Урок "Формула коренів квадратного рівняння"

Про матеріал
Урок засвоєння формули коренів квадратного рівняння, формування вмінь розв'язувати квадратні рівняння за допомогою цієї формули.
Перегляд файлу

Тема.   Формула коренів квадратного рівняння.

Мета:    закріпити та перевірити знання і вміння учнів розв’язувати неповні квадратні рівняння; вивести формулу коренів квадратного рівняння; навчити учнів застосовувати формулу коренів до розв’язування квадратних рівнянь.

Тип уроку:  урок  засвоєння нових знань, вмінь та навичок.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ.  Перевірка домашнього завдання:

  1. Перевірка заданого на попередньому уроці.
  2. Фронтальне опитування:
  1.     Які рівняння називаються квадратними? Наведіть приклад.
  2.     Як називаються коефіцієнти квадратного рівняння ах² + bх + с = 0?
  3.     Які квадратні рівняння називаються неповними? Наведіть приклади.
  4.     Скільки коренів мають неповні квадратні рівняння кожного виду?

ІІІ.  Актуалізація опорних знань

Математичний диктант

Варіант 1

Варіант 2

№ 1. У квадратному рівнянні підкресліть однією лінією старший коефіцієнт, двома лініями – другий і хвилястою лінією – вільний член:

  1.     2х² + 3х – 4 = 0;
  2.     13х – 5х² +1 = 0;
  3.     12+ х² -5х = 0;
  4.     х² + 4 = 6х.
  1.     4х² - 2х + 5 = 0;
  2.     11 – 2х² + 4 = 0;
  3.     17 - х² -4х = 0;
  4.     7х - х² = 6.

№ 2. Складіть квадратне рівняння ах² + bх + с = 0, в якому:

  1.     а = 1, b = -2,   с = 3;
  2.     b = 4, а = -1, с = 5;
  3.     с = -5, а = 2, b = -1;
  4.     b = 0, с = 9, а = -1.
  1.     а = 2, b = -1, с = 6;
  2.     b = -5, с = 4, а = -1;
  3.     с = -4, b = 2, а = -3;
  4.     с = 0, а = 5, b + -3.

  

ІV. Вивчення нового матеріалу

План вивчення теми:

  1.     Виведення формули коренів квадратного рівняння.
  2.     Алгоритм розв’язування квадратного рівняння за формулою.
  3.     Кількість дійсних коренів квадратного рівняння.

V. Засвоєння нових знань та вмінь

1. Розв’язати рівняння:

1) 3х² - 14х + 16 = 0;   2) 5у² - 6у + 1 = 0;   3) х² + 2х – 80 = 0.

2. Розв’язати рівняння:

1) (6х – 5)² + (3х – 2)(3х + 2) = 36;

2) (4х + 3)(х – 12) – 39х = 7;

3)  - = .

VІ. Підбиття підсумків

  1. Яка з наведених формул є формулою для обчислення дискримінанту:

А) D = 4b² – ac;

Б) D = b² + 4ac;

В) D = - b² – 4ac;

Г) D = b² - 4ac.

     2. Як визначити кількість коренів?

VІІ. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
8 лютого 2025
Переглядів
294
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку