Урок казка «Колобок». Головний герой.

Про матеріал
Розширити знання дітей про казку. Розвивати навички діалогічного мовлення, мислення, тренувати пам'ять. Вчити давати характеристику головним героям. Удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом, збагачувати активний словниковий запас, вчити правильно висловлювати власні думки. Виховувати любов до народної творчості, сценічного мистецтва. Обладнання. Казкова книга, казка «Колобок», маски та малюнки казкових героїв:Колобка, Зайчика, Вовчика, Ведмедика, Лисички;картки із завданнями. Презентація до уроку. Тип уроку.Комбінований.
Перегляд файлу


 

Тема:  казка «Колобок».  Головний герой.

Мета. Розширити знання дітей про казку. Розвивати навички діалогічного мовлення, мислення, тренувати пам'ять. Вчити давати характеристику головним героям. Удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом, збагачувати активний словниковий запас, вчити правильно висловлювати власні думки. Виховувати любов до народної творчості, сценічного мистецтва.
Обладнання. Казкова книга, казка «Колобок», маски та малюнки казкових
героїв:  Колобка, Зайчика,  Вовчика,  Ведмедика,  Лисички; картки із
завданнями. Презентація до уроку.
Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він казковий і цікавий
Тож гостей зібрав чимало.
Всі повернемось обличчям до гостей
І привітно промовим "Добрий день!".

-Для того щоб язичок був у нас слухняний почнемо урок з мовної розминки.

     

 

 

 

II. Мотивація навчальної діяльності.
— Діти, сьогодні ми продовжимо подорож країною казок.  По дорозі до школи зустріла  їжачка і він передав вам листівку та  яблучка  . Цими яблуками мудрий їжачок хоче вас пригостити, але за умови, що ви відгадаєте всі його загадки і протягом уроку будете активними, старанними.

«Вікторина казок»: ( за кожну відповідь давати яблучка)

          На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко

Великою стала.

Став дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати. ( « Ріпка»)

 

Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Вовк – не наша мати. (« Вовк і семеро козенят»)

 

 

Вигнав дід козу із хати –

Та й пішла вона блукати:

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув. (« Коза - Дереза»)

 

Як знайшов він колосок,

Борошна змолов мішок –

Пиріжків напік і з'їв,

Ледарів не пригостив. (« Півник і двоє мишенят»)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ . Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку . А допомагати нам буде добрий і веселий персонаж. Хто він? — Дізнаєтесь, коли відгадаєте таку загадку.  
                    Сидів він на віконечку,

       Як маленьке сонечко

        Від  діда з бабою утік

         Побіг у ліс і раптом зник.

-         Хто це? ( колобок)

-         З якої казки цей герой ( українська народна казка « Колобок»)
 

ІV.  Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

 

  1. Словникова робота.

  1. Технологія « Вмикаємо телевізор»

-         В ефірі телепередача « В гостях у казки». Любі діти , послухайте українську народну казку « Колобок».

(після аудіо прослуховування казки)

-         Яку пісню співав колобок?( відповідь учня)

-         Давайте заспіваємо пісеньку Колобка. ( відлуння, як один голос колобка)
Я по засіках метений,
Я на яйцях спечений,
Я від діда втік,
Я від баби втік,
І від тебе втечу.

 

V. Читання казки частинами.

Робота  з підручником с.35

- Цю казку вам читали батьки, коли ви були ще зовсім маленькими, а сьогодні ви будете читати її самостійно.

 

 

 

 

1.Читання казки .

2.Відповіді на запитання:

- Хто попросив бабу спекти колобка? ( спекти колобка бабу попросив дід)

- Чому дідусь попросив бабу спекти колобка? ( дожил………)

-  З чого спекла баба колобка?( замісила на яйцях борошно та спекла колобка)

- Куди поклала баба колобка? ( баба поклала колобка на  підвіконня)

 

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

 

 

 

  1. Інсценізація казки.

- Як закінчилася перша пригода колобка?( він зустрів зайчика)

-         Давайте уявимо себе артистами і продовжимо казку на сцені.

( починати з вовчика,  фонову музику )

-         Ось і казочці кінець хто дивився молодець!!!!!

Поплескали в долоні артистам.

 

4. Характеристика головного  героя.

- Хто головний герой казки?( головний герой казки - колобок)

- Як ви гадаєте, чи можна назвати колобка веселим?

- хвальковитим? ( бо він хвастався, що від усіх він тікав.)

 

 

 

- довірливим?     ( бо довірився лисичці і втратив пильність)

- Так  і з людьми трапляється і на зовнішній вигляд не можна сказати, зла людина чи добра.

- У чому виявились хитрість і підступність лисички? (бо лисичка перехитрила колобка, лисичка в усіх казках хитра і вміє ввійти в довіру. )

- В якій послідовності зустрічаються герої казки? ( зайчик, вовчик, ведмедик, лисичка)

- А чому? ( щоб показати,що від слабкого колобок втік, від злого – втік, від дужого – втік, а від хитрої лисички колобку не вдалося втекти. )

- Діти, чому нас навчає ця казка?  (бути слухняним,  розсудливим, чемним, обачним при спілкуванні з незнайомими людьми.)

5. Читання казки.

 

VІ.  Підсумок уроку.
- А хто з вас отримав гостинець від їжачка підніміться та покажіть свої дарунки.

— Молодці! Ви гарно попрацювали.

 

Домашнє завдання.

-         Читати с. 35-37,переказувати.

Намалювати комікс до казки.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Характеристика героїв.
— Молодці. Ви добре запам’ятали пісеньку.
— А тепер згадайте кого по дорозі зустрів Колобок?  Зараз ми перевіримо хто уважно слухав казку. Відгадайте загадки.

Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами,
Весь як є ― жорстока лють,
Очі в нього так  і ллють.
Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно….(Вовк)


Я вухатий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуха,
Я усіх-усіх боюся.
В лісі вас зустріну радо,
Це для мене буде свято. (Зайчик)


Вайлуватий, волохатий
Іде у ліс він мед шукати.
Ще малину і ожину ―
Щоб було багато жиру.
Літом любить полювати,
Взимку у барлогу спати.
І проспить аж до весни ―
І побачить гарні сни. (Ведмідь)

 

Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…( Лисиця)

Вчитель показує на зображення Зайчика і дає завдання дітям описати його.
— Як виглядає наш зайчик? Який він?
Зайчик - сіренький, маленький, має довгі вуха, куций хвіст, всього боїться, хороший, добрий, трішечки сумний, любить моркву, капусту,…
Вовчик – сірий, великий, має гострі зуби, великі очі, злий, сердитий, голодний, любить робити шкоду, любить м'ясо,…
Ведмедик – коричневий, дуже великий, волохатий, неповороткий, любить малину, ягоди,…
Лисичка – оранжевого кольору, невеличка, має довгий, пухнастий хвіст, дуже хитра, жадібна, любить м'ясо,…

 

Фізхвилинка
Гра «Хто як поводиться?» Покажіть, як рухається : ведмедик, зайчик, лисичка, вовчик

-         У країні казочок

-         Жив веселий Колобок.

-         Разом з ним усі звірята

-         Шикувались на зарядку.

-         Похитали головою,

-         Раз – притупнули ногою,

-         Руки вгору піднесли,

-         Трішки ними потрясли,

-         Нахилилися вліво, вправо,

-         Та цього ще замало.

-         Руки вгору, руки вниз,

-         Раз – присіли, піднялись.

-         Головою похитали

-         Й працювати знов почали.

-          

docx
Додано
1 жовтня 2023
Переглядів
339
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку