Тема : Болото.
Мета :ознайомити дітей з поняттям «болото», як воно утворюється, яка користь від боліт ; розвивати пізнавальний інтерес , логічне мислення , вміння працювати в групі та самостійно ; коригувати мову ; виховувати любов до рідного краю, повагу до товаришів.
Обладнення : карта України , ілюстрації.
Тип уроку: Засвоєння нових знань.
Хід уроку :
І. Організаційний момент:
Привітання:
- Всі мершій сідайте діти
Домовляймось не шуміти
На уроках не дрімати
Руки вчасно піднімати ,
А щоб не було мороки
Всі готові до уроку ?
Психологічний настрій:
- Посміхніться однокласникам , мені. Гарний настрій , володіння собою допоможуть вам бути активними на уроці.
Будьте уважними і доброзичливими.
Не бійтеся помилитися ,продемонструвати свої здібності, уміння , пам'ять, увагу.
Робіть самостійні висновки.
Я вам бажаю успіхів.
ІІ. Перевірка знань учнів:
- Яку тему ми вивчали на минулому уроці ?
- Що таке гідросфера ?
-Який склад гідросфери ?
- Що входить до вод суходолу ?
(тест )
- Що називається озером ?
-Яке озеро найглибше , найбільше ? покажіть на карті.
- Які озера стічні
- Які безстічні ?
(Виступ учениці з додатковим повідомленням про озера.)
- Коли поперек річкової долини будують греблі то виникають…
Чому будують водосховища ?
- А які негативні сторони водосховища ?
-Крім озер , водосховищ , річок до вод суходолу ще й відносяться й болото.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку:
Тема сьогоднішнього уроку : Болото.
- Що ви знаєте про болото?
Знаю. (заповнюємо після оголошення теми ) |
Хочу дізнатися.(заповнюємо після оголошення мети) |
|
|
На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося що таке болото , чому воно утворюється, ознайомимося з рослинним та тваринним світом ,
дізнаємося чи є від болота користь.
ІV. Робота над темою уроку:
1.Проблемне питання : Чому болото утворюється .
Що ж таке болото ? Щоб відповісти на це запитання дамо спочатку визначення болота. Болото – це ділянка земної поверхні з надмірним зволоженням, на якій ростуть вологолюбива рослинність.
2. Розповідь вчителя з елементами бесіди про болото.
Чому ж утворюється болото ? Як на вашу думку ?
Найчастіше утворюються болота в зниженнях з стоячою водою. Вода тут застоюється заростає водоростями , ряскою , осокою, мохами, очеретом. Проходить багато років і озеро ,або інша водойма на поверхні покривається товстим хитким рослинним шаром , ходити по якому дуже небезпечно бо можна провалитися, або засмоктати трясовина.
На болоті ростуть не тільки рослини , а болото це і місце життя деяких тварин .
Люди не дуже люблять болото.
Бо хліб тут не посієш, та й комари дошкуляють.
У своїх прислів’ях про болото люди кажуть :
«Болото – тільки жабам рай.» « Не ходи по болоту , бо здибаєш хворобу»
А які ще ви знаєте прислів’я про болото ?
Болото не тільки погане ,а й хороше є про болото. Від болота є й користь.
По – перше болото зберігає в собі запаси прісної води , підтримує рівень води в річках. , а що по - друге ви дізнаєтесь, якщо прочитаєте статтю « Болото». Запишіть в зошити .
3.(додаткове повідомлення учнів про представників тваринного і рослинного світу).
4.Словникова робота.
Трясовина – ділянка землі з надмірним зволоженням.
5. Робота в групах
Складіть порівняльну характеристику болото і озеро.
6.Сенкан « Болото»
V. Підсумок уроку.
Що ж таке болото?
Чому воно утворюється ?
Яким умовним знаком позначають болото?
Де на території України є болото ?
На якій низовині розташовані болота , чому болото здебільшого розташовані на Поліссі , а не на іншій низовині ?
Що таке трясовина ?
Яке значення боліт ?
Чому треба охороняти прісні водойми нам допоможе Метод «Прес»
V. Домашнє завдання.