Виховний захід «Свято казки»
Мета: Розкрити роль казки у розвитку особистості. Розширювати світогляд учнів. Вчити дітей розуміти моральний зміст казки. Розвивати творчі здібності дітей, зв`язне мовлення, поповнювати словниковий запас дітей. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного. Виховувати читацькі інтереси.
Обладнання: ілюстрації до казок, костюми, проектор, комп’ютер, магнітофон.
Хід заняття:
І . Організація групи
ІІ. Розминка(створення сприятливого психологічного клімату) СЛАЙД
А тепер усміхніться один одному й подаруйте чудовий настрій.
- Я всміхаюсь сонечку!
- Здрастуй, дороге!
- Я всміхаюсь квіточці!
- Хай вона росте!
- Я всміхаюсь дощику!
- Лийся мов з відра!
- Друзям усміхаюсь!
- Зичу всім добра!
ІІІ. Повідомлення теми заходу.
- Добрий день, любі діти!
- Добрий день, любі гості!
- Сьогодні ми зібралися тут, щоб потрапити в гості до казки, зустрітися з улюбленими казковими героями.
ІV. Усвідомлення змісту
Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а вже потім розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, ви стаєте добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими.
СЛАЙД
Прислів`я : «Казки маленькі ,а розуму в них багато»
(Як ви розумієте це прислів`я, відповіді дітей)
СЛАЙД
V. Актуалізація знань.
СЛАЙД+ВІДЕО (ПІСНЯ)
- Виступ дітей.
Українка:
Запрошуємо усіх дітей,
Запрошуємо усіх гостей
На зустріч з казкою
В чудовий день оцей.
Українець:
Увага! Увага!
Вже час розпочинати
Веселе, радісне свято.
Чудових дитячих казок!
VІ. Робота за темою.
Завдання «Кубування»(діти кидають куб і відгадують з якої казки)
СЛАЙД
З якої казки предмет ?
1. Золоте яйце (Курочка ряба)
2. Пшеничний колосок (Колосок)
3. Тарілка (Лисичка і журавель)
4. Черевичок (Попелюшка)
5. Золотий ключик (Буратіно)
6. Тюльпан (Дюймовочка)
Бачу вправні ви малята.
Дружні, віддані, завзяті.
Час настав нам вирушати у країну казок.
(Звучить мелодія «Веселкова».)
Телеграма
СЛАЙД
(Листоноша приніс телеграму з завданням.)
Відповідь. Сім героїв: мишка - шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан - іклан, ведмідь - набрід.
Відповідь. Четверо звірят: зайчик, лисичка - сестричка, вовчик-братик, ведмедик.
Відповідь. Шість героїв: дід, баба, внучка, собачка, котик, мишка.
Відповідь. Четверо Вовк, ведмідь, заєць, лисиця.
Завдання . «З якої казки?»
СЛАЙД
1. «Баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку…»( «Ріпка»)
2. «Я не пила , я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…» («Коза-дереза»)
3. «А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» («Курочка Ряба»)
4. «Уліз ведмідь – семеро стало…» («Рукавичка»)
5. «Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.»(«Колобок»)
6. «Котику-братику, несе мене Лиска
По каменю-мосту на своєму хвосту,
Порятуй мене!» («Казка про Котика і Півника»)
7. «Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику…»(«Лисичка та Журавель»)
Фізкультхвилинка СЛАЙД
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка,
Вирушали на зарядку.
Похитали головою,
Раз притупили ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо.
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
СЛАЙД
Завдання .«Назвати казки за ілюстраціями до них.» Слайд-шоу
СЛАЙД
Заздалегідь приготовані слайди-ілюстрації до казок. По черзі показують ілюстрації і виконують завдання:
- Назвати до якої казки належить дана ілюстрація?
Завдання.«З’єднай прислів’я»
СЛАЙД
(Поясніть прислів’я)
Завдання.«Країна загадок».
СЛАЙД
Завдання . Інсценізація казки «Ріпка» (Стара казка на новий лад)
Казка „Ріпка"
Автор. Посадив на городі дід ріпку. Виросла ріпка велика-превелика. Настала холодна осінь, а ріпка проситься:
Ріпка. - Ой, дідусю білобровий,
Занеси мене в комору.
Автор.Став дід ріпку із землі тягти. Тягне-потягне, витягти не може.
Покликав він на поміч бабусю.
Дід: - Ей, бабусю, не сиди.
Ріпку вирвати допоможи.
Автор.Тягнуть-потягнуть, витягти не можуть.
Кличе бабуся свою внучку.
Баба: -Внученько, рідненька,
Допоможи нам з ріпкою справитись, серденько.
Автор.Тягнуть знову, а ріпка міцно в землі сидить.
Кличе внучка свою собачку Жучку:
Внучка:- Жучко, де ти, приєднайся.
Ріпкувирвати постараймося!
Автор.І знову витягнуть не можуть.
Кличе Жучка Кицю:
Жучка:- Кицю, люба, веселенька.
Злазь зі припічка тепленького.
Рукавички одягли.
Ріпкувирватипоможи.
Автор.Тягнуть руками, спираються ногами, промучалися весь день, а ріпка сидить, як пень.
Киця. Що ж, прийдеться кликати мишку Сіроманку, нашу вихованку.
З'являється Мишка.
Мишка:Щоб справитись з ріпкою скоренько
Давайте зробимо вправи гарненько
Будемо гантелі піднімати
Та м'язи міцні качати.
Раз і два і,
Вліво, вправо
Вийде діло в нас на славу.
Ще раз разом усі.
Стали, потягнули!
Витягли ріпку!
Автор. Ось і казці кінець, а хто слухав молодець.
А зараз ми побачимо ,чи уважно ви дивились казку?
Вправа «Фантастичні гіпотези»
СЛАЙД
-Щоб було ,якби Киця не позвала мишку?
-Вона б ріпку не витягла
-А чому?
-Тому ,що не хватило сили.
Вправа «Придумані історії»
СЛАЙД
-Якби у нас був сьомий герой:наприклад : кріт?
- Щоб було ?
- Де живе?
- В землі?
-Він би підкопав і не треба було тягти ріпку
Виставка книжок «Українські народні казки»
СЛАЙД
VІІ. Підсумок заняття
Казка – це чарівний світ, мудрості криниця.
Хай живе мільйони літ і не замутиться.
Хай навчає люд завжди, як по правді жити.
Щиру дружбу берегти, рідний край любити.
Українка та Українець:
Любі хлопчики і дівчата!
Закінчилось наше свято!
Ми вам хочем побажати
Казок багато прочитати!
Рефлексія (намалюємо настрій).