Урок "І. Франко «Фарбований Лис». Образ Лиса, риси його характеру"

Про матеріал

Розробка уроку з української літератури для 5 класу "І. Франко «Фарбований Лис». Образ Лиса, риси його характеру". Формування предметних компетентностей: пояснення особливостей літературної казки, переказування фрагментів казки, аналіз поведінки Лиса, розрізнення головних і другорядних персонажів. Ключових компетентностей: учні дають власну оцінку вчинкам і поведінці персонажів, толерантно відстоюють власну позицію. Виховання емоційно-ціннісного ставлення: осмислення негативної ролі лицемірства, хвалькуватості в житті сучасної людини.

Перегляд файлу

Урок з української літератури

5 клас

Тема:  І. Франко «Фарбований Лис». Образ Лиса, риси його характеру

Мета: навчити учнів давати власну оцінку вчинкам і поведінці дійових осіб, відрізняти головних персонажів від другорядних, удосконалювати вміння виразно і правильно читати казку в дійових особах; виховувати осмислення негативної суті лицемірства, зазнайства і хвалькуватості в житті людини.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок

Засоби навчання: ілюстрації до казки, мультиплікаційний фільм

Перебіг уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку

Дивись вперед з надією,

Назад – із вдячністю,

Угору – з молитвою,

Униз – з покаянням,

Всередину – з увагою,

А навкруги – з любов’ю

                          ( валеохвилинка)

2. Вступне слово вчителя

Іноді, коли комусь довго таланить, усе вдається, то він стає самовпевненим, пихатим, необережним, і має потім великі неприємності. Так трапилося і з героєм казки І. Франка « Фарбований Лис».

ІІ. Оголошення теми, завдань і цілей уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Перевірка домашнього завдання

Переказування казки від імені автора і дійових осіб.

Виразне читання в особах вказаних епізодів казки.

  1. Бесіда
  • Хто головний герой твору?
  • Як сприймається читачем з перших рядків казки?
  • Як жилося звірям за царювання Лиса?

ІV. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу

  • Визначте основні риси вдачі Лиса та складіть інформаційне гроно:

І варіант – за допомогою прикметників;

ІІ варіант – за допомогою дієслів

 Коло думок

  1. Як автор ставиться до Лиса?
  2. Як ставитеся до героя казки Ви?
  3. Як ви ставитеся до людей, які обманюють оточуючих?
  4. Чи можна чинити кривду заради власного порятунку?
  5. Так проти яких людських вад спрямована ця казка? Свою думку обгрунтуйте.

Фізкультхвилинка

V. Самостійне застосування учнями знань

  1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Визначіть тему й основну думку казки.

Орієнтована відповідь

Тема: зображення пригод Лиса Микити, його нечесного способу життя та отримання гідної кари

Основна думка: засудження обману, хитрості, нечесності; висміювання пихатості та боягузтва.

  1. Творче завдання

І група

  • Дібрати прислів’я і приказки, що відображають риси характеру Лиса.

Наприклад: Тіло в золоті, а душа в болоті.

Не кажи гоп, доки не перескочиш.

ІІ група

  • Скласти сенкан про Лиса

Зразок: Лис Микита

Хитрий, пихатий

Глузував, вихвалявся, обдурював

Брехня його нарешті розкрилася

Хитрун

  1. Рольова гра

Виступіть у ролі захисника та обвинувача Лиса Микити, склавши 2-3 пунктів своєї промови.

VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання

Завершальне слово вчителя.

Перемогою скривджених над кривдником закінчується казка « Фарбований Лис». Отже, це підводить до висновку, що основою людських взаємин мають бути взаємоповага, справедливість, добро.

VII. Домашнє завдання

Прочитати казку В. Королева- Старого «Хуха – Моховинка».

За бажанням скласти невелику казку про домашніх тварин.

docx
Додано
12 листопада 2018
Переглядів
1181
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку