Урок-казка « Числа від 11 – 20. Лічба від 10 до 20. «Сусіди» числа. Порівняння чисел у межах 20. Збільшення і зменшення чисел другого десятка на 1. Розв’язування задач»

Про матеріал
Віршовані розробки уроку з математики для 1 класу. Урок-казка « Числа від 11 – 20. Лічба від 10 до 20. «Сусіди» числа. Порівняння чисел у межах 20. Збільшення і зменшення чисел другого десятка на 1. Розв’язування задач»
Перегляд файлу

Тема. Числа від 11 – 20. Лічба від 10 до 20. «Сусіди» числа. Порівняння чисел у межах 20. Збільшення і зменшення чисел другого десятка на 1. Розв’язування задач.

Мета: 1. Формування ключових компетентностей:

                        навчальної –  вміння логічно мислити;

                        соціальної – формувати вміння виконувати різні ролі й функції в колективі.

             2. Формування предметних компетентностей:

  • ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка;
  • закріплювати вміння і навички додавати і віднімати в межах 10;
  • розвивати увагу, кмітливість;
  • удосконалювати обчислювальні навички;
  • виховувати бажання надавати допомогу в складній ситуації.

Обладнання:  кольорові олівці, ромашки із  диференційованими завданнями, зображення хатки, бджіл, Лісовика, метелика, ластівки, равлика, комашки сонечка, квітів, їжачка, 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

Встаньте, діти, поверніться,

Одне одному всміхніться.

Руки подайте одне одному враз

Лихо й байдужість минає хай вас.

Гостей наших привітайте

І за парти ви сідайте.

 

День за днем летить стрілою

Й ви вперед ідіть зі мною.

До вершин математичних

Треба рухатися звично.

 

Що ж, берімось до роботи.

Щоб додати вам охоти

Знання міцні здобувати,

Слід задачі розв’зати.

 

                                               1. Усний рахунок

Віялом математичним

Скористаєтесь тут звично.

 

У білки 10 білченят,

А горішків в неї 5.

Хто ж із вас, малята, знає,

Скільки ще не вистачає?

 

 

Вовченята-сіроманці

Чистять зуби рано-вранці.

Тато, мама, двоє діток.

           Скільки їм потрібно щіток?

 

Зайченят у зайця 7.

Треба їсти дати всім.

10 яблук заєць мав.

По одному дітям дав.

Скільки залишилось в нього?

Хто прийде на допомогу?

 

2. Проблемна ситуація

 

Але що за шум лунає,

Працювати заважає?

Хтось гуде, пищить, дзижчить.

Треба щось з всім цим робить.

 

Розпитаємо, що сталось,

У малят цих лісових.

Ось що чуємо від них…

 

На галявці лісовій

Жив в хатинці дружний рій.

Бджілки вранці прокидались

І до сонечка всміхались.

Брали в лапки відерця

Й мед збирали без кінця.

Квіти радо їх вітали

І до себе в гості звали.

Працьовитих, щедрих бджілок

Усі в лісі поважали.

Скрізь у них порядок був:

І в хатинці, і в саду.

 

От на цю чудову хатку,

Круг якої все в порядку,

І натрапив Лісовик…

Роздивився – й хутко зник.

 

Він задумав чорну справу:

Бджілок вигнати до ставу,

А самому в хатці жити,

Їсти мед, чай з медом пити.

 

Вигнав бджілок, знищив квіти

Та й заліг собі хропіти.

Бо він думав, що закляття

Геть ніхто не зможе зняти.

 

ІІ. Оголошення теми уроку

 

А начаклував таке:

Числа другого десятка

Утворити і назвати,

В межах 20 додати

І відняти, й порівняти,

І сусідів всіх назвати,

Вперед, назад рахувати,

Ще й задачі розв’язати.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 

Хто всі викона завдання –

Чари зніме без вагання.

 

Допоможем бджілкам тим

І повернемо їм дім?

 

IV. Актуалізація опорних знань

 

Будем ми всі працювати,

Лісових малят гукати,

Всіх, хто зможе у цій справі

Бджіл і квіти рятувати.

 

1. Хвилинка каліграфії.

    (Конкурс «красунь»)

Ластівочка синьокрила

Вже до лісу полетіла.

Квітку ж, щоб могла прижитись,

Треба вміло посадити.

Ґрунт там не простий, не звичний,

А увесь математичний.

Зошити свої беріть,

Чисел цілий ряд пишіть.

Де найкраща цифра буде,

Там і квітці добре буде.

  

2. Робота з індивідуальними картками.

    (Диференційовані завдання)

 

Ви ж верніть квітки ромашки,

Бо сумують бідолашки.

Приклади лиш розв’яжіть

Й до хатинки поспішіть.

Висадіть їх кругом хати

То й не будуть сумувати.

 

Фізкультхвилинка «Фіксики»

 

Навіть Фіксики завзято

Хочуть нам допомагати.

Пропонують що вони?

 

Скільки приладів корисних

Фіксики згадали?

Та чи в лісі допоможе

Те, що вони надбали?

 

Тож працюєм далі швидко,

Бо кінця-краю ще не видко.

 

V. Пояснення нового матеріалу

 

Цифри другого десятка

Як утворити і назвать?

Тут вже лісові малятка

Нам готові помагать.

 

1. Робота з ПК (диск «Математика

1 клас» урок 26)

 

З цим питанням розібрались,

Мої любі малюки?

 

Вже додому повертались

Навіть деякі бджілки.

 

2. Робота за підручником (с. 87)

 

Та ще мало в саду квітів.

Ні з чого пилок збирать.

З підручником попрацюєм –

Будем квіти добавлять.

 

От ще квітка розцвілася

У бджолиному садку.

Та закляття не знялося –

Продовжим працю копітку.

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

 

1. Робота в зошитах з друкованою основою (с. 47)

 

Завдання 1 (Самостійна робота)

 

Щоб розквітла у садочку

Пречудова квітка ця,

Треба швидко взяти в ручку

Кольорового олівця.

Порахуйте й розфарбуйте

Меншенькі ви колоски

І додому повернуться

З квіткою ще й ці бджілки.

 

 

Завдання 2 (Робота в парах)

 

Потихеньку оживає

Біля хатки той садок.

Та закляття не зникає:

Не пускає всіх бджілок.

Тож у парах попрацюймо.

Прикладів магічний круг

Розв’яжім й посадим квіти –

Хай радіє все навкруг.

Більше бджілок вже літають

І з квіток нектар збирають.

І від радості усіх

Вас до танцю вже гукають.

 

Фізкультхвилинка «Бджілка»

 

2. Робота з роздатковим матеріалом

 

Їжачок прийшов до хатки.

Теж квітки хотів садить.

Та розв’язувать задачки

Він не вміє – то й мовчить.

А задачку скласти треба,

Розв’язати й розказати.

Тільки після цього всього

Можна квіточки саджати.

 

 

Попрацюйте дружно, гарно,

Допоможіть Їжачку.

Хай квітки цвітуть немарно

У бджолиному садку.

 

3. Робота в групі

 

Ще метеличок-красунчик

Бджілок двох хотів звільнить,

Але щось ніяк нерівність

До ладу не міг зліпить.

 

Попрацюйте в групі спільно,

Всі нерівності складіть,

Щоб останні бджілки вільно

Змогли в хатку полетіть.

 

VII. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

Ось нарешті всі вернулись

Бджілки в хатку лісову

І останню квітку треба

Посадити в квітнику.

 

Метод «Мікрофон»

В межах 20 давайте

Рахувать вперед, назад,

Щоб Лісовика навіки

Із цього ліска прогнать.

 

Вже всі чари зруйнували

Ви на бджілчинім шляху,

А вони вам назбирали

Тут по трішечки пилку.

 

І гостей теж пригощають.

Кличуть у сад погулять.

Та здоров’я вам бажають

Й вірних друзів усім мать!

 

Знову зажила щасливо

Вся родина лісова

Через те, що всі, на диво,

Намагались рятувать.

 

Тільки серце небайдуже

Чари знищити могло.

Бджілки вдячні всім вам дуже

За підтримку і тепло.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 січня 2023
Переглядів
387
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку