5 клас зарубіжна література ___________________
Чорна О.О.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
Мета: спонукати учнів до роздумів над сенсом протиставлення світу людей і світу живої природи на прикладі протистояння героїв оповідання «Лобо»; розвивати творчу уяву, навички зв’язного мовлення, спілкування, аналізу й систематизації навчального матеріалу, уміння висловлювати свою думку та обґрунтовувати її; формувати літературні, комунікативні компетентності; виховувати любов до природи, кращі людські якості.
Тип уроку: комбінований.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська, польська письменниця
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Підготовки класного приміщення і робочих місць учнів до уроку. Перевірки відсутніх та наявності чергових у класі.
Емоційний настрій до заняття
Весела пісенька дзвіночка
Покликала нас всіх на урок,
Я бачу ваші милі личка
І очі з безліччю думок.
Ми помандруємо в світ чудовий,
Та лиш кмітливість і увагу
З собою взяти не забудь.
2. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
Перевірка наявності виконання домашнього завдання.
Учитель: Діти, сьогодні вранці, коли я прийшла до школи, листоноша вручив мені конверт. Я з цікавістю дістала лист і прочитала такі слова: «Люди і звірі, ви – діти однієї матері-природи», - а замість підпису – замальовка: вовчий слід. Що б це могло означати?
Літературна математика
1. Скільки вовків було у зграї Лобо? (5)
2. Протягом скількох останніх років зграя збирала данину зі скотарів
Курумпо в розмірі однієї корови щодня? (5р.)
3. Яка кількість овець загинула, коли збавлялись Бланка й рудий вовк? (250)
4. У скільки оцінили винагороду за голову Лобо? (1000 доларів)
5. Скільки собак Теннерея вціліло у сутичці з вовчою зграєю? (6)
6. Скільки мисливців у творі ловили Лобо? (4)
7. Який розмір сліду звичайного вовка? (4,5 дюйма)
8. А яким був відбиток лапи старого ватажка? (5,5 дюйма)
9. Скільки важив Лобо? (150 футів)
10. Скільки капканів зібрав мисливець, щоб поставити вздовж стежок,
що вели в ущелину? (130)
11. Яка кількість капканів намертво стиснула в своїх сталевих обіймах
лапи Лобо? (4)
12. Скільки днів й ночей пролежав Лобо, прикутий і геть знесилений у капканах? (2 дні і 2 ночі)
(Взаємоперевірка)
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо?
А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо?
А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо?
А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери:
А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття :
А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Самоперевірка тестування. Ключ: 1.в; 2.а; 3.г; 4.б; 5.б; 6.б.
3. Оголошення теми, мети уроку.
Учитель: Чому Е.Сетон-Томпсон так любив писати про тварин. Мабуть тому, що у світі тварин все чистіше, чесніше і справедливіше. Там немає зради, підкупу. Там, якщо борються – не зраджують, якщо кохають – назавжди. Було б добре, якби і у світі людей було так само. Можливо, колись і ми збагнемо науку життя в гармонії з природою.
4 . Мотивація навчальної діяльності
- Визначимо, яких результатів очікує кожен із вас від уроку.
Інтерактивна вправа "Мікрофон"
Починати свою відповідь, як завжди, можете словами:
- На цьому уроці я хочу дізнатися
5.Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
Учитель: Сьогодні продовжується наше знайомство із героями оповідання «Лобо». Е.Сетона-Томпсона. Автор з безмежною любов’ю і з великим захопленням малює світ природи, наділяє своїх героїв-звірів людськими якостями, почуттями і думками. Для чого? Мабуть для того, щоб ми не забували що звірі – брати наші менші. І ми повинні зробити все, щоб зберегти гармонію природи. А зробити це можна лише тоді, коли ти всім серцем любиш її.
Лобо – справжній володар Корумпо, сильний і мудрий звір. І тільки гідний супротивник здатен зробити йому виклик. Таким супротивником був автор цього твору.
Бесіда:
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
Слово вчителя: Лобо – гідний суперник. Оповідач зрозумів це, тому відноситься до нього, як до рівного. Захоплення його проникливим розумом і співчуття до звіра звучать у наступних рядках: «Попри всі мої хитромудрі виверти, Лобо ні разу не схибив, неухильно обминав небезпеку, розв’язуючи всі мої головоломки, й досі чинив би він свої спустошливі набіги, якби глибока прихильність до подруги не занапастила його, поповнивши іменем сіроманця довгий список героїв, що були нездоланні наодинці й загинули через необережність друга, якому сліпо довіряли».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
Інстинкти рятують від отрути. |
Намагається отруїти вовка. |
|
Глибоко страждає від втрати подруги, не припиняє пошуки. |
Жорстоко вбиває Бланку. |
|
Сліпо, не роздумуючи кидається в пастку. |
Заманює в пастку, наслідивши кров’ю Бланки. |
|
Незламність духу і гордість. |
Хвилинна жалість. |
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
6. Закріплення вивченого.
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
Курумпо – округа на півночі Нью-Мексіко |
|
Вік |
старий |
|
Вага |
150 фунтів |
|
Зовнішність |
сірий, дужий, могутній вовк великих розмірів, відбиток лапа якого сягає 5,5 дюймів, має чудову шкуру, міцні зуби, могутній , оглушливий голос |
|
Риси характеру |
сміливий, рішучий, хитрий, кмітливий, дбайливий, нескорений, відданий |
|
Захоплення |
полювання |
|
Друзі |
Бланка, вовки зграї |
|
Вороги |
мисливці, скотарі |
Вирішення проблемного завдання:
«Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
Автор – Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946)
Жанр – оповідання
Тема – розповідь про величезного вовка надзвичайної сили і розуму
Ідея – возвеличення мужності, мудрості та вірності дикої тварини
Місце подій – північ Нью-Мексико
Головні герої:
Лобо – дужий та хитрий вожак зграї вовків. Це величезний вовк вагою 150 фунтів. Найбільше він боявся вогнепальної зброї. Риси характеру Лобо: сміливий, рішучий, хитрий, кмітливий, дбайливий, нескорений, відданий.
Бланка – подружка ватажка зграї. Біла вовчиця
Оповідач – від його імені ведеться оповідь. Щоб спіймати Лобо, оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери Н.
Фермери – воліли б позбутися сіромах, бо зазнали від них чимало шкоди. Вони було готові заплатити 1000 доларів тому, хто спіймає Лобо.
Творча робота.
Учитель: Якби звірі говорили, щоб вони сказали нам, людям?
Завдання: скласти пам’ятку людяності.
7. Підсумок уроку.
Рефлексія
• сьогодні я дізнався...
• було цікаво....
• я зрозумів, що...
• я навчився...
• мене здивувало...
• мені захотілося...
8.Оцінювання. Аргументація оцінок.
Всі ви, діти, молодці,
Гарно працювали!
І сьогодні за урок отримуєте бали
(Оцінювання)
Але дзвоник пролунав.
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
Тож закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую Вам, друзі.
9. Домашнє завдання.
Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?».
Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.
Тема: Ернест Сетон-Томпсон «Лобо – володар Курумпо». Ставлення оповідача до Лобо. Утвердження любові до всього живого, гуманного ставлення людей до тварин.
«Я люблю всім серцем своїх звірів – вихованців, і мені
хочеться прищепити цю любов якомога більшій кількості людей».
Антоніна Жабинська
Тест-контроль за змістом твору.
1). Де відбуваються події оповідання?
А) у Канаді; Б) в Африці; В) в американському штаті Нью Мексіко; Г) у Мексиці.
2). Хто називав Лобо Володарем Курумпо? А) мексиканці; Б) мандрівники; В) мисливці; Г) автор.
3). Укажи,чого боявся Лобо? А) диму; Б) пасток; В) темряви; Г) вогнепальної зброї.
4). Як назвали подругу Лобо? А) Руда; Б) Бланка; В) Доміно; Г) Мати-вовчиця.
5). Оповідач-мисливець розташував капкани у формі літери: А) П; Б) Н; В) Т.
6). Від скорботи Лобо у мисливця виникло почуття : А) страху; Б) жалю; В) помсти.
Складання опорної схеми «Образ оповідача та його ставлення до природи».
«Займи позицію»: Ви святкуєте перемогу разом із мисливцями чи сумуєте разом з Лобо? Свій вибір мотивуйте.
Робота з таблицею: «Протистояння хижака і людини».
|
Лобо |
Мисливець |
|
Ніколи не нападав на людину. |
Боронить своє майно, прагне позбутися зграї. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Складання анкети героя. |
|
|
Ім’я – |
Лобо |
|
Місце проживання |
|
|
Вік |
|
|
Вага |
|
|
Зовнішність |
|
|
Риси характеру |
|
|
Захоплення |
|
|
Друзі |
|
|
Вороги |
|
Вирішення проблемного завдання: «Червона книга – це гордість людей чи сором?
“Лобо” аналіз твору
|
Автор) |
– Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946 |
|
Жанр |
|
|
Тема |
|
|
Ідея |
|
|
Місце подій |
|
|
Головні герої: |
|
Завдання: скласти пам’ятку людяності Д з Дати письмову відповідь на запитання «Чого навчив мене Лобо?». Скласти кросворд до твору. Намалювати малюнок.