Урок-гра "Завдання від Колобка "

Про матеріал

Головне завдання уроку сформувати стійкий інтерес до інформатики; перевірити знання, уміння та навички з предмета, а також розвивати пізнавальну активність учнів, пам'ять, уміння аналізувати й логічно мислити, упевненість у власних силах;

Перегляд файлу

Мета: 

  • формувати стійкий інтерес до інформатики; перевірити знання, уміння та навички з предмета, спонукати до самостійного опанування учнями предмета;
  • розвивати пізнавальну активність учнів, пам'ять, уміння аналізувати й логічно мислити, основи комунікативного спілкування, упевненість у власних силах;
  • виховувати взаємоповагу, культуру поведінки та повагу до чесних змагань;

 

Обладнання: роздатковий матеріал, папір, ручки, таблиця для підрахунку результатів, грамота для переможців, призові жетони, плакати з висловлюваннями про інформатику, комп’ютер, проектор.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

  • привітання;

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Дiти, а чи любите ви слухати казки?

— Яка казка є вашою улюбленою? Чому?

— Сьогоднi ми також потрапимо у вiдому вам казку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Для того, щоб дізнатися в яку казку ми потрапимо, вам потрібно розгадати кросворд.
  1. Складова комп’ютера. (сканер)
  2. Пристрій, без якого неможливий інтернет. (модем)
  3. Мережа, що об’єднує комп’ютери в одному приміщенні. (локальна)
  4.  Область, як правило, прямокутної форми, що займає весь екран або його частину (вікно).
  5. Програма, призначена для того, щоб заходити в інтернет (браузер)
  6. Відомості про навколишній світ (інформація)
  7. Вид інформації за способом сприймання (смакова).

У другому вертикальному рядочку ключове слово назва казки Колобок

  • Молодці! Розпочнемо казку.

Були собі дід та баба та дожились уже до того, що й хліба нема. Дід і просить:

— Бабусю! Спекла б ти колобок!

— Та з чого ж я спечу, як і борошна нема?

— От, бабусю, піди в хижку та назмітай у засіку борошенця, то й буде колобок.

  • Дітки, хочете допомогти бабусі спекти колобок? Для цього вам потрібно відгадати загадки.

Я показую об’єкти,

Фото-, відео проекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний … (монітор).

 

А, Б, В, Г, Д і кома –

Всім, мабуть, уже відома

Така клавішна структура.

Звісно ж це … (клавіатура).

 

Різні пристрої ховає,

Їх він струмом наділяє,

Усі розв’язує проблеми,

Зберігає мікросхеми.

(системний блок)

Я магнітний бутерброд,

Та мене не з’їсть ваш рот.

Файли й папки – це дієта

Для магнітної … (дискети).

  • Отже, спекла баба колобок та й поклала на вікні, щоб простигав.

А він лежав, лежав на вікні, а тоді з вікна на призьбу, а з призьби на землю в двір, а з двору за ворота та й побіг покотився дорогою.

Біжить та й біжить дорогою, коли це назустріч йому зайчик.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, зайчику-лапанчику.

— Якщо хочеш, щоб я тебе не з'їв, то виконай завдання.

Та й побіг знову. Біжить та й біжить... Перестріває його вовк:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, вовчику-братику.

— Якщо хочеш, щоб я тебе не з'їв, то виконай завдання.

Та й побіг... Аж іде ведмідь.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, ведмедику.

  • Тоді завдання виконай. Допоможемо дітки.

Та й побіг. Біжить та й біжить дорогою... Стрічається з лисичкою:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, лисичко-сестричко.

— Дітки, а ви хочете, щоб лисичка не зїла колобка? Тоді допоможемо йому виконати завдання.

СІКІ+А+НЕРВВ

КОМАНДИРИР+А

МЕ+Н+ЮЛАЛА

КІТІТ+ОД

ПАМЯТКАКА+Ь

КЛАВДІЯДІЯ+ІА+ТУР+А

 

ІV. Підсумок уроку.

  • Спасибі, дітки, за допомогу. Тепер  колобок може повернутися додому. От і казочці кінець, а хто слухав —молодець.
doc
Додано
12 квітня 2018
Переглядів
1031
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку