Урок "Господарство та суспільство слов’ян"

Про матеріал
Тема. Господарство та суспільство слов’ян. Мета: проаналізувати особливості суспільного та господарського життя східних слов’ян на території України у 8 – 9 ст.; ознайомити учнів з основними заняттями та способом життя східних слов’ян; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи з історичними картами, джерелами та текстом підручника; формувати зацікавленість до вивчення минулого предків. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  характеризувати спосіб життя слов’ян, які жили на теренах України;  називати основні види занять східних слов’ян;  аналізувати суспільний устрій давніх слов’ян. Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручники, ілюстрації, атласи, роздатковий матеріал, QR-коди.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з історії України

для 7-го класу

на тему «Господарство

та суспільство слов’ян »

Підготувала учитель історії

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Господарство та суспільство слов’ян.

Мета: проаналізувати особливості суспільного та господарського життя східних слов’ян на території України у 8 – 9 ст.; ознайомити учнів з основними заняттями та способом життя східних слов’ян; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи з історичними картами, джерелами та текстом підручника; формувати зацікавленість до вивчення минулого предків.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • характеризувати спосіб життя  слов’ян, які жили на теренах України;
  • називати основні види занять східних слов’ян;
  • аналізувати суспільний устрій давніх слов’ян.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручники, ілюстрації, атласи, роздатковий матеріал, QR-коди.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Тестування у форматі «Так-Ні».
  • Скористайтеся QR-кодом та виконайте завдання.

https://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=350x350&chld=L&choe=UTF-8&chl=https%3A%2F%2Fnaurok.com.ua%2Ftest%2Frozselennya-slov-yanskih-plemen-na-teritori-ukra-ni-1049297.html

  1. Робота з історичною картою.
  • Покажіть на карті:
  • територію розселення слов’ян на початку VI ст.;
  • шляхи Великого розселення слов’ян;
  • слов’янські племена – предки українців; (дуліби, білі хорвати, уличі, поляни, деревляни, сіверяни,тиверці)
  • сусідів східних слов’ян.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Вірю – не вірю».
  • Проаналізуйте твердження. Ті, що вважаєте правдивими позначте зеленим кольором, невірними – червоним.
  • Після опрацювання матеріалу ми перевіримо ваші здогадки.
  • Перш ніж засіяти поле, слов’яни палили ліс. +
  • Аж до Х-ХІ ст.. глиняний посуд слов’яни виготовляли без гончарного круга. +
  • Будинки слов’яни будували з каменю. –
  • Слов’яни вірили в існування Домовиків, Лісовиків та русалок.
  • Сьогодні ви дізнаєтеся про повсякденне життя східних слов’ян та їх релігійні вірування та обряди.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте зображення на с. 13 підручника.
  • Складіть усну розповідь про те, як слов’яни готували поле під засів.
  1. Вправа «Вибіркове читання» (с. 13-15 підручника).
  • Зачитайте ті речення, у яких буде йтися про зображені предмети.

Противопоказания льняного семени | Волшебная Eда.руМед продлит жизнь, если его употреблять ежедневно - Продукты - Питание -  MEN's LIFE E:\Работа\Підготовка до уроків\7 клас\Іст. Укр\1. Виникнення та становлення Русі-України\2. Господарство та суспільство словян\Варіант 2\77a7d4fe1b56d9da593ac4774f6d987b.jpg Казки народів світу: Семибарвний кінь (аудиосказка) - kolobok.ua З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини,  гармонізовані з європейськими OMG! Конопля - это суперфуд! | FoodFriends Проект «Карпатська бджола»: Євросоюз допоможе зберегти наші медові традиції  - Цибуля ріпчаста - користь і шкода, калорійність. Що таке ліс?” | Відкритий ліс К чему снится поле, подробности, читать онлайн, толкование сна,  предсказание :: Сонник :: Дни.ру

  1. Робота в парах.
  • Розгляньте та проаналізуйте схему.
  • У підручнику знайдіть текст, яким можна його описати.

E:\Работа\Підготовка до уроків\7 клас\Іст. Укр\1. Виникнення та становлення Русі-України\2. Господарство та суспільство словян\Варіант 1\Рисунок1дл.png

  • Поміркуйте, що спонукало окремі племена об’єднуватися у княжіння.
  • Які питання вирішувалися на віче?
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Сформулюйте речення, які будуть відповідати на питання:

Де? Чому? Як? Скільки? Які? З чого?

  1. Словникова робота.
  • Розшифруйте слово.

ЧИНЯТЗИЦОВ

Язичництво

  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте матеріал підручника на с. 18-19 та заповніть схему.

E:\Работа\Підготовка до уроків\7 клас\Іст. Укр\1. Виникнення та становлення Русі-України\2. Господарство та суспільство словян\Варіант 2\Рисунок1.png

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Вправа «Знайди пару».

Скористайтеся QR-кодом та виконайте завдання.

https://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=350x350&chld=L&choe=UTF-8&chl=https%3A%2F%2Flearningapps.org%2Fdisplay%3Fv%3Dpteiiua5321

  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Три слова».
  • Назвіть три іменники, які найбільше на вашу думку, опишуть тему уроку.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати відповідний матеріал підручника.
  2. Виписати назви народних казок, у яких ідеться про підземний світ божественних істот.

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Савченко Міра Матвіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
27 вересня 2021
Переглядів
1645
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку