Урок-гра "Текстовий редактор"

Про матеріал
  • Захід має на меті систематизувати теоретичні знання по темі "Тексти та текстовий редактор"; закріпити навички роботи з сучасними програмами;
  • виховувати пізнавальну потребу, потребу співпереживання і взаємодопомоги, відповідальність за виконувану роботу.
Перегляд файлу

 

Тема: Тексти та текстовий редактор

Форма проведення : Урок – гра

Клас: 4

Мета уроку :

  • систематизувати теоретичні знання по темі "Тексти та текстовий редактор"; закріпити навички роботи з сучасними програмами;
  • розвиток пізнавального інтересу до предметів "Інформатика" і "Література";  творчого потенціалу  та мислення учнів ;
  • виховувати пізнавальну потребу, потребу співпереживання і взаємодопомоги, відповідальність за виконувану роботу.

Обладнання: комп'ютери, мультимедійна дошка.

Програмне забезпечення: текстовий процесор MS Word;

Тип уроку : комбінований.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Учитель. Вивчення теми : "Тексти та текстовий редактор" ми з вами завершуємо уроком-грою,яка допоможе первірити ваші теоретичні знання та практичні навички.

Любі діти! Будем грати,

Тексти вправно виправляти,

Кодувати,шифрувати

Та зображення вставляти.

Правила всі пригадаєм.

Речення подоповняєм

Ваше сьогоднішнє завдання – пройти по готових сходинках до вершини. Для цього клас ділиться на дві команди (за списком).

Першу команду назвемо «Абзац», а другу – «Символ».

Конкурс 1.Розминка. (Відбувається чітко за вказаними правилами). Почергово учні з різних команд будуть кидати шестигранний кубик з цифрами і тягнути аркуші із запитаннями (перевернуті донизу текстом), та давати відповіді на отримане питання. В разі правильної відповіді команда  отримує стільки балів, яке число випало на кубику. Якщо відповідь неправильна або відсутня – команда отримує борг ( число, яке випало на кубику).  Запитання є складніші і простіші. Але це ж гра. Тому як і в кожній грі має місце щаслива випадковість, удача, везіння і т.п. Тож, у добру путь

Питання, що містяться на листочках:

  1. Що таке  текстовий редактор?
  2. Що таке  текстовий документ?
  3. Що таке редагування тексту?
  4. Назвіть найменшу одиницю тексту.
  5. Що таке текстовий курсор?
  6. Як надрукувати велику літеру?
  7.  Як змінити колір букв?
  8.  Назвіть «гарячі» клавіші.
  9. Для чого потрібна клавіша Backspace ?
  10. Для чого потрібна клавіша Delete ?
  11. Для чого потрібна горизонтальна лінійка?
  12. Що таке форматування?

Конкурс  2 .«Загадки»

 Відредагуйте  тексти,  що зберігаються  у  файлі  «Загадки»  так, щоб  замість  цифр  були  розділові знаки, що їм відповідають на клавішах клавіатури.


У щуки зовсім їх немає,

А білий гриб одну лиш має,

Курчатко – дві4 а що з трьома7

Нехай кмітливий відгадає1

А чорний жук їх має шість…

Що це таке – хто відповість7 (Ноги)

 

Невисокий звір на зріст4

Довгі вуха, куций хвіст.

На городі частий гість6

 Хто капустяне листя їсть7 (Заєць)


 

Конкурс 3. Незнайко і вірші.

 Відкрийте документ Вірші, що зберігається  в  папці  Текстові  документи на  Робочому  столі  комп’ютера,  виправ  помилки  та  збережи  їх  у  файлі з іменем Знайка_прізвище у своїй структурі папок.


Права дитини

У світі ввсі малята —

і хлопчаки й дівчата —

повині право мати

щасливими зростати.

В турботлевій країні,

у люблячій родинні

мужнітимут здорові

біляві й чорноброові.

Бо очі карі й сірі

У злагоді та мирі

не плачать, а сміются,

що «дітками» зовуться.

Мамині колисанки

Пролісок постуккав

їжачку в ввіконце:

— Прокадайся, соньку,

вже пригріло сонце.

Завітав підсніжнник

в їжучкову хатку:

— Вже усі веснянну

роблять фізарядку.

— Зачекайте хвильку, —

 

 

 

чути соне з ґанку, —

ще одна лишилас

в мами колисанка.


Конкурс 4.

Відкрийте  документ  Гра,  що  зберігається в  папці  Текстові  документи  на  Робочому  столі  комп’ютера.  Із  поданих  слів  за  допомогою відповідних  клавіш  по  черзі  вилучайте  літери так, щоб утворити нове слово. Наприклад, інформатика.  Виграє  той,  хто  утворить найбільше слів.

Слова для команд

 

 

 

Конкурс 5. «Закодовані слова»

Нехай  усім  літерам  алфавіту  відповідають числа    їх  порядкові  номери.  Розгадайте,  які слова загадано:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

19

21

17

1

23

24

3

1

18

18

33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

7

6

1

4

24

3

1

18

18

33

 

 

Конкурс 6. «Прикмети» (на швидкість)

Роз’єднайте всі слова, які випадково набрані разом, вставивши пропуск.

Грім улистопаді - намалосніжну зиму.Блимають зірки - погодапогіршиться.Гуси на березіставка ховають голови впір'я - похолодає.Курихвостами махають – навітер.Побілів заєць- незабаряться й «білімухи».Теплогодня кішки на пічлізуть -вночіприморозить.

Конкурс 7. «Доповни речення…»

У  текстовому  документі Ялинонька доповни пропущені слова так, щоб отримати  равильний текст (кожна команда по стовпчику)

У лісі, …… темному,

Де ходить ….. лис,

Росла собі …..

І ….. з нею ріс.

Ой, ……, снігу білого

Насипала …...

Прибіг ….. заїнько -

Ялиноньки …..!

Їшов тим лісом … Мороз,

Червоний в нього …,

Він …..-стрибайчика

У …. нам приніс.

Маленький …. заїнько,

Іди-іди до …!

Дивись - …. ялиночка

Сія на весь ….!

Конкурс 8. «Встав зображення»

Вставте  у  документ  ілюстрацію  до віршів,  які  зберігається  у  файлі з  іменем  Осінь  у  папці  Текстові  документи  на  Робочому  столі, та  розмістіть  малюнок  після  назви вірша.

ВІРШІ ДЛЯ КОМАНД


Дари осені

Восени врожай збирають

На городах і в садках.

Груші, яблука звисають

На тонесеньких гілках.

В лісі білочка руденька

Під пеньком знайшла грибок.

Ухопила — та хутенько

Заховала в теремок.

Що на спинці в їжачка?

Що несе на спинці

Спритний їжачок?

Він несе на спинці

Золотий листок.

Що несе на спинці

В дощик і сльоту?

Він несе на спинці

Осінь золоту.


 

 Кінець гри. Оголошення результатів оцінювання кожного учня.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мамай Валерія
    Дякую за гарний матеріал, використаю з Вашого дозволу.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Миронова Ярослава
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 січня 2018
Переглядів
4211
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку