Тема " Художнє конструювання об'єктів технологічної діяльності". План уроку та презентація "Ергономіка в структурі перетворювальної діяльності".
Метою уроку є ознайомити учнів з ергономікою та її основними завданнями. Навчити аналізувати стан знарядь праці та виробничої обстановки на відповідність ергономічним вимогам.
Урок проведений у групі, що навчається за професією "Слюсар з ремонту рухомого складу".
Технології
Тема: Художнє конструювання об’єктів технологічної діяльності
Тема уроку: Ергономіка в структурі перетворювальної діяльності.
Кількість годин: 1
Мета уроку:
Тип уроку: Урок засвоєння та систематизації нових знань.
Методи:
Словесний: розповідь вчителя.
Наочний: презентація.
Практичний: виконання практичної роботи.
Міжпредметні: зв'язок з виробничим навчанням за професією.
Базові поняття й терміни:
Ергономіка, когнітивна ергономіка, ергономіка
Методична мета: Використання інноваційних методів навчання на уроках технологій.
Хід уроку:
І. Організаційний етап.
ІІ. Оголошення теми і мети.
Постановка задач на урок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Інтелектуальна розминка.
Мотивація навчальної діяльності на уроці (Тренінг)
Група ділиться на 5-4 команд
Умовно в кожній обирається (призначається) бригадир, який отримує конверт з завданням.
Бригадир обирає з купи інструментів необхідний інструмент.
Завдання: обґрунтувати свій вибір.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь вчителя з елементами демонстрації.
План.
V. Закріплення матеріалу.
Практична робота
Ергономічний аналіз знарядь праці.
Послідовність виконання роботи
Психологічні |
Фізіологічні |
Антропометричні |
Гігієнічні |
Відповідність інструменту навичкам праці |
Відповідність інструменту тактильним можливостям |
Відповідність інструменту розмірам і формі тіла, розподілу ваги працівника |
Покриття, колір, матеріал з якого виготовлений інструмент, чистота та ін. |
|
|
|
|
VІ. Узагальнення вивченого теоретичного матеріалу.
(доповни речення)
VIІ. Рефлексія.
Вправа “ Пізнай себе”
Яка творчість для тебе є пріоритетною : наукова, художня чи технічна?
VIІІ. Підбиття підсумків уроку. Оголошення оцінок.
ІХ. Домашнє завдання.
Вивчити основні поняття з конспекту. Підготувати проект «Ідеальне робоче місце»
Вправа «ПІЗНАЙ СЕБЕ»
Яка творчість для тебе є пріоритетною: наукова, художня чи технічна?
Висновок. Зверни увагу на свої чотири літери: якщо переважає Л — ти «художник-глядач». якщо більше П — ти «мислитсль-слухач». якщо рівна кількість П і Л — ти можливий « майстер-діяч ».