Урок – гра для 8 класу Фізична показуха (пригоди в країні Електронія). Тема: "Електризація тіл. Електричний струм”

Про матеріал
Урок – гра для 7 класу Фізична показуха (пригоди в країні Електронія). Тема: "Електризація тіл. Електричний струм” Вчитель: Нікішина Тетяна Володимирівна
Перегляд файлу

1

 

Урок – гра

Фізична показуха

(пригоди в країні Електронія)

 

Мета: Використовуючи цікаві, ігрові форми роботи, повторити вивчений матеріал з теми „Електризація тіл. Електричний струм”

Формувати:

наполегливість, цілеспрямованість учнів;

Спрямовувати:

творчу діяльність учнів на виявлення проблем і їх розв’язання; 

Формування:

гіпотез, самостійне застосування знань у нестандартних ситуаціях.

Обладнання: електрофорна машина, „хімічне” озеро, плакат із зображенням

карти країни Електронії, тестові завдання, ребуси.

 

Хід уроку

 

Вступне  слово  вчителя:

 

Було це не в тридев’ятому царстві, не в тридесятому государстві, а трапилася ці пригода в країні Електронія, якою правив цар Мінус. Було у царя три сини: Нейтрон, Протон і Електрон. Але знаєте, як писали у казці про Горбоконика:

 

В батька було три сини:

Старший – розум з дивини,

Середній – так і сяк,

А молодший був дурак.

 

Старший    Нейтрон. Він  взагалі  не  брав участі  у  струмові, бо не  мав заряду, але завжди вихвалявся, що він найважчий, а тому найважливіший. І не хотів товаришувати з усякою там „дрібнотою”. Нейтрон  сидів  собі  у  ядрі  атома  і  посвистував. 

Середній    Протон. Він хоча і мав заряд, але рідко покидав ядро і царський замок, він вважав, що успадкує всі батькові землі і нічого не дасть братам.

А наймолодшим і найменшим був Електрон. За найменшу масу і найбільшу рухливість його прозвали „Елеткрончиком”.

Ось про пригоди Електрончика ми сьогодні на уроці і поговоримо. А оскільки він маленький, то постараємося йому у цій подорожі допомогти: де підказкою, де справою.  Усі, хто допомагатиме, одержуватимуть зірочки, вартість яких оціниться в кінці уроку.

Дізнався цар Мінус, що в сусідньому царстві царя  Плюса є скарб, а стереже його Чахлик Невмирущий. Як не просив цар своїх старших синів дістати цей скарб, але не погодилися вони. Довелося йти за скарбом Електрончику.

Отож, у дорогу!

 

1.  Перше  завдання,  яке  випало  на  шляху  у  Електрончика, це медуза Горгона, у якої на голові змії замість волосся.

-  Скажіть, чому це так наїжачилися змії на медузиній голові? (Дослід із

„танцюванням” заряджених „султанів”)

 

2.  От  і  каже  вона Електрончику: „Як  ти  посмів  ступити  на  землі,  які

належать мені? Ще ніхто не витримав мого погляду і моїх заклинань, щоб не

скам’яніти.  Якщо розгадаєш всі мої загадки, зашифровані в цих ребусах, то

пропущу тебе далі. А ні – то перетворю в камінь”.

Діти,  допоможемо  малому Електрончику. Що  зашифровано  в  цих

ребусах?

Як  позначаються  ці  фізичні  величини?  Якими  приладами вимірюються? Як вони позначаються на схемах?

Розгадали ми усі Горгонині ребуси і загадки і підемо далі.

 

3. Далі на Електрончика чекав Калиновий міст. Що потрібно зробити,

щоб  перейти  його.  Показати  вміння  розпізнавати  схематичні  позначання

приладів і знання формул.

(Написані на закритій дошці).

 

4. Після Калинового моста розкинулося Поле запитань. Його потрібно

перейти за 10 хвилин.

Уперед!

(Учні  дають  відповіді  на  тестові  завдання,  які  потім  з  допомогою

шаблона перевіряє експерт)

 

Тестові завдання

1.  Які  перетворення  енергії  можуть  відбуватися  всередині  джерела

струму?

а) хімічної в електричну; б) світлової в електричну;

в) механічної в електричну; г) теплової в електричну;

д) усі вказані вище.

 

2. Яку дію викликає електричний струм у будь-якому середовищі?

а) теплову; б) світлову; в) магнітну; г) хімічну; д) механічну.

 

3) Струм у колі має напрям:

а) від „+” до „-” джерела;

б) від „-” до „+” джерела;

в) за рухом електронів;

г) за напрямом руху позитивних частинок.

 

4. Яка з поданих одиниць є основною і СІ?

а) кулон; б) вольт; в) ампер; г) всі одиниці.

 

5. Який із приладів служить для вимірювання електричної напруги?

а) амперметр; б) вольтметр; в) електрометр; г) електроскоп.

 

6.  За  5  секунд  через  переріз  провідника  пройшов  заряд  в  15  Кл.  Яка сила струму?

а) 30 А; б) 75 А; в) 3 А; ) інша відповідь.

 

7. Та постала нова проблема: хімічне озеро. А Елеткрончик може йти

тільки тією дорогою, де є струм. Як бачимо джерело струму є, але лампочка

не горить, що потрібно зробити, щоб вона спалахнула? Правильно, до  води

додати солі. (Дослід із „хімічним озером”).

 

8. От  і  прийшли  ми  до  замку  царя  Плюса.  Але,  щоб  отримати  скарб,

потрібно перемогти Чахлика Невмирущого. А це ми можемо зробити тільки

через сміх і хороший настрій.

Для цього ми виконаємо завдання, яке називається показуха. Я по черзі

буду вам задавати слова. Учень, що отримав слово. Повинен показати його за допомогою міміки і жестів іншим учням класу, щоб вони відгадали це слово.

Наступне слово показує той учень, що відгадав попереднє.

 

Слова для загадування:

Мензурка,  термометр,  земля,  холод,  Сонце,  час,  тепло,  струм,  вода,

пара.

 

Ось  ми  і  закінчили  нашу  подорож.  Прийшов  час  підбити  результати.

(Виставляю оцінки найактивнішим учням).

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
Розділ 2. Електричні явища. електричний струм
Додано
27 березня 2019
Переглядів
894
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку