в установках великої потужності і дають кращу якість обробки. Гази, що використовувані для отримання плазмового струменя, поділяються на активні (кисень, повітря) і неактивні (азот, аргон, водень, водяна пара). Повітря, в основному, використовується для чорнового різання чорних металів, кисень — для чистового різання конструкційної сталі; азот та інші неактивні — для різання нержавіючої сталі та кольорових металів.

Номер слайду 12

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.2. Плазмове різання товстого металу. Обладнання: комп`ютер, станок, плазмова установка, метал.

Номер слайду 13

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.3. Гільйотина для різання металу.

Номер слайду 14

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.3. Гільйотина для різання металу. Гільйотина для різання металу - це пристрій для різання листів металу різної щільності та довжини. Принцип роботи. Гільйотиною для різання металу можна провести якісну, точну та оперативну обрізку листового металу, профільного алюмінію. Верстат традиційно являє собою станину з подаючим столом (на металообробних компаніях використовується конвеєр), обладнаний ножем, ножицями, утримує або направляючої балкою і обмежувачем глибини подачі матеріалу. На виробництвах використовують верстати з поворотним піддоном, який збирається відрізаний метал. Ріжучі деталі зазвичай виготовляються з титанового або високоякісного сплаву. Рубання листового металу задається параметрами ножиць і не піддається настроюванню, однак при цьому листи не піддаються термічній обробці, що особливо важливо при роботі з м’якими металами, такими як листи алюмінію.

Номер слайду 15

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.4. Художня різка металу. Вид виконання: плазмове. Щоб краще зрозуміти процес плазмової різки, розглянемо її переваги: Швидкісна обробка виробів, відсутні деформаційні напливи, обробка металів кольорового та чорного походження, не має потреби в додатковій обробці, різка різноманітних форм, обладнання має високу точність різу це плюс/мінус 0,25 мм, а готові отвори співвісність не більшу за плюс/мінус 0,1 мм, вироби мають високі показники повторюваності з точністю не більшою за 0,1,, не має значення товщина матеріалу. Різка плазмою має окремі особливості для кожного із виробів. Нержавіюча сталь, використовуються для заготовок великого діаметру та круглої форми, тому що з листів нержавійки не можливо зробити фігурних виробів механічним шляхом. Впровадження твердих розчинів неможливе для титану.

Номер слайду 16

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.4. Художня різка металу Види виконання: лазерне. Художня різка металу лазером - це метод створення виробів з металу за допомогою лазерного випромінювання. У цьому процесі використовується лазер, який проходить через метал і відрізає його в заданій формі. Цей метод використовується для створення різних виробів, таких як панно, металеві логотипи, ікони, предмети інтер’єру і т.д. він володіє багатьма перевагами, такими як висока точність, міцність, тонкість і краса деталей, а також можливість роботи з різними типами металу.

Номер слайду 17

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. V. Вивчення матеріалу.4. Художня різка металу

Номер слайду 18

Урок з дисципліни «Обладнання і технології зварювальних робіт»Автор: Викладач спецдисциплін Гордаш А. М. VII. Підсумок екскурсії. Рефлексія:- Що нового дізнались, побачили?- Яке обладнання ви бачили вперше?- Який процес різання металів вам вдалось побачити сьогодні?- З якою метою ми спостерігали процес різання металів?- Які додаткові роботи та обладнання вам вдалось побачити?- Що на сьогоднішній екскурсії вас вразило найбільше?Висновок. Отже сьогодні на уроці ви ознайомитися з технологією плазмового різання прямолінійного і криволінійного різання в нижньому і вертикальному положеннях простих деталей з вуглецевих сталей за розміткою вручну. VIII. Домашнє завдання. Гуменюк «Обладнання і технології зварювальних робіт», опрацювати та вивчити матетеріал, с. 107-112. Підготувати коротку доповідь на тему «Технологія процесу лазерного різання».

pptx
Додано
11 червня 2024
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку