Фото-квест на природі (6 клас)
Івашко Г.В., учитель біології ІІ категорії ОЗ «Судововишнянський ЗЗСО І – ІІІ ст. – ЗДО ім. Т. Дмитрасевича»
Тема: Різноманітність рослин своєї місцевості
Цілі уроку: сформувати конкретні знання про природу рідного краю, значення органів квіткових рослин, ознайомити учнів із рослинами, які ростуть поряд зі школою; показати розмаїття царства Рослини; виробити правила поведінки в природі; прищеплювати учням дбайливе ставлення до природи, залучати до наукової творчості; формувати культуру спілкування; виховувати відповідальність за стан навколишнього середовища.
Основні поняття й терміни: природа, рослини, життєві форми рослин, ярусність.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.
Місце проведення: пришкільна територія.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель: Здрастуйте, діти! Слово яке чудесне, гарне, добре, трішки ніжне!
Давайте виконаємо з вами вправу «Коло друзів». Покладіть свою долоню на долоню сусіда й побажайте один одному гарного настрою й удачі!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Свято квітів
Квіти кращу обирали,
Квіти свято влаштували.
На галявині підсніжник
Запалив ліхтарик ніжний.
Небу проліска блакитна
Усміхалася привітно.
З круч і вибалок підбіли
Ясним сонечком горіли.
Цвіт фіалочки ліловий
Сів метеликами в полі.
Ряст чуприною пишався,
Сон в корону пишну вбрався.
Грала променем кульбабка
Жовта-жовта, як курчатко.
У конвалії в намисті
Перли сяяли врочисті.
Визирали із травички
Оченята веронічки.
Барвін-зілля у листочки
Голубі вплітав віночки.
Били в дзвони первоцвіти,
Паленіли горицвіти…
Всі завзято сперечались,
Вихвалялись, хизувались…
Їм весна сказала: «Квіти!
Ви мої найкращі діти!
Всіх красою наділила!
Кожна квітка гарна й мила,
Кожна сонечком зігріта
І дощем цілющим вмита.
Всі значні і особливі,
Ви у мене всі вродливі».
(Наталя Карпенко)
Учитель: сьогодні ми спробуємо самостійно розшукати вродливих красунь весни.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Експрес – тести.
1.Рослини з однаковими вимогами – це:
а) екологічні групи; б) дерева.
2.Липа – рослина:
а) холодостійка; б) тіньовитривала.
3.Життєва форма – це:
а) трава; б) підсніжник.
4.Антропічні фактори – це:
а) фактори живої природи; б) фактори людської діяльності.
5.Тварини, які живляться рослинами – це:
а) хижаки; б) рослиноїдні.
ІV. Проходження квесту
Правила фотоквесту:
Локація: шкільне подвір’я та сквер біля школи.
Завдання для фото-квесту:
Плоди крилаті,
А лист – долонькою,
З довгою ніжкою.
Назва дерева походить від латинського «acer» – гострий.
Мініатюрні квіти ззовні нагадують дзвіночки, на їх кінцях розташовуються тонкі довгасті порошинки.
V. Закріплення знань та підбиття підсумків
Учитель:. Давайте пограємо
Перемагає той, хто більше назве рослин на першу букву свого імені.
Найактивніші учасники отримують солодкі сюрпризи
VІ. Домашнє завдання
Виготовити фотоколаж. За бажанням та можливостями оформити його у вигляді віночка. Скинути готову роботу у класну вайбер групу.