4 клас НУШ УРОК 12 вчитель: Кадченко О.А.
НВК №240 «Соціум»
Тема уроку: Електронні документи і тексти.
Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям електронний документ; проаналізувати вікно програми MS Word; дослідити можливості роботи зі шрифтами; визначити найшвидшого друкаря в групі; розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять; виховувати старанність, бережливе ставлення до обладнання.
Хід уроку
1. Організація класу.
- Всім доброго дня!
- Перш ніж розпочати урок, давайте повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі. Граємо в гру лайк/дізлайк.
2. Актуалізація опорних знань.
3. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
- Розгадай ребуси (буква, слово, речення, абзац, текст)
- Давайте пригадаємо з уроків української мови, що таке текст? (Текст – це речення, які зв’язані між собою за змістом. До тексту можна дібрати заголовок. Кожен текст має тему.)
- Напевно, ви вже трішки зрозуміли, яку тему будемо вивчати на уроці. Так, поговоримо з вами про тексти, а ще сьогодні розпочинаємо знайомство із середовищем текстового редактора.
- Як ви гадаєте, яка сфера людської діяльності найбільш пов’язана з редагуванням текстів?
- Звичайно ж, видавнича. Раніше тексти друкували на друкарських машинках, потім до них вносили зміни, знову повністю передруковували, і так могло бути декілька разів. Комп'ютери значно полегшили цю роботу.
- І сьогодні ми з вами розглянемо комп’ютерну програму текстовий редактор.
4. Опрацювання нового матеріалу.
- Текстовий редактор – це комп’ютерна програма, призначена для роботи з текстовими документами.
- Розглянемо піктограми текстових редакторів, якими з них ви вже користувалися?
- Користувач обирає собі для роботи ту програму, яка йому найбільше імпонує. Найпопулярнішим текстовим редактором залишається MS Word. Розглянемо інтерфейс вікна цієї програми. Підручник ст. 82
- Файли текстового редактора MS Word мають розширення *.docx (*.doc). Для роботи з файлами у MS Word використовують такі команди: створити, відкрити, зберегти (доречі, читала в інтернеті, можливо і фейк але історія така: сучасні люди, не розуміють чому на значку «Зберегти» зображення автомата з випавшою банкою, а насправді це дискета – носій інформації), зберегти як, друк, закрити. (демонстрація дій на екрані)
- Об’єкти текстового документа – це текстові й графічні дані, які може обробляти текстовий редактор (символ, слово, рядок, абзац, літера, малюнок, фотографія, діаграма, схема, фігура).
- Робота з документом у текстовому редакторі передбачає етапи:
- Для роботи зі шрифтами у редакторі є такі інструменти
|
|
5. Фізкультхвилинка. (відео)
6. Робота з зошитом. ст. 31-32
(Завдання з зошита не висвітлюю, щоб не порушити авторських прав, оскільки зошит не є загальнодоступним в мережі)
7. Робота за комп’ютером. Виконання творчого завдання.
- Сьогодні ми проводимо конкурс на найшвидшого друкаря в групі. Ваше завдання за 3-5 хвилин (на розсуд вчителя) надрукувати якомога більше слів.
ІНФОРМАТИКА КОРИСТУВАЧ ІНФОРМАЦІЯ ФАЙЛ ПАПКА ПРОГРАМА ЯРЛИК КОШИК МОНІТОР КЛАВІАТУРА МИША ПРИНТЕР СКАНЕР НАВУШНИКИ КОЛОНКИ МІКРОФОН ВЕБКАМЕРА КОНФЕРЕНЦІЯ НОУТБУК ПЛАНШЕТ КОДУВАННЯ ПЕРЕДАЧА ЗБЕРІГАННЯ |
СТВОРЕННЯ КОПІЮВАННЯ ОТРИМАННЯ НАВІГАЦІЯ ФЛЕШКА КОМПАКТ ДИСК ЖОРСТКИЙ ДИСК ДИСКЕТА ІНТЕРНЕТ БРАУЗЕР ВЕБСТОРІНКА ВЕБСАЙТ ГІПЕРПОСИЛАННЯ НЕТИКЕТ ПОШУКОВА СИСТЕМА АНТИВІРУСНА ПРОГРАМА ДОКУМЕНТ НОСІЙ ДАНИХ ІНФОГРАФІКА ПАЛІТРА ПАНЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ САФАРІ |
ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР РЕДАКТОР ПРЕЗЕНТАЦІЙ ВИРІЗАТИ ВСТАВИТИ ПЕРЕКЛАДАЧ КАЛЬКУЛЯТОР ПРОГРАМУВАННЯ ЛІНІЙНІ АЛГОРИТМИ РОЗГАЛУЖЕННЯ ЦИКЛИ ВИКОНАВЕЦЬ АНІМАЦІЯ ВАЙБЕР ІНСТАГРАМ ФЕЙСБУК ТІК ТОК ТЕЛЕГРАМ
|
8. Хвилина релаксації (для очей) після користування комп’ютером.
9. Завдання на опрацювання. Підручник §11, перевір себе ст. 86, зошит ст. 30-31.
10. Підведення підсумків уроку.
Визначити в групі найшвидшого друкаря та вручити диплом.