Урок "Хімічні властивості води. Кислоти"

Про матеріал
Мета: Навчальна – повторити класифікацію оксидів; продовжувати формування учнів з особливостями взаємодії кислотних оксидів з водою; ознайомити із поняттям «індикатор»; Розвиваюча – розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, вміння класифікувати оксиди, хімічну мову; Виховна – виховувати зацікавленість у вивченні предмету, почуття відповідальності за результат власної діяльності.
Перегляд файлу

7 клас 1.03.19

 

Урок № 39

Тема: Взаємодія води з оксидами. Кислоти.

Мета:

          Навчальна – повторити класифікацію оксидів; продовжувати формування учнів з особливостями взаємодії кислотних оксидів з водою; ознайомити із поняттям «індикатор»;

          Розвиваюча – розвивати пізнавальну активність, логічне мислення, вміння класифікувати оксиди, хімічну мову;

          Виховна – виховувати зацікавленість у вивченні предмету, почуття відповідальності за результат власної діяльності.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

    1. Представлення доповідей учнів про кислоти;

    2. Повторення класифікації оксидів (колективно).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

   Як можна розпізнати речовину без назви?

ІV. Засвоєння нових знань

1.Взаємодія води з кислотними оксидами.

При взаємодії кислотного оксиду з водою утворюються кислоти:

Взаємодія сульфур (IV) оксиду з водою:

SО2 + Н2О = Н2SО3  - сульфітна кислота.

Взаємодія фосфор (V) оксиду:

Р2О5+ ЗН2О = 2Н3РО4  - ортофосфатна кислота (перегляд відеоролику)

2. Індикатори

Як можна визначити кислоту серед безбарвних розчинів інших речовин ?

Кислоти можна визначити серед інших безбарвних розчинів за допомогою визначника (індикатора)

Індикатори ― це речовини, які змінюють  забарвлення залежно від середовища (кислотне, лужне, нейтральне)

Види – фенолфталеїн, метилоранж, універсальний папірець.

3. Склад  молекули кислоти.

Молекула кислоти складається з атомів Гідрогену і кислотного залишку (аніони)

Валентність кислотного залишку визначається кількістю атомів Гідрогену в кислоті, здатних заміщуватись на атоми металів

V. Керована практика

Робота в групах

1. Дослідження речовин за середовищем

Клас об’єднується в малі групі ( по 4 учня ). Кожна група отримує штативи з пробірками невідомих речовин та індикатори. Завдання! За допомогою індикаторів виявити, яке середовище міститься в пробірках.

2. Скласти та/або розв’язати хімічні рівняння з утворенням кислот

1 група.

Сульфур (ІV) оксид + Н2О =

Фосфор (V) оксид + Н2О =

Карбон (ІV) оксид + Н2О =

Нітроген (V) оксид + Н2О =

2 група.

Силіцій (ІV) оксид + Н2О =

Сульфур (VІ) оксид + Н2О =

Нітроген (V) оксид + Н2О =

Фосфор (V) оксид + Н2О =

3 група

SiO2 + Н2О =

SO3 + Н2О =

P2O5 + Н2О =

N2O5 + Н2О =

4 група

1.Вставити індекси в кислотах: H?PO4;        H?CO3;        H?SO4;         H?SO3.

2. Записати формули оксидів: Карбон (ІV) оксид;    фосфор (ІІІ) оксид;   хлор (VІІ) оксид;   алюміній оксид.

5 група

1.Вставити індекси в кислотах: Н?Сl;         H?SO3;         H?SiO3;       H?PO4.

2. Записати формули оксидів: Карбон (ІІ) оксид; фосфор (V) оксид;  купрум (І) оксид; сульфур (VІ) оксид.

VІ. Підведення результатів груп

Відповіді проектуються на екран

1. Що сьогодні було для вас цікавим?

2. Що було складним?

3. Що було незрозумілим?

VІІ. Висновки

VІІІ. Домашнє завдання

Параграф 29

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
10 березня 2019
Переглядів
1004
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку