Тема. Іменники. Назви істот і неістот
Мета:
Формування предметних компетентностей:
розширити і поглибити знання учнів про іменник як частину мови; познайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»; учити розрізняти їх за характеристиками, ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети, ставити запитання до слів, розвивати мовлення, пам`ять, пізнавальний інтерес; збагачувати словниковий запас учнів і вдосконалювати навички каліграфічного і грамотного письма.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду діяльності на інший; розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати зв’язне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування;
самоосвітньої: через самостійну роботу в класі;
здоров’язбережувальної: розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;
загальнокультурної: дотримуватися правил поведінки на уроці; бачити прекрасне у природі і житті людей, берегти природу; виховувати любов до рідної мови та її багатозначності.
Обладнання: підручник Інна Большакова, Марина Пристінська «Українська мова та читання»3 клас, конструктор LEGO, інтерактивна гра «Істота (Хто?), неістота ( Що?) », гра «Хто я?», кольорові слова: іменники, назви істот, назви неістот.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Хід уроку
Продзвенів дзвінок,
Покликав на урок.
Вправа «Сенкан»
Знайти у реченні іменник. Довести, що знайдене слово є іменником (пригадати правило).
Світить яскраве сонце.
ІІ Основна частина
Жовта цеглинка – повторити вивчене про іменник.
Зелена цеглинка – познайомитись із терміном «назви істот»
Оранжева цеглинка – познайомитись із терміном «назви неістот»
Блакитна цеглинка – оцінити свою роботу на уроці
3. Досліджуємо мовлення/взаємодіємо усно:
Фізкультхвилинка
ІІІ Заключна частина
Правила гри
Ведучий витягує картку із зображенням, яке він не бачить, і задає
запитання іншим учням, які мають відповідати «Так» або «Ні».
Завдання ведучого - здогадатися що чи хто зображений на малюнку.
- Чому ми грали саме в цю гру на уроці?
Учні будують вежу:
Жовта цеглинка – повторили вивчене про іменник.
Зелена цеглинка – познайомились із терміном «назви істот».
Оранжева цеглинка – познайомились із терміном «назви неістот».
Залишилось лише оцінити свою роботу на уроці, щоб добудувати вежу.
За допомогою кольорів світлофора кожен учень оцінює свою роботу на
уроці.
Блакитна цеглинка – оцінили свою роботу на уроці.
Вежу добудували.
С. 97, правило; с. 98, вправа 4.