Урок "Електричні прилади"

Про матеріал

Ви розширите уявлення учнів про електричні прилади й електричний струм; будете привчати учнів до виконання правил безпечного користування електроприладами; виховувати обережність, формувати вміння чинити розсудливо.

Перегляд файлу

Тема: Електрика в побуті. Правила користування електроприладами.

Мета: розширити уявлення учнів про електричні прилади й електричний струм; спонукати учнів до виконання правил безпечного користування електроприладами; виховувати обережність, формувати вміння чинити розсудливо.

Обладнання: презентація, зошит з друкованою основою, підручник.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1.      Вступне слово вчителя

Учитель. Різноманітні побутові електроприлади полегшу­ють людині життя. Це наші помічники. Але в разі порушення пра­вил техніки безпеки вони перетворюються на грізних ворогів. Саме правил безпечного поводження з електроприладами ми сьогодні й будемо навчатися.

  1.      Робота за підручником (С. 56—58)

Читання тексту.

  • Згадайте, за допомогою чого працюють електричні прилади.
  • Коли електричний струм небезпечний для людини?

Пригадайте правила користування електричними приладами,

які ви вивчили у 2-му класі.

Правило 1. Вмикай і вимикай прилади сухими руками за допо­могою вимикача.

Правило 2. Не тягни за електричний шнур.

Правило 3. Не торкайся оголених проводів і не підходь до них.

Правило 4. Не лізь до розетки, а тим більше не засовуй в неї сто­ронні предмети.

Правило 5. Користуйся електричними приладами лише з до­зволу дорослих.

Правило 6. Небажано вмикати декілька електроприладів одно­часно.

Правило 7. Не залишай електроприлади без догляду.

Правило 8. Ізоляція не повинна бути пошкодженою.

  • Якими електричними приладами ви користуєтесь самостійно?
  • Як потрібно користуватися електричними приладами?
  • Що станеться, якщо залишити без нагляду праску, електрич­ну плитку, телевізор?
  • До чого може призвести порушення правил користування електричними приладами?
  • Через що може статися коротке замикання?
  • Де може виникнути пошкодження ізоляційного матеріалу?
  • Розгляньте малюнок на с. 56. Укладіть за ним речення.
  • Чому не можна порушувати правила користування електро­приладами?
  • Що слід робити, перш ніж увімкнути електричний прилад?
  • Як переконатися, що він справний?
  • До чого може призвести коротке замикання?

Розгляньте малюнок у підручнику. Як вважаєте, чому стало­ся пошкодження пилососа?

Чим це небезпечно?

Розгляньте малюнок нас. 67.

- Що може статися, якщо одночасно ввімкнено багато елек­тричних приладів або ж в одпу розетку ввімкнено кілька електрич­них приладів?

  • Яка небезпека може виникнути за цих обставин?
  •   Чому не можна користуватися електричними приладами без дозволу дорослих?
  • Що нообхідно робити, якщо ви вдома відчули запах диму, по­бачили іскри, полум’я?
  • Якщо ж удома нікого немає, за яким номером необхідпо не­гайно телефонувати?
  • Чому не можна лякатися й панікувати?
  •   Чому в жодному разі не можна гасити електричні прилади водою?
  • Розгляньте малюнки на с. 58. Укладіть за ними гасла.
  • Чому не можна торкатися обірваних проводів?
  •   Чому не можна вставляти у розетку цвяхи та інші металеві предмети?
  •   Чому не можна торкатися того, хто перебуває під дією елек­тричного струму?
  • Як надати допомогу ураженому електричним струмом?
  • Чому за цих обставин необхідно відключити електрику в по­мешканні?
  •   Чому потрібно стати на гумовий килимок, або дерев’яну до­щечку, або навіть на книжку?
  •    Чому відводити провід від постраждалого необхідно сухим дерев'яним або пластмасовим предметом?
  • Розгляньте малюнки та запам'ятайте, як слід допомагати ура­женому електричним струмом. Укладіть правила.

3. Фізкультхвилинка

4. Робота в зошиті (С. 28-29)

1) № 1. Розгляньте малюнки. За малюнками сформулюйте відповідні правила.


                2)Тест «Так чи ні?»

  • Якщо ти відчув запах диму або горілого, побачив іскри та не­велике полум’я, треба:

О терміново сказати про це батькам чи сусідам;

О залити полум’я водою;

О накрити ганчіркою.

  • Якщо загорівся електроприлад, необхідно:

О залити його водою;

О вийняти шнур із розетки, обмотавши руку ганчіркою;

О накрити електропривод ковдрою;

О відрізати шнур ножем;

О покликати дорослих.

  • Побачивши на вулиці обірваний електропровід, ти:

О підійдеш ближче;

О негайно повідомиш дорослих;

О скажеш друзям.

  • Поблизу електрощитової та ліній електропередач можна:

О гратися;

О торкатися опор;

О прив’язувати корів;

О немає жодної правильної відповіді*

  • Якщо вмикати одночасно велику кількість електроприладі» у розетку:

О вони можуть згоріти;

О перегріється провід;

О нічого страшного не трапиться.

  • Користуючись праскою, ти ставиш її:

О па керамічну підставку:

О підошвою на стіл.

V Підсумок уроку

  - Якими електричними приладами ви користуєтесь самостійно?

 - Яких правил при цьому »и дотримуєтесь?

  - Коли може статися коротке замикання я електричній мере­жі?

- Пошкодження електроприладів?

- Чому не можна гасити електричні прилади водою?

- Які правило безпечної поведінки з електричним струмом вам відомі?

 

 

 

doc
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
6827
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку