Урок (план-конспект) "Безпечне користування інтернетом"

Про матеріал

2 Клас (можна використати і для учнів 3 класу)

Урок. Правила безпечної роботи в Інтернеті. Приватна та публічна інформація. Вікові обмеження на перегляд вмісту сторінок.

Цілі:

навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти приватну та публічну інформацію;

розвивальна: розвивати процеси мислення у дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп'ютери, роздатковий матеріал, презентація.

Перегляд файлу

2 Клас (можна використати і для учнів 3 класу)

Урок.  Правила безпечної роботи в Інтернеті. Приватна та публічна інформація. Вікові обмеження на перегляд вмісту сторінок.

Цілі:

навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти приватну та публічну інформацію;

розвивальна: розвивати процеси мислення у дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: комп’ютери, роздатковий матеріал, презентація.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Привітання. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Для того, щоб дізнатися сьогоднішню тему уроку ми розгадаємо кросворд (діти діляться на 4 команди по 3-4 учні для розгадування кросворду). Команда, яка перша розгадає кросворд отримує додатково + бонус.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кросворд з інформатики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

б

р

а

у

з

е

р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

н

е

т

б

у

к

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

з

н

а

ч

к

и

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

п

р

и

н

т

е

р

 

 

 

 

 

 

 

5

м

о

д

е

м

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

т

а

ч

п

е

д

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

м

о

н

і

т

о

р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

м

и

ш

а

 

 

 

 

 

 

 

 

9

р

о

б

о

ч

и

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

і

н

ф

о

р

м

а

ц

і

я

 

 

 

 

11

в

і

к

н

о

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

к

л

а

в

і

а

т

у

р

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

с

и

с

т

е

м

н

и

й

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

п

р

о

ц

е

с

о

р

 

 

 

 

 

 

15

к

о

л

о

н

к

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

м

е

н

ю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

п

а

м

 

я

т

ь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Програма для перегляду веб-сторінок.

 

 

2

один з портативних компютерів.

 

 

3

знаходяться на робочому столі ПК

 

 

4

Пристрій дія виведення інформації на бумагу.

 

5

пристрій для підключення до Інтернетц

 

 

6

пристрій для введення інформації в ноутбук

 

7

пристрій для візуального виведення інформації

 

8

і звір,  і пристрій для введення інформації (маніпулятор)

9

після ввімкнення ПК з'являється на екрані … стіл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

новини, нові знання,

відомості

 

 

 

11

якщо запустити програму на виконання, то на екрані з'явиться …

12

на ній розміщуються  клавіші

 

 

 

13

В ньому знаходяться пам'ять комп'ютера

 

 

14

пристрій для обробки інформації в комп'ютері

 

15

пристрій для виведення звукової інформації

 

16

список дій в комп'ютері, з яких можна вибрати потрібну

17

зберігає інформацію

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Які слова ми отримали – безпечний Інтернет. Давайте згадаємо, що таке Інтернет?

Діти відповідають – це глобальна комп’ютерна мережа. В ній люди шукають інформацію.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Але цей пошук може бути небезпечним, якщо не дотримуватися певних правил.

Давайте переглянемо презентацію про ці правила та одного непосидючого хлопця.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації ) .

Сьогодні ми дізнаємось про основні правила безпечної поведінки в Інтернет та про ще деякі важливі поняття, що стосуються даної теми.

Повторення правил поведінки в комп’ютерному кабінеті (слайд 2).

Пригадаємо, основні поняття, які ми з Вами вивчили: слайд 4

  • Що таке Інтернет?
  • Через яку програму, ми шукаємо інформацію?
  • Що таке браузер?

Слйд 5. Інтернет – комп’ютерна мережа поєднаних між собою комп’ютерів, що розташовані по всьому світу.

Слайд 6 – Інтернет можна відвідувати за допомогою спеціальної програми, наприклад Google, з яким ми вже трішки познайомилися на попередньому уроці. Він являється браузером.

Слайд 7. Отже Браузер – комп’ютерна програма, що надає можливість переглядати веб сторінки

Слайд 8. Крім Google  існують такі браузери як Mozilla Firefox (лисичка на планеті), Опера (буква O), Interrnet Explorer (буква Е), Safari (у вигляді компасу).

А тепер одна історія про одного хлопчика – слайд 9. Одного разу Павлик вирішив знайти нову гру, завантажив її і в результаті вірус зіпсував багато файлів на комп’ютері.

Слайд 10. Через деякий час Павлик отримав листа та не перевіривши відправника (подумав від товариша)  та завантажив з цього листа файл, та знову з вірусом, який зіпсував його файли.

Слайд 11. Наступного дня Павлик вирішив відправити см на безкоштовний номер для закачування нової гри, але на жаль смс виявилось дорогокоштуючим, в результаті чого рахунок на телефоні Павлик став нульовим.

Слайд 12. Через тиждень Павлику було сумно і він вирішив познайомитися з дівчинкою в Інтернеті та домовився з нею про зустріч у нього вдома. Але на жаль дівчинка виявилася дорослим грабіжник. Про наслідки такого спілкування ви вже здогадалися.

Слайд 13. Скажіть діти про які висновки можна зробити з даної історії?

Слайд 14. Не закачуй з Інтернету підозрілі файли!  Не відкривай листи від незнайомців!

Не спілкуйся з незнайомцями !!!

Слайд 15. Не надсилай нікому в Інтернеті смс.

Діти, чому не можна скачувати будь-який файл? – тому що можна завантажити комп’ютерний вірус.

Що ж таке вірус? Слайд 15. Комп’ютерний вірус – програма яка унеможливлює роботу будь-якого пристрою та здатна викрадати дані й видаляти файли

Якщо вам так вже ж не терпиться закачати якийсь файл з Інтернет – перевірте його спеціальної програмою – антивірусом. Слайд 16. Антивірус – програма яка виявляє та знешкоджує віруси.

Слайд 17. Правила безпечного користування Інтернетом:

  1. Не повідомляй пароль
  2. Запитуй у дорослих
  3. Будь обережним з незнайомцями.
  4. Не зустрічайся з незнайомцями
  5. Не поспішай надсилати смс
  6. Не відповідай на листи незнайомцю
  7. Не розповідай про себе.
  8. Не відкривай невідомі тобі файли

 Слайд 18. Правила безпечного користування Інтернетом:

  • Не заходьте на сумнівні сайти
  • Не все те, що в інтернеті може бути достовірним
  • Будьте обережні зі своїми віртуальними друзями
  • Встановіть антивірусну програму
  • Використовуйте фільтри електронної пошти та не відповідайте на спам повідомлення.
  • Довге користування Інтернетом може викликати Інтернет-залежність.

 

 Слайд 19. Безпечна країна Онляндія  пропонує такі свої правила безпечного користування:

. Картинки по запросу правила безпечного інтернету

Слайд 20. Не заходь на сайти для тих, кому за 18.  Обмеження на віковий зміст веб-сторінок існує з ціллю вберегти дитину від інформації, до якої дитяча психіка ще не готова! Усьому свій час!

Слайд 21. Нічого не купуй самостійно в Інтернеті.

Слайд 22. В Інтернеті є також поняття приватної та публічної інформації.

Приватна інформація — інформація про якісь відомості, доступ та поширення якої можливі лише за згодою її власників та на тих умовах, які вони вкажуть.

Будь-який продукт чи річ має свого автора.

Авторські права — це набір правил, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності

Використовуючи чужу інформацію будьте дуже обережні! Нехтування авторським правом є правопорушенням.

 V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

VІ. Усвідомлення набутих знань – робота з роздатковим матеріалом – слайди № 25-27

VII. Формування вмінь та навичок

Практичне завдання

Сьогодні діти, ми будемо подорожувати безпечною країною Он-ляндією.

В строку браузера ввести пошуковий запит безпечна країна для дітей.

Знайти з допомогою браузера інформацію про автора програми «Сходинки»

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VIII. Підбиття підсумків уроку

Про які правила безпечної поведінки в Інтернет ми дізналися?

Що таке приватна інформація? 

Навіщо існує авторське право?

Що буде якщо порушувати авторське право?

Чому існують вікові обмеження на відвідування деяких сайтів?

Чим вам сподобалася безпечна Інтернет країна  Он-ляндія?

ІХ. Домашнє завдання

Вивчіть правила безпечної поведінки в Інтернеті.

Намалюйте хоча б одне правило Інтернет безпеки.

Складіть список з 10 предметів які вас оточують і на вашу думку захищені авторським правом

 

docx
Додано
12 квітня 2018
Переглядів
5804
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку