Урок-гра "Подорож по Україні з математикою"

Про матеріал
Урок із застосуванням смарт дошки. Мета уроку: Повторити основні теми навчального матеріалу з математики та алгебри за 6, 7 класи. Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, пізнавальний інтерес до предмету. Виховувати культуру математичної мови, самостійність, культуру спілкування. Виховувати повагу до історії та традицій своєї країни, сприяти формуванню патріотизму, гордості за свою країну - Україну. Розширювати кругозір учнів, розвивати навички роботи в команді Обладнання: Smart board
Перегляд файлу

                 «Подорож по Україні з математикою»

        Урок-гра. Алгебра 7 клас

Мета: Повторити основні теми навчального матеріалу з математики за 6, 7 класи. Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, пізнавальний інтерес до предмету. Виховувати культуру математичної мови, самостійність, культуру спілкування. Виховувати повагу до історії та традицій своєї країни, сприяти формуванню патріотизму, гордості за свою країну - Україну. Розширювати кругозір учнів, розвивати навички роботи в команді

Обладнання: Smart board

                                              Хід уроку

Учні працюють в командах. Перша команда «Модуль», друга  команда «Координата».

  1. Станція «Наукова»

Учні по одному з кожної команди виходять до Smart дошки, знаходять значення виразу. Після завершення обчислень, розгадують шифрограму

 

приклад

відповідь

Літера

Скільки разів зустрічається

1-я команда

18-25

-7

о

2 рази

- 2,3-4,5

- 6,8

а

5

7,2: (-9)

- 0,8

м

3

- 0,5 ∙ 4

-2

я

1

-1,4: 0,1

- 14

л

1

- 0,7 ∙ (-4)

2,8

ю

1

- 42 ∙ 0,1

- 4,2

б

1

1,7- 2,3

- 0,6

в

1

2-я команда

- 3,5- 6.2

- 9,7

ь

1

-6,3: (-7)

0,9

у

1

-0,8 ∙ 5

-4

к

2

21- 38

-17

р

1

-35 ∙ 0,1

-3,5

і

3

-3,6: 4

-0,9

н

1

-0,9 ∙ (-3)

2,7

т

2

-2,8 + 3.6

0,8

е

1

 

 

 

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\2.2.jpg

 

«Моя любов - математика і Україна» − зашифроване висловлювання видатного вченого-математика М. Ф. Кравчука. Таким було його життєве кредо. Він справжній поет формул. Математика для нього була творчістю, натхненням і радістю.

М. Ф. Кравчук автор понад 180 наукових робіт. Його праці стали основою для створення першого в світі електронного комп'ютера американським вченим Джоном Атанасовим.

 

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\3.jpg

 

  1. Станція «Історична»

Розв по три рівняння, команди назвуть, які важливі для нашої країни дати з'явилися на екрані

1 команда:

  1. - 265 + х = - 241; х = 24
  2. х - 24 = -16; х = 8
  3. 0,1 х = 199,1 х = 1991

 2 команда:

  1. -189+ х = -161; х = 28
  2. х - 32 = -26; х = 6

3) 0,1 х = 199,6 х = 1996

 

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\4.1.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\4.2.jpg

  1. Станція «Промислова»

 Найбільший в світі літак «Мрія» був розроблений на Київському механічному заводі конструкторським бюро Антонова. Довжина літака-84 м, висота-18м (як 6-поверховий, 4-під'їздний будинок). На рахунку літака Ан-225 "Мрія" понад 240 світових авіаційних рекордів. Крім того, як літак, що піднявся в повітря з максимальною вагою і на якому встановлено найбільшу кількість авіарекордів, Ан-225 "Мрія" занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

Учні вирішують задачу: Максимальна вантажопідйомність літака Мрія на 83, 8 тонни більше ніж вантажопідйомність його попередника, літака Руслан. А максимальна злітна вага літака Мрія на 387,06 тонни більше ніж його вантажопідйомність. Знайдіть максимальну вантажопідйомність і злітну вагу найбільшого літака Мрія, якщо вантажопідйомність літака Руслан 170 тонн. Відповідь: 253,8 т, 640,86 т

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\5.jpg

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\6.2.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\6.1.jpg
 

  1. Станція «Географічна»

 Учні вирішують рівняння. Корені цих рівнянь є відповідями на запитання, які потім з'являються на дошці

1) Довжина річки Дніпро 2201км. Скільки кілометрів становить довжина частини річки Дніпро, що протікає по території України?

 5 (х-26,4) = 3 (х + 610)

 х = 981 

  1. Скільки видів риб мешкає в басейні річки Дніпро?

2,5 (х-2) = 3 (0,5 х + 15)

х = 50

  1. Скільки в Україні гідроелектростанцій на річці Дніпро?

 -2 (3,4х + 5) = -1,6 ∙ 3х-26

х = 8

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\7.4.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\7.1.jpg
 

  1. На координатної площині відзначити точки:

1 команда

2 команда

(3; 1) - Полтава

 

(4,5; 1,5) - Харків

(- 0,5; 2) - Київ

 

(3,5; -2) - Запоріжжя

(-4; 2,5) - Рівне

 

(- 2; 2) - Житомир

(-2; 0,5) - Вінниця

 

(0; -3) - Одеса

(2; -3) - Херсон

 

(3; - 0,5) - Дніпро

(- 4,5; -0,5) - Чернівці

 

(- 6; 1,5) - Львів

Після завершення роботи, на слайді з'являється карта України, на якій відзначені обласні центри України.

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\8.3.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\8.2.jpg
 

  1. Станція «Український віночок»

Учням необхідно зібрати віночок, відновивши відповідність

(3х-5) (3х + 5)

 

27

(3х -) (9)

16

(

(4х - 0,1) (4х + 0,1)

16

(2х - 0,1) (4

8- 0,001

 

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\9.2.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\9.1.jpg
 

  1. Учні вирішують задачу: Площа Запорізької області близько 28000, а площа України 604 000. Скільки відсотків становить площа Запорізької області від площі України?

F:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\10.2.jpgF:\еврейская гимназия Алеф\smart board\Татьяна Петровна\7 класс рациональные чмсла\smart pages\10.1.jpg
Рефлексія. Чи сподобався вам урок?

  • Що нового ви дізналися на уроці?
  • Які державні свята відзначає Україна влітку?
  • Слова якого українського вченого ми прочитали, розгадавши шифрограму?
  •  Як називається найбільший в світі літак, де він розроблений і зібраний?
  • Яка найдовша річка в Україні? Яка її довжина?
  • Скільки гідроелектростанцій на річці Дніпро в Україні?
  • Яка найбільша з них?
  • Які обласні центри ви знаєте?

 

  1. Підбиття підсумків уроку

 

                                                 Література:

  1. Тополя Л., Швець В. Дидактичні ігри на уроках алгебри и геометрії 7-9 класи. - К .: «Шкільний світ», 2009.
  2. Інтерактивні технології на уроках математики. І.С. Маркова. - Х .: Вид. група «Основа», 2008.
  3. Бібліотека «шкільного світу». Позакласні заходи з математики 5-8 класи. - К .: «Редакція загальнопедагогічних газет", 2005.
  4. Підручник: «Алгебра». 7 клас. Київ, «Зодіак-ЕКО», 2007. Авт .: Г.П.Бевз; В.Г.Бевз.
  5. Стадник Л.Г. Алгебра. 7 клас: Комплексний зошит для контролю знань. - Харків: Видавництво «Ранок" 2009.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
До уроку
ЗАДАЧІ І ВПРАВИ НА ПОВТОРЕННЯ
Додано
16 лютого 2020
Переглядів
785
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку