Тема: Створення паперової новорічної ялинки з іграшками.
Мета уроку: формувати естетичне сприйняття зимового свята; виховувати дбайливе відношення до природи; розвивати художній смак, самостійність, спостережливість, уміння створювати казкові образи ялинкових іграшок; узагальнити знання й уміння по роботі з папером; виховувати вміння колективної праці; уміння радуватися результатам товаришів.
УРОК-ГРА
«Подорож до Королівства чарівного паперу»
1 клас
Предмет: «Технологія» (трудове навчання)
Тема: Створення паперової новорічної ялинки з іграшками.
Мета уроку: формувати естетичне сприйняття зимового свята; виховувати дбайливе відношення до природи; розвивати художній смак, самостійність, спостережливість, уміння створювати казкові образи ялинкових іграшок; узагальнити знання й уміння по роботі з папером; виховувати вміння колективної праці; уміння радуватися
результатам товаришів.
Обладнання:
- картон та кольоровий папір;
- плакат із зображенням ялинки (тимчасово прикритий
аркушем білого паперу);
- ножиці, лінійки, прості олівці, гумки, трафарети; - запис пісні «Новорічні іграшки».
- емблеми Королівства чарівного паперу.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент
а) Перевірка готовності дітей до уроку трудового навчання (учитель нагадує місце кожного предмета на парті).
б) Перевірка постави учнів.
в) Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями.
2. Повідомлення теми й мети уроку
3. Вступна бесіда вчителя: ми з 1 вересня подорожуємо по країні Знань, довідуємося багато нового, учимося писати, читати, а сьогодні ми з вами відправимося в подорож у королівство чарівного паперу і навчимося робити цікаві речі… А от на яку тему буде наш
виріб, Ви самі мені скажіть, коли прослухаєте пісню.
Звучить пісня «Новорічні іграшки».
Діти: Ми будемо створювати ялинку та іграшки.
Учитель: Правильно, діти, ми будемо створювати ялинку та іграшки ялинкові. Всі ви знаєте, що незабаром у нас із вами буде велике свято - Новий Рік. Ну а яким же може бути новорічне свято
без ялинки?
А чи знаєте Ви, що традицію наряджати ялинки до новорічного свята ввів цар Петро І у 18 столітті, спочатку ялинки наряджали
шишками золоченими, цукерками, пряниками. Пізніше стали
виготовляти ялинкові іграшки з вати, картону, потім зі скла, дерева,
пластику.
Ми з вами дуже радуємося лісовій красуні вдома і не замислюємося про те, що заради одного дня губляться стільки дерев-ялинок, які дуже корисні. Наприклад, лікарі радять людям,
хворим на легеневі захворювання, ходити в ялиновому або сосновому лісі, тому що ялинки й сосни виділяють особливі речовини в повітря, які допомагають виліковувати легеневі й простудні захворювання. Щоб виростити дерево, діти, потрібно 100 років, а щоб його спиляти – лише хвилин. Чи варто заради 1 дня
губити лісову красуню?
Давайте з Вами збережемо рідну природу. Адже ми любимо свою Батьківщину, а раз так – то треба її берегти, а природа - це частина нашої Батьківщини. Ну а тепер відправляємося в подорож і поїдемо ми на паровозику до Королівства чарівного паперу.
Рухлива-гра під вірш:
Паровоз кричить:
«Ду-ду, я іду, іду, іду» (діти рухають руками) А колеса говорять:
«Так, так, так так, так, так» (діти тупотять ногами)
4. Робота з новим матеріалом
Учитель: Ну, ось ми й приїхали з вами до Королівства чарівного паперу. Сідайте по місцях, вийміть білий картон і
кольоровий папір перед собою.
Діти, білий картон – це основа, на нього ми будемо клеїти
ялинку.
А тепер, розпочали …….
Візьміть ваші трафарети з ялинкою, покладіть на зелений
папір і обведіть їх.
(діти виконують завдання)
Учитель: Обвели? Молодці!! А тепер акуратно вирізаємо
нашу ялинку.
(діти виконують завдання)
Учитель: Вирізали? Молодці!! А тепер акуратно наклеюємо
вашу зелену ялинку на білий картон. Зеленим кольором догори.
(діти виконують завдання)
Фізкультхвилинка «Зима»
(діти співають і виконують рухи)
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!» Встали — сіли, встали — сіли, Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Учитель: Відпочили? А тепер продовжимо.
У вас уже є на картоні ялинка. Зелена і красива. Але чого на
ній не вистачає?
Діти: іграшок!
Учитель: Так, правильно! Візьміть ваші трафарети з
кружечками і обведіть їх кілька разів на кількох різних кольорових
аркушах.
(діти виконують завдання)
Учитель: Обвели? Молодці!! А тепер акуратно вирізаємо ці
кружечки
(діти виконують завдання)
Учитель: Вирізали? Молодці!! А тепер акуратно наклеюємо ці
різнокольорові кружечки на ялинку (діти виконують завдання).
Учитель: І що у на вийшло?
Діти: Ялинка з іграшками!
Учитель: Молодці!
Після закінчення роботи вчитель ходить по класу, і показує дитячі роботи всім, хвалить всіх і пропонує зробити іще раз фізкультхвилинку.
Руки в сторони та вгору — На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору — Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо, Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно, Все виконуємо гарно. Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
5. Узагальнення, підсумок уроку
Учитель: Діти! Що сьогодні нового ви довідалися? Чому
навчилися?
- Молодці, діти! Вами дуже задоволений Король - чарівний папір і дарує вам на пам'ять медалі почесних гостей його
королівства.
(Діти одержують емблему з гербом Королівства чарівного
паперу).
Учитель: Ну, а тепер настав час нам повертатися додому.
Діти виконують рухи руками й ногами й вимовляють вірш:
Паровоз кричить: «Ду-ду, я іду, іду, іду» А колеса говорять:
«Так, так, так так, так, так»
6. Прибирання робочого місця