КОНСПЕКТ УРОКУ З ФІЗКУЛЬТУРИ ДЛЯ УЧНІВ 6-Б КЛАСУ
Модуль: футбол.
Мета: виховувати в учнів любов для щоденних занять фізичними вправами.
Завдання уроку:
Тип уроку: навчально-тренувальний.
Вид уроку: урок-гра.
Місце проведення: спортивний зал школи
Інвентар: футбольні м`ячі, свисток.
Тривалість уроку: 45хв.
Вчитель фізкультури: Горох Сергій Михайлович
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
|
Організаційний момент( 13хв.) |
||||
1. |
Шикування. Привітання. Завдання уроку. Вимірювання ЧСС. Нагадати про дотримання правил техніки безпеки |
1хв30с |
фронтальний метод
|
|
2. |
Повороти на місці, направо, наліво. |
1хв |
одночасний спосіб виконання |
|
3. |
Ходьба звичайна. |
30с |
в колону по одному |
|
4. |
Біг в повільному темпі. Ходьба на відновлення дихання |
2хв |
в колону по одному |
|
5.
6.
7. |
Комплекс загально розвиваючих вправ у русі:
В.п. – ліва в горі 1-2-крок два кроки з пружними відведеннями рук назад, 3-4- те ж ,права в горі;
В.п. – руки за голову, 1- крок лівою,поворот тулуба ліворуч ;2 – крок правою,поворот туба праворуч ;
В.п. – нахил вперед ; 1 – крок лівою,пальцями рук торкнутися лівої ступні ; 2 – те ж саме з правої
В.п. –руки зігнуті в ліктях; 1 – крок лівою з винесенням зігнутої в коліні правої ноги вперед-назовні; 2 – те ж з правої .
В.п. – руки в сторони; 1- крок лівою; 2- мах правою вперед,руки в перед; 3-4 – те ж з правої.
В.п. – руки на пояс; 1-випад лівою,поворот ліворуч; 2 – випад правою,поворот праворуч. Спеціальні бігові підготовчі вправи футболіста:
Ходьба. Вправи на відновлення дихання Вимірювання ЧСС. |
кожну вправу повторити 6-8 разів
2хв
30с
10с |
Дистанція два кроки. Збільшити амплітуду руху. Стежити за правильністю постави й чіткістю виконання вправ.
Темп повільний.
Ноги не згинати в колінному суглобі.
Спину тримати прямо.
Мах виконувати з повною амплітудою.
Спину тримати прямо.
Поточний метод. Вправи виконують по довжині спортивного залу. Дотримуватись техніки безпеки. Дистанція 4-6 кроків.
Темп повільний. |
|
Основна частина ( 29 хв.) |
||||
1. |
Зупинка внутрішньою стороною стопи м`яча, що летить: а) м`яч накидається партнерові двома руками знизу. Він зупиняє м`яч ,що летить, внутрішньою стороною стопи, обробляє його і накидає сам; б) те ж саме, але в русі. в) вкидання м`яча з-за бокової лінії партнерові, який має зупинити його, не даючи впасти на землю. |
12хв |
відстань між партнерами в парах 3-4м звернути увагу на правильний рух ногою, яка зупиняє м`яч. Той, хто зупиняє м`яч, має зробити рух назустріч м`ячу
обидва рухаються боком приставним кроком звернути увагу на рух назустріч м`яча, що летить |
|
2. |
Удар внутрішньою стороною стопи по м`ячу, що летить: а) м`яч накидається партнерові двома руками знизу. Він виконує в один бік дотик удар внутрішньою стороною стопи по м`ячу, що летить; б) те саме, але в русі. |
5хв |
звернути увагу на правильний рух ногою, яка наносить удар
той, хто накидає м`яч, відступає назад, а той, хто наносить удар, рухається вперед до нього. Потім партнери міняються ролями |
|
3. |
Жонглювання м`ячем правою і лівою ногами, стегном, головою без повторення однією ногою чи частиною тулуба. |
3хв |
груповий метод виконання |
|
4.
5.
|
Навчальна гра в футбол на обмеженому майданчику.
Вимірювання ЧСС |
9хв
10с |
для поділу на команди учні отримують футбольні жилетки звернути увагу на групові тактичні дії в захисті та тактику гри воротаря вдосконалення правильного вибору позиції, вміння воротаря вибрати місце у штрафному майданчику під час ловіння м`яча на виході
фронтальний метод |
|
Підсумок уроку (3хв.) |
||||
1. |
Ходьба з використанням вправ на відновлення дихання |
1хв |
фронтальний метод |
|
2. |
Підсумки уроку. Виставлення оцінок. Домашнє завдання. |
2хв |
індивідуальний метод
учні разом з батьками виконують удари по м’ячу внутрішньою стороною стопи, грають в футбол. |
|