Урок "ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ."

Про матеріал
Конспект уроку з інформатики 3 клас допоможе вчителям пояснити дітям, як потрібно працювати над створенням презентації
Перегляд файлу

Конспект уроку з інформатики 3 клас

Тема:   ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ.

Мета:

  • навчальна: систематизувати знання учнів про комп'ютерну презентацію, основний об'єкт презентації, програму для створення презентації, ознайомити з етапами створення презентації; формувати вміння створювати презентацію залежно від її призначення (самостійний перегляд чи ілюстрація виступу);
  • розвивальна: розвивати вміння працювати з програмою Microsoft Office PowerPoint, формування об'єктів слайда, його редагування; формувати вміння працювати самостійно та презентувати підсумки самостійної роботи;
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики, уважність, естетичний смак, любов до Батьківщини.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: мультимедійна дошка, проектор, комп'ютери, підручники, презентація вчителя до уроку, робочі матеріали учнів для створення презентації.

Програмне забезпечення: PowerPoint.

Форма проведення: урок-гра

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Слово вчителя:

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

За комп'ютер сядем чемно,

Хай мине час - недаремно!

  • Діти, на уроках інформатики ми з вами вивчаємо тему «Робота з презентацією». І сьогодні разом з нашими друзями Комп'юшкою та Данилком ми будемо працювати над створенням власної презентації.

 

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Слово вчителя:

  • Для того, щоб ви змогли створити свою презентацію, вам необхідно пригадати, що ви вже знаєте про презентацію, бути уважними та старанними.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Тема сьогоднішнього уроку: «Етапи створення презентації». Урок ми проведемо у формі гри «Капітошка», що складається із турів: Пригадайка, Відгадайка, Пізнайка та Виконайка. За участь у кожному турі ви отримаєте веселого Капітошку, який допоможе нам визначити переможців гри.

IV.Актуалізація опорних знань

  1. Повторення правил безпеки. Тур «Пригадайка»

Слово вчителя:

  • Тож вперед! Перший тур «Пригадайка», у якому нам необхідно пригадати правила безпеки життєдіяльності  в комп'ютерному класі. Для цього Комп'юшка пропонує нам  виконати завдання «Вибери малюнок та прокоментуй».

( Учні підходять до дошки обирають малюнок та коментують. Якщо правильно обрано, звучать або оплески)

 

  1. В кабінеті інформатики не можна бігати і грати. Треба спокійно заходити до кабінету.
  2. До комп’ютерного  кабінету не можна приносити їжу, напої. Треба поїсти заздалегідь у їдальні.
  3. Якщо комп’ютер не працює не можна торкатися до розеток, кабелю та вимикачів. Треба про це повідомити вчителю.
  4. Не можна близько нахилятися до монітора. Треба сидіти рівно, відстань до екрана монітора має бути 50-70см.
  • Ось ми і пригадали основні правила безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі і  переходимо до другого туру «Відгадайка»
  1. Повторення вивченого за темою матеріалу.

Тур «Відгадайка» 

  • У цьому турі Данилко пропонує нам відгадати загадки:
  • Пристрій, що потоком світла виводить зображення на екран? (проектор)
  • Демонстрація чогось (презентація)
  • Які пристрої потрібні для демонстрації презентації?  

( комп'ютер, проектор, екран)

  • З чого складається презентація?(зі слайдів)
  • Перед вами слайд презентації, назвіть об'єкти презентації

( графічний об'єкт, текстовий об'єкт, фон слайда)

  • Серед програм, оберіть ту, яку ми використовуємо для створення презентації  (Microsoft Office PowerPoint, зображення програми)
  • Перед вами вікно відкритої програми презентації, назвіть та покажіть його складові ( заголовок, стрічка з вкладками, ескіз слайда, слайд, область ескізів слайдів)
  • Покажіть, як створити новий слайд (для цього потрібно натиснути кнопку створити слайд, або натиснути клавішу Enter)
  • Як додати напис до слайду?  (Для додавання напису натискаємо на виділений об’єкт і додаємо текст)
  • Як додати малюнок? ( Для додавання зображення копіюємо малюнок і вставляємо через контекстне меню)

 

  •      Всі ці знання та вміння вам потрібні для створення власної презентації. А ми переходимо до третього туру нашої гри .

V. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Тур «Пізнайка»

Слово вчителя:

  • У цьому турі разом з нашими друзями ми дізнаємося про етапи створення презентації. І допоможе нам у цьому підручник. Відкрийте його на с.118 та прочитайте поради Комп'юшки і дайте відповідь на запитання «З чого починається робота над презентацією?»
  • Діти, так з чого ж починається робота над презентацією?

( 3 визначення мети)

  • В залежності від мети, бувають і різні презентації. Наприклад презентації бувають для самостійного перегляду, або для супроводження виступу. Розгляньте першу презентацію. Що розміщено на її слайдах?

 (На першому - назва, на 2,3,4 фотографії пташки та інформація про неї)

  • Як ви бачите, переглянувши таку презентацію ми з вами можемо дізнатися все про цю пташку: її розмір, де живе, як літає. Це презентація - для самостійного перегляду. А тепер погляньте на іншу презентацію.  Що розміщено на її слайдах? (Назва і фотографії).
  • Тобто, не зовсім зрозуміло, що хотів автор нам повідомити про зорі. Коли буде зрозуміла така презентація? Відповідь на це питання нам дасть Комп'юшка. Прочитайте її.
  • Так коли ж буде зрозумілою така презентація? (Ця презентація буде зрозумілою коли вона буде доповнювати виступ доповідача)

 

  • Для того, щоб друга презентація стала зрозумілою  наші друзі Комп'юшка та Данилко підготували текст виступу, який буде її доповнювати. А також вони пропонують нам на деякий час перетворитися на доповідачів та слухачів. Доповідачами у нас будуть……… ……………………………………………. Надаємо їм слово.
  • Про що ви дізналися з тексту виступу? (Ми дізналися про зорі та їх красу. Ми дізналися про зорю, як природне явище. Ми дізналися про те, як греки зображували зорю)
  • Презентація, де розміщено одні фотографії стає зрозумілою, коли її коментують, доповнюють текстом виступу.
  • Отже, перш ніж створювати презентацію треба визначити, як ви будете її використовувати: для самостійного перегляду чи для доповнення виступу? Від відповіді на це запитання залежить зміст презентації. Якщо презентація доповнює виступ, що повинно бути на слайдах? (на слайдах повинно бути тільки найголовніше). 
  • А якщо презентація розрахована на самостійний перегляд, яка інформація повинна бути на слайдах? (інформація на слайдах повинна бути повною)
  • А тепер давайте прочитаємо поради  Комп'юшки про наступні етапи створення презентації.
  • Так що ж потрібно робити після визначення мети презентації?

(скласти зміст презентації; скласти тексти, які будуть розміщені на слайдах; дібрати ілюстрації; ввести дані в презентацію; оформити презентацію;переглянути і виправити недоліки; зберегти презентацію)

  • Розгляньте презентації  на дошці. Яка з них вам більше подобається? Чому? (Мені більше подобається перша презентація, тому що заміна фону слайдів з білого на кольоровий робить презентацію красивішою)
  • Дійсно, кольорові слайди виглядають краще ніж білі.
  • Ви вже знаєте, що колір можна змінювати, але пам’ятайте: підбирати необхідно такий, який не буде  заважати читанню тексту і  щоб фотографії на ньому виділялися.
  • Створивши презентацію, необхідно її зберегти. Як це зробити? Подивіться уважно на екран….

(Учитель на дошці демонструє після чого пропонує прочитати учням алгоритм збереження презентації та пропонує учню повторити на дошці).

 

VI. Формування вмінь і навичок.

Практична робота. Тур «Виконайка»

Слово вчителя:

  • А тепер давайте спробуємо створити презентацію самостійно з 4-5 слайдів. Я пропоную вам створити презентацію на тему «Моя сім’я» матеріали для якої ми підготували на попередніх уроках. Пам'ятайте, ми робимо презентацію для самостійного перегляду. Отже яку інформацію ми повинні розмістити на слайдах?  ( на слайдах ми повинні розмістити повну інформацію). В кінці квітня на родинному святі ви зможете продемонструвати створені вами презентації і порадуєте ваших батьків своїми досягненнями у номінації «Слайд-шоу». Давайте ще раз пригадаємо усі етапи створення презентації і розташуємо їх по порядку.

(Усне повторення та алгоритм на дошці)

Самостійна робота учнів (10 хв)

Гімнастика для очей (1 хв)

VII. Підсумок уроку

1. Демонстрація кращих робіт учнів.

2. Підведення підсумків гри

- Наша гра закінчується і підвести її підсумки я пропоную вам вправою незакінчене речення

Сьогодні на уроці я дізнався……….

Сьогодні на уроці я навчився………

3.   На фоні музики з мультфільму «Капітошка» визначення переможців та спонукання інших до удосконалення знань та вмінь.

Нагороди Капітошки

 

docx
Додано
20 березня 2020
Переглядів
856
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку