Урок інформатики для 8 класу з теми "Додавання до відеокліпу відеоефектів та налагодження переходів між його фрагментами. Практична робота "Створення відеокліпу".

Про матеріал

План-конспект подвійного уроку інформатики для 8 класу з елементами національно-патріотичного виховання

Перегляд файлу

 

8 клас          інформатика

Тема уроку.  Додавання до відеокліпу відеоефектів та налагодження переходів між його фрагментами. Практична робота. Створення відеокліпу «Прогулянка рідним містом».

Мета уроку:

  • закріпити знання та навички по роботі в програмі AVS Video Editor та створюванню відеокліпів;
  • розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, уважність, розвивати творчий підхід до поставленої задачі;
  • виховувати естетичний смак, національну свідомість, патріотичні почуття до рідного міста; творчі здібності.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Девіз уроку:

Забудеш рідний край –

   тобі твій корінь всохне. 
                     П.Тичина

 

СТРУКТУРА УРОКУ:

І.   Організаційний етап.   

II.   Перевірка домашнього завдання.

III.   Актуалізація опорних знань.

IV.   Повідомлення теми і мети уроку.

V.   Застосування знань, формування вмінь та навичок          .

VІ.   Підбиття підсумків уроку.

VІI.  Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний етап.

 (Привітання).

Ми всі любимо мандрувати безкрайніми просторами Всесвітньої павутини і неодноразово бачили надокучливі рекламні ролики, веселі анімаційні картинки, слухали музику відомих і невідомих виконавців, дивилися найцікавіші моменти футбольних матчів чи телепрограм «Україна має талант», «Х-фактор», «Голос країни». Усе перелічене належить до тієї складової віртуального світу, яка робить наше життя більш цікавим, барвистим, насиченим – світу мультимедіа. В цей світ на минулих уроках зазирнули і ми.

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

Добірка фото- та відеоматеріалів про пам’ятки, історичні місця, «цікавинки» рідного міста, які потрібно було знайти в мережі Інтернет або підготувати самостійно.

 

  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Давайте пригадаємо, яку тему ми вивчали і в якому програмному середовищі працювали на минулому уроці? (Тему «Створення відеокліпів» і працювали в програмі AVS Video Editor) Яке, на вашу думку,  слово є ключовим у темі, яку ми вивчаємо? (Ключовим словом є слово «Мультимедіа»).
  2. Для повторення вивченого учням надається опорний конспект.

 

Терміни до уроку «Створення кліпів»

Мультимедіа - це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими візуальними ефектами, оснащений інтерактивним інтерфейсом з елементами керування.

Windows Movie Maker (AVS Video Editor) - програма для створення, редагування і монтажу відеороликів або відеофільмів.

Кліп - файл, який може бути відкритий і використаний в програмі Windows Movie Maker (AVS Video Editor).

Мультимедійний програвач - програма, призначена відтворювати файли мультимедіа.

Кодек - програма, що перетворює дані для їх подальшого використання.

Збірник - місце для збереження впорядкованих кліпів.

Кадр - статичні зображення, що з’єднуються послідовно і утворюють відео.

Розкадровка - послідовність кліпів.

Проект - документ програми Windows Movie Maker, який має розширення mswmm.

Перехід - заміна одного кліпа іншим.

Фільм - готовий проект, що зберігався за допомогою майстра збереження фільмів.

Титри - текст, що виводиться у фільмі.

Частота кадрів - кількість кадрів в 1 сек під час показу відео.

Монтаж - процес створення кліпу шляхом додавання або видалення файлів.

  1. Повідомлення учня.

Ідейною передумовою виникнення технології мультимедіа запропонував американський вчений Ваннівер Буш. Він запропонував створити пристрій, за допомогою якого людина зможе зберігати різні види потрібної їй інформації та переглядати її з достатньо високою швидкістю. Ця ідея була ним реалізована у формі системи, що працювала з комбінацією графіки, звуку, відео та анімації. Ці окремі системи поєднала в собі технологія мультимедіа наприкінці 80-х років 20 століття. Застосування мультимедіа в гуманітарній галузі пов’язують з ім’ям Біла Гейтса, якому належить ідея створення й успішного реалізування на практиці мультимедійного продукту. Саме в роботі Біла Гейтса поєдналися три основні принципи мультимедіа:

  1. Інформація подається в усіх можливих різноманітних формах.
  2. У проекті наявні кілька сюжетних ліній.
  3. Проект має художній дизайн.

 

IV.   Повідомлення теми і мети уроку.

Пригадавши теоретичні положення про мультимедіа та основні терміни відеоредактора AVS Video Editor, ми можемо приступати до оформлення кліпу або, як ще кажуть, до відеомонтажу фільму. Саме з цим пов’язана тема нашого уроку «Створення відеокліпу». Мета нашої практичної роботи: закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити фільм «Прогулянка рідним містом». Для створення кліпів ви будете використовувати графічні файли та відео про наше місто, які підготували дома.

 

V. Застосування знань, умінь та навичок. Виконання практичної роботи «Створення відеокліпу».

Інструктаж з правил техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хвилин після початку роботи).

Не повертаючи голови, подивитись направо і зафіксувати погляд на кілька секунд, потім подивитись вдалечінь прямо. Аналогічно виконати вправу з фіксацією наліво, угору, додолу. Повторити 4-5 разів.

Часто заплющувати і розплющувати очі (кліпати) протягом 20-30 секунд.

 

Інструктивна картка

1.  Завантажити програму AVS Video Editor.

2. Додати необхідні фрагменти для розкадрування.

3.  Додати до кожного з них відеоефект.

4.  Встановити переходи між всіма фрагментами.

5.  Додати титри на початку кліпу та в кінці (автор).

6. Зберегти кліп як фільм на своєму комп’ютері в своїй папці. Назва файлу повинна відповідати назві фільму.

10. Знайти в мережі Інтернет музикальний файл, який відповідає ідеї фільму та вставити його до кліпу. Переглянути фільм на своєму комп’ютері з музичним супроводом.

8.  Переглянути фільм на своєму комп’ютері та оцінити його.

9. Відповісти в зошиті на тест.

 

Лист самооцінювання

Наявність відеоефектів (застосовано до всіх слайдів, вибірково) 1-2 бали 

Музичний супровід фільму (1-2 бали) 

Наявність відео переходів між кадрами (1-2 бали) 

Наявність титрів (1-2 бали) 

Музичний супровід (1-2 бали)

Естетичний рівень відео кліпу (1-2 бали) 

Всього                   

 

Тест (так - ні).

  1. Відеоредактор Windows Movie Maker (AVS Video Editor) призначений для створення,

редагування і монтажу відеороликів?        

  1. Шкала часу використовується для перегляду та зміни послідовності кліпів проекту?                                                                                                                                                         
  2. «Обрізати» початок чи кінець кліпу можна на Шкалі часу?   
  3. Під час приховування частин кліпу дані видаляються з матеріалів

джерела?            

  1. Титри не можуть бути розміщені на графічних чи відеооб’єктах?   
  2. Створенні написи вставляються на доріжку титрів або на відео доріжку? 
  3. Створений коментар буде вставлено на звукову або музичну доріжку? 
  4. Для кожного кадру можна встановити лише один відео ефект?  
  5. Для видалення ефекту слід вибрати кнопку у вигляді зірочки на кадрі  і натиснути Enter?                                                                                                                                           
  6.  Додавати відеопереходи до проекту зручніше на Аркуші розкадрування?

 

VІ. Підбиття підсумків уроку.

Як говорить народна мудрість «Краще один раз побачити,  ніж сто разів почути». І ми з вами побачили у створеному фільмі, яке красиве наше рідне місто. Саме для цього і призначені файли мультимедіа, які мають не лише відео, а й звук, анімацію, тітри.

Гра «Барометр настрою».

Учням роздаються червоні, зелені та жовті картки. Відповідно до того, чи сподобався урок, учні піднімають:

  • зелену картку, якщо урок сподобався;
  • жовту, якщо учень не може визначитися; 
  • червону, якщо урок не сподобався.

 

VI. Домашнє завдання.

Вивчити теоретичний матеріал за підручником.

Творче завдання. Продовжити роботу над проектом «Прогулянка рідним містом», застосувати всі набуті знання з теми «Створення потокових презентацій».

 

 

doc
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
2454
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку